راهنمای سفر به قزاقستان

وقتی حرف از کشور پهناور قزاقستان به میان می‌آید، کمتر کسی اطلاعات از این کشور دارد و به همین واسطه مسافران و گردشگران کمی به این کشور سفر میکنند. قزاقستان جزو ده کشور پهناور دنیا میباشد که هنوز بسیاری از مردم در آن به صورت عشایری زندگی میکنند و بقیه هم به مانند دیگر کشورها در شهرهای کوچک و بزرگ به زندگی میپردازند.

قزاقستان در مرکز قاره آسیا قرار دارد. به دلیل وجود صنعت نفت در این کشور، میتوانید اقتصاد خوبی را در آن مشاهده کنید. در این کشور برخلاف کشورهای همسایه‌اش (ترکمنستان، قرقیزستان و ازبکستان) دارای خدمات شهری با کیفیت‌تری از قبیل هتل‌ها و رستوران‌ها دارد. با ایلیا گشت همراه باشید تا این کشور که مردم از آن اطلاعات کمی دارند را بهتر بشناساند.

برای سفر به قزاقستان چه بودجه ای لازم دارید؟

خوشبختانه قزاقستان از جمله کشورهایی است که برای سفر گران نیستند. در ادامه نکات سفر به قزاقستان به مهم ترین موضوع، یعنی هزینه های سفر می رسیم. از آنجایی که ارزش واحد پول قزاقستان یعنی تنگه (tenge) در این سال ها پایین آمده است، در نتیجه با هزینه های بسیار کمی می توانید به راحتی به این کشور سفر کنید. هر یک تنگه قزاقستان در تاریخ ۰۵ اسفند سال ۱۳۹۷ معادل ۱۱۱٫۹۸ ریال است. با این حساب، به راحتی می توانید در تورهای ارزان قیمت سفر به قزاقستان شرکت کنید. یا اینکه خودتان به راحتی و با ادامه خواندن این متن به این کشور سفر کنید.

اگر چه هزینه های اقامت، غذا، ورودی های جاذبه های گردشگری قزاقستان و حمل و نقل در این کشور بسیار پایین و ارزان است اما فواصل جاذبه ها از هم دور است. همچنین برای رفتن به بسیاری از سایت های گردشگری در این کشور نمی توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. در نتیجه مجبور به کرایه تاکسی هستید که هزینه آن بسیار خواهد بود.

به همین دلیل در نکات سفر به قزاقستان به شما توصیه می کنیم که یا گروهی به این کشور سفر کنید و یا تور قزاقستان را خریداری نمایید تا هزینه های تاکسی سرشکن شود.

قزاقستان

اگر بخواهیم هزینه های سفر گردشگری را که بسیار ارزان سفر می کند، در نکات سفر به قزاقستان محاسبه کنیم باید هزینه روزانه ۹۴۱۲ تنگه را برای او در شهر آلماتی در نظر بگیریم. هزینه این گردشگر در شهر چیمکند (Shymkent) حدود ۷۷۸۵ تنگه، در شهر ترکستان حدود ۷۷۱۰ تنگه و در شهر ساتی حدود ۴۸۳۵ تنگه خواهد بود. با این حال قیمت های حدودی از هزینه های سفر را برایتان در ادامه می آوریم:

هزینه های غذا و نوشیدنی

  • بطری آب معدنی یا سودا: ۱۰۰ – ۳۰۰ تنگه
  • چای: ۱۰۰ – ۵۰۰ تنگه
  • صبحانه، ناهار و شام: ۵۰۰ – ۱۰۰۰ تنگه
  • شام به تنهایی: ۳۰۰ – ۱۰۰۰ تنگه

هزینه های اقامت

  • هاستل ها و مسافرخانه ها: ۲۰۰۰ – ۳۰۰۰ تنگه

هزینه های ورودی جاذبه ها

  • موزه ها: ۰ – ۵۰۰ تنگه
  • پارک های ملی: ۵۰۰ تنگه
  • مساجد: رایگان

قزاقستان

حمل و نقل در نکات سفر به قزاقستان

قزاقستان کشوری کاملا بزرگ است. افرادی که از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند به راحتی می توانند به بسیاری از مکان های شهر دسترسی پیدا کنند و حتی در بین شهرهای معروف آن سفر کنند. با این حال، یکی از گزینه های خوب در نکات سفر به قزاقستان هیچ هایکری در این کشور است. در زیر ما انواع معمولی حمل و نقل در قزاقستان را معرفی می‌کنیم.

مارشروتکا | Marshrutka

بیشتر برای سفرهای داخلی در شهرها یا برای حمل و نقل بین شهرهای نزدیک از مارشروتکا استفاده می شود. با این حال، از آن ها

در سیستم حمل و نقل قزاقستان، مانند سیستم حمل و نقل دیگر کشورهایی مانند قرقیزستان استفاده نمی شود.

اتوبوس

اتوبوس ها بین بیشتر شهرهای بزرگ و کوچک قزاقستان مسافران را جابه جا می کنند. با این حال اتوبوس ها اصلا وسایل حمل و نقل راحتی نیستند. همچنین قیمت های متفاوتی برای آن ها وجود دارد. به همین دلیل در نکات سفر به قزاقستان به شما پیشنهاد می دهیم که از قطار استفاده کنید.

تاکسی های اشتراکی

از آنجایی که حمل و نقل عمومی منظمی در قزاقستان وجود ندارد، به شما پیشنهاد می دهیم که همانند بیشتر مردم از تاکسی های اشتراکی استفاده کنید. اگر به مناطق و جاذبه هایی از قزاقستان می روید که رفت و آمد در آن بسیار است و بیشتر گردشگران و حتی مردم محلی به آن جا می روند، تاکسی اشتراکی بهترین گزینه است. به سرعت پر شده و زمان زیادی معطل نخواهید شد. همچنین هزینه کمتری برای جابه جایی پرداخت خواهید کرد. یکی از بهترین روش ها برای سفر به قزاقستان سفر های گروهی با ۴ نفر است. در این صورت به راحتی می توانید با کرابه یک تاکسی به هر نقطه از شهر که بخواهید بروید.

قطار

از بهترین گزینه های سفر و جا به جایی بین شهرهای مختلف در مسافت های کوتاه یا طولانی قطار است. بلیط قطار در قزاقستان بسیار ارزان بوده و راحتی بیشتری به نسبت تاکسی یا اتوبوس دارد. عموما برای جابه جایی بین شهر آلماتی با دیگر شهرهای قزاقستان می توانید سوار قطار شوید.

قزاقستان

بهترین زمان برای سفر به قزاقستان

به دلیل مرکزیت کشور قزاقستان و نزدیکی آن به روسیه و نواحی شمالی، کشوری سرد است. پس زمستان را برای سفر به این کشور اصلا پیشنهاد نمی دهیم. بهترین زمان سفر به قزاقستان فصل بهار و ماه های اردیبهشت و خرداد است. در پاییز هم، در ماه های مهر و آبان می توانید به این کشور سفر کنید؛ چرا که هوا بسیار متعادل است. در تابستان، هوای کشور قزاقستان بسیار گرم بوده و گاهی تا ۴۰ درجه می رسد. در حالی که دمای هوا در زمستان با کاهش جدی و خطرناکی روبروست. در بعضی از مناطق این کشور دمای هوا به منفی ۴۳ درجه سانتی گراد می رسد.

به دیدن چه شهرهایی بروید؟

در نکات سفر به قزاقستان حتما باید به دیدن شهر زیبای آلماتی بروید. آلماتی مرکز تجاری و اقتصادی قزاقستان است که با معماری مدرن و جاذبه های بی نظیرش هر گردشگری را به خود جذب می کند. از مهم ترین جاذبه های این شهر می توان به کلیسای جامع زنتو و بازار بزرگ آن اشاره کرد.

از دیگر شهرهایی که بهتر است دیدن آن را از دست ندهید، شهر آستانا است. آستانا پایتخت جدید قزاقستان است که از برج های بزرگ و ساختمان های مدرن تشکیل شده است. زندگی مدرن در این شهر شما را متعجب خواهد نمود. بسیاری از بناهای این شهر توسط معمار مشهور انگلیسی به نام نورمان فوستر طراحی و ساخته شده است. یکی از این ساختمان های شفاف و شیشه ای خان شاتیر (Khan Shatyr) نام دارد. همچنان که نمای بیرونی آن هر گردشگری را جذب می‌کند، درون آن با تفریحات و سرگرمی های متعددی همانند مغازه ها، سالن های سرگرمی، مونوریل، قایق رانی بو حتی تفریحات ساحلی است. تعجب کردید، درست است؟! بله این ساختمان هر گردشگری را متعجب می‌کند.

 
کلمه‌های کلیدی: