بافتنی در مترو زوریخ

یکی از جاذبه های گردشگری زوریخ ، همین ایستگاه متری آن می باشد. جایی که در نگاه اول فکر میکنید یک مادربزرگ شروع به دیزاین آنجا کرده با بافتنی قدیمی. اما اینطور نیست نوع بافتنی آنجا با بافتنی های مادر بزرگ فرق دارد. نوع گره ها و نوع طرح. ایستگاه مرکزی زوریخ سوئیس همه معادلات را بر هم زده است.

طراحی از کشور برزیل به همراه 27 نفر از همکاران خود طی چند هفته این اثر هنری را ساختند. به گفته خودشان با الهام از زندگی گروهی از مردمان بومی منطقه ی آمازون ساخته شده است.

یکی از پر رفت و آمدترین ایستگاه های مترو شهر، ایستگاه مرکزی زوریخ است که روزانه هزاران مسافران برای رفت و آمد به نقاط مختلف شهر از آن استفاده می کنند. میگویند از وقتی این مترو زیبا شده است زندگی ما هم زیباتر شده است و هر روز رنگی تر از دیروز می گردد.

جالب است بدانید این جاذبه که یک درخت بافتنی است، قابلیت آن را دارد که مردم به داخل آن بروند و از داخل بیرون ا تماشا کنند، مسافران هم اکثرا گذر خود را به این ایستگاه می اندازند تا برای دقایقی یکی از جاذبه های گردشگری زوریخ را از نزدیک ببینند.

این درخت ۲۰ متر ارتفاع دارد که از نوارهای کتانی نارنجی و سبز تشکیل شده اما نکته ی جالب این نوارها این است که همه  آن ها با انگشت بافته شده و طوری به هم گره زده شده اند که یک درخت ایجاد شود.

بهترین و جالب ترین نکته این اثر هنری آن است که حس بویایی شما را هم تحت تاثیر قرار می دهد، اما چطور ؟ در داخل گره ها کیسه هایی تعبیه شده که در آن ادویه ها و فلفل هایی از آمازون گذاشته شده است و شما از عبور از اطراف این درخت ، حس می کنید در داخل اقوام آمازونی تردد میکنید.

شاید همین درخت باعث آن شود که بیش از پیش سیاستمداران و تجار جهان زوریخ را برای جلسات کاری و دوستانه خود انتخاب کنند ، البته فقط دلیل همین تک درخت نیست بلکه همه جای زوریخ و خصوصیات صلح طلبانه کشور سوئیس باعث این موضوع شده است.

منبع : www.travelandleisure.com

 

کلمه‌های کلیدی: