شرکت هواپیمایی کی ال ام KLM

در گزارش امروز ایلیاگشت قصد داریم تا شما را با یکی از بهترین خطوط هواپیمایی دنیا آشنا سازیم. شرکت هواپیمایی کی ال ام(KLM). این شرکت در سال ۲۰۰۴ با ایر فرانس ادغام شد و زمینه های کاری خود را در اکثر کشور های جهان گسترش داد. 

تاریخچه هواپیمایی کی ال ام

کی ال ام در حال حاضر به ۱۳۰ مقصد در سراسر جهان خدمات پرواز ارائه می دهد. آیا می دانستید که کی ال ام در ابتدا شرکتی هلندی بوده است؟ این شرکت درابتدا، سال ۱۹۱۹ در هلند تاسیس شد. در واقع با توجه به تاریخ تاسیسش باید این گونه بگوییم که در حال حاضر داریم درباره ی قدیمی ترین شرکت هواپیمایی جهان صحبت می کنیم.  فرودگاه مرکزی کی ال ام، فرودگاه آمستردام است. بالاتر هم اشاره کردیم که شرکت هواپیمایی کی ال ام در سال ۲۰۰۴ با شرکت هواپیمایی ایر فرانس ادغام شد و شرکت هواپیمایی ایر فرانس- کی ال ام را به اتفاق هم تشکیل دادند. در واقع در حال حاضر شرکت ایرفرانس-کی ال ام یک شرکت با تابعیت فرانسوی-هلندی است که از نظر عملکرد های قانونی، تحت قوانین کشور فرانسه است. همچنین پایگاه اصلی این شرکت در نزدیکی فرودگاه شارل دوگل پاریس در کشور فرانسه واقع شده است. کی ال ام در حال حاضر یکی از اعضای اصلی کارتل هوایی اسکای تیم آلیانس است. KLM از نظر حجم مسافر، میزان درآمد سالانه و مسافت طی شده بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی اروپا به شمار می‌رود و یکی از امن‌ترین خطوط هوایی موجود در جهان است.

شرکت هواپیمایی کی ال ام

اولین پرواز کی ال ام در روز ۱۷ می سال ۱۹۰۲ در مسیر پروازی لندن به آمستردام، با همراهی ۲ خبرنگار انگلیسی صورت گرفت. البته ناگفته نماند که پرواز های روتین این شرکت در سال ۱۹۲۱ شروع شد. در آن زمان شرکت کی ال ام با استفاده از هواپیماهای فوکر F2&3، اولین پروازهایش به مقصد های برمن، کپنهاک و مالمو، روتردام، بروکسل، پاریس و لندن انجام پذیرفت. پرواز های بین قاره ای کی ال ام در سال ۱۹۲۹ با پرواز به منطقه ی کلونی در کشور اندونزی و قاره ی آسیا، آغاز شد.

هواپیماهای شرکت هواپیمایی کی ال ام، از آمستردام به کشورهایی که در ادامه برایتان نام می بریم، پرواز دارند: آرژانتین، برزیل، کانادا، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، کوراکائو، اکوادور، گواتمالا، گویان، جامائیکا، پرو، سینت مارتن، سورینام، ترینیداد و توباگو، آمریکا، آنگولا، مراکش، اتیوپی، تونس، گینه، سیرالئون، غنا، ساحل عاج، لیبریا، لیبی، مالاوی، نیجریه، جمهوری کنگو، رواندا، سودان، تانزانیا، توگو، اوگاندا، زامبیا، زیمبایوه، بحرین، مصر، ایران، اردن، کویت، لبنان، عمان، قطر، عربستان سعودی، سوریه، یمن، استرالیا، بنگلادش، چین، هند، اندونزی، ژاپن، مالزی، پاکستان، فیلیپین، سنگاپور، سریلانکا، تایوان، تایلند، میانمار، ویتنام و گرجستان.

شرکت هواپیمایی کی ال ام

نام شرکت هواپیمایی کی ال ام: Koniklijke Luchtvaart Maatschapij

کد یاتا: KL

کد ایکائو: KLM

کلاس های پروازی هواپیمایی کی ال ام

ورلد بیزینس کلاس

یوروپ بیزینس کلاس

اکونومی کلاس

شرکت هواپیمایی کی ال ام

اطلاعات ضروری برای مسافرت با شرکت هواپیمایی کی ال ام

  • اگر مقصدتان کشور هلند است، از خدمات پزشکی کی ال ام که در ۴ نقطه از کشور هلند ارائه می دهد حتما استفاده کنید.
  • قابلیت حمل بار این هواپیما بسیار هوشمند و سریع است. در واقع بار ۳۲ کیلوگرمی شما در آن واحد امکان انتقال به ۷۰ مقصد مختلف را دارا است.
  • اپلیکیشن کی ال ام را بر روی گوشی خود نصب کرده و آخرین اقدامات و چک این های خود را در هر جایی که هستید ار این طریق و به سادگی انجام دهید.

شرکت هواپیمایی کی ال ام

منبع : www.klm.com

کلمه‌های کلیدی: