تونل گل‌های ویستریا ژاپن

در این مقاله می خواهیم درباره ی تونل گل‌های ویستریا ژاپن در باغ کاواچی فوجی ژاپن شرح دهیم. ژاپن یا سرزمین آفتاب تابان، کشوری با فرهنگ و تمدن بسیار غنی که در تمام دنیا زبان‌زد شده است. کشوری آرام گرفته بر کرانه‌های اقیانوس آرام در آسیای شرقی و به پایتختی شهر توکیو، جزیره‌ای است که کاملا توسط آب محصور شده است.

تمدن بسیار کهن سرزمین خورشید همراه با جاذبه‌های طبیعی فوق‌العاده زیبا و دلفریب که در هیچ کجای دنیا مثال آن دیده نمی‌شود، این کشور را در ابتدای لیست کشورهای توریستی دنیا قرار داده است. یکی از این جاذبه های شگفت انگیز در شهر کیتاکیوشوی ژاپن، تونل گل‌های ویستریا ژاپن می باشد که گردشگران زیادی را جذب می کند.

تونل گل‌های ویستریا ژاپن

فصل بازدید از تونل گل‌های ویستریا ژاپن

همواره تماشای گل های رنگارنگ در سراسر جهان می تواند جذابیت های خاص خودش را داشته باشد، به خصوص در فصل بهار که منظره ی بسیار جذاب و جالبی را برای بازدیدکنندگان خود فراهم می آورد. این گیاهان زیبا که از تیره باقلاییان هستند، می‌توانند تا ارتفاع ۲۰ متر رشد کرده و دیوارهای منازل شما را با گل‌های واژگون سفید، آبی و صورتی خود بیارایند. حال به این فکر کنید که باغی پر از این گل ها وجود دارد، قطعا می تواند حال و هوای بسیار هیجان انگیزی را برای شما فراهم بیاورد.

جالب است بدانید  که باغ کاواچی فوجی ژاپن با بیش از ۱۵۰ درخت ویستریا از ۲۰ گونه مختلف پوشیده شده است. همچنین تونل مسحورکننده و حیرت‌انگیزی در این باغ زیبا قرار دارد که با طولی بیش از صد متر از گونه ‌های مختلف و رنگارنگ درختان ویستریا تزئین شده است.

سالانه در فصل بهار گردشگران بسیاری هستند که برای تماشای طبیعت شگفت انگیز باغ کاواچی فوجی ژاپن به سمت این کشور می روند تا با پیاده‌روی درون رنگین‌کمانی از رنگ‌های تونل ویستریا تجربه ی بی نظیری را بدست بیاورید. بی‌شک تونل ویستریا مکانی جادویی است، زیرا هنگامی ‌که در آن قدم می‌ گذارید، فضای رویاگونه و مسحورکننده این مکان شما را به خیال‌ پردازی وادار خواهد کرد.

بازدید از تونل گل‌های ویستریا ژاپن

جاذبه های باغ کاواچی فوجی ژاپن

باغ کاواچی فوجی ژاپن یکی از جاذبه های شهر کیتاکیوشوی کشور ژاپن است که با توجه به داشتن بیش از ۱۵۰ گیاه ویستریا تبدیل به یکی از پربازدیدترین مکان های گردشگری این منطقه شده است. برای اولین بار باغ کاواچی فوجی ژاپن در سال ۱۹۷۷ بازگشایی شد و در مدت زمان کوتاهی توانست از گونه های متنوع گیاهی در سازه های  مختلف استفاده کند. همان‌طور که می‌دانید تونل شگفت‌انگیز این باغ مکانی است که شکوفه‌های خوش‌رنگ آبی، بنفش و صورتی ویستریا همانند آبشاری خیره‌کننده از سقف آن بر سر گردشگران و خریداران بلیط هواپیما ژاپن فرو می ‌ریزند و سایبانی را برای آرامش و پیاده‌ روی آن‌ها مهیا می‌سازند.

جاذبه های تونل گل‌های ویستریا ژاپن

در باغ کاواچی فوجی ژاپن شما علاوه بر گل های زیبای درختان ویستریا که اصلی ترین جاذبه ی این باغ به شمار می رود، می توانید از مقبره Kameido-tenjin، پارک زیبای Yokosuka Shobu-en، مقبره Mandara-ji، پارک Tenno-gawa، فضای سبز دیدنی Miyama-no-sato و مقبره Byodoin هم در این باغ دیدن فرمایید. اما لازم به ذکر است که بگوییم از نظر زیبایی، تنوع و تعداد درختان ویستریا، هیچ‌کدام از این اماکن قادر نیستند که با باغ شگفت‌انگیز Kawachi Fuji برابری کنند.

زیبایی های تونل گل‌های ویستریا ژاپن

پیشینه ی باغ کاواچی فوجی ژاپن

جالب است بدانید که باغ کاواچی فوجی ژاپن برای اولین بار در سال ۱۹۷۷ بازگشایی شد و توانست در مدت زمانی کمی با به کارگیری گونه های متنوع گیاهان ویستریا در سازه های مختلف تبدیل به یکی از رویایی ترین باغ های ژاپن شود و از آن به عنوان یک قطب گردشگری یاد شود. در این باغ دیدنی و جذاب شکوفه های خوش رنگ آبی، بنفش و صورتی به صورت آبشارهای خیره کننده از سقف آویزان هستند و این نشان دهنده ی جذابیت بالای این باغ محسوب می شود و پیاده روی در آن حس و حال بی نظیری را برای بازدیدکنندگان فراهم می آورد.

پیشینه ی باغ کاواچی فوجی ژاپن تونل گل‌های ویستریا ژاپن

مسیرهای رسیدن به تونل گل‌های ویستریا ژاپن

به منظور بازدید از باغ کاواچی فوجی ژاپن می بایست به سمت شهر کیتاکیوشو در استان فوکوئوکا بروید، به این منظور می بایست در ابتدا به سمت شهر توکیو بروید که برای این مقصد باید با خرید بلیط هواپیما توکیو خودتان را به سمت این شهر برسانید، سپس با سوارشدن قطارهای سریع‌السیر و درجه‌یک کیتاکیوشو می‌توانید در عرض کمتر از ۵ ساعت در این شهر از قطار پیاده شوید. بعد از این مقصد با اتوبوس‌ شماره ۵۶ Nishetetsu به‌طرف مدرسه ابتدایی کاواچی حرکت کنید. در آخر می‌توانید از مدرسه تا باغ را با طی مسیری ده‌دقیقه‌ای پیاده‌روی کنید و به این باغ زیبا دسترسی

مسیرهای تونل گل‌های ویستریا ژاپن

به منظور بازدید از باغ کاواچی فوجی ژاپن بهترین زمان ممکن ماه ها آوریل و مه است. هنگام ورود به این مکان ممکن است مبلغی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰ ین را در جلوی درب ورودی و پیش از ورود به این باغ از شما دریافت کنند.

منبع : jw-webmagazine

 

کلمه‌های کلیدی: