چاه یعقوب ، چاهی خطرناک و اسراسر آمیز در آمریکا

چاه یعقوب با تلفظ صحیح انگلیسی Jacobs well در منطقه ویمبرلی ایالت تگزاس در آمریکا قرار دارد. به جرات میتوان گفت جایی مخوف و ترسناک است با اسرار فراوان. برخی میگویند دلیل نام گذاری این چاه به نام یعقوب بر گرفته از انجیل است ، ولی شاید به خاطر اسرار آمیز بودن آن است.

دهانه چاه یعقوب به 4 متر می رسد و بسیار چا عمیقی است . علاقه مردم و شیرجه زن های ماهر هم برای پریدن در این چاه ترسناک هم در نوع خود جالب توجه است، ولی متاسفانه پریدن در چاه یعقوب تاکنون جان چندین نفر را گرفته ولی هنوز هم رمز آلود و جالب توجه است.

در نگاه اول چاه یعقوب بسیار آرام و بی خطر است، ولی کافی است نگاهتان را عمیق تر کنید. دقیقتر به عمق چاه بنگرید تا حجم بسیار وسیعی آب تماشا کنید.

اگر دلش را دارید درون چاه شیرجه بزنید و چند متر به پایین بروید، به ۴ حفره ی به هم متصل می رسید. که از این بین حفره ی چهارم از همه خطرناک تر است. وقتی شناگران شیرجه عمیقی میزنند و اخل حفره میشوند ، به علت شگفت انگیز بودن آنجا دوست دارند وارد حفره چهارم شوند ولی باید این را بدانید که تابحال هیچکس از حفره چهارم خبر نیاورده است. یعنی زنده بیرون نیامده تا به کسی بگوید که چه دیده.

آخرین قربانی مردی بود به نام وود راسل که یکی از ماهرترین شناگران بود ولی متاسفانه در چاه یعقوب جان داد و بیرون نیامد. هیچ وقت به ظاهر آرام چاه ها و گودال های آبی جهان اعتماد نکنید.

جالب است بدانید مردم محلی اینجا عمیقا به این چاه احترام میگذارند و به آن ارش می گذارند. این چاه در سال 2000 خشک شد ولی با تلاش دولت محلی و مردم محلی دوباره پر آب شد. شاید برای این برای مردم با ارزش است.

منبع : Travelandleisure.com

 

 

کلمه‌های کلیدی: