سیستم حمل و نقل در ایتالیا

حمل و نقل در ایتالیا از دیرینه تا امروز روی آب همیشه دارای جذابیت بوده‌ است. کشور ایتالیا و به ویژه شهر ونیز را میتوان نمونه‌ای از حمل و نقل کهن و پر ارزش را دید. امروزه یکی از جاذبه‌های ایتالیا و دلیل سفر کردن توریست‌ها، همین تجربه‌ی بعضی از جمل و نقل و علی‌الخصوص قایق سواری میباشد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام سفر باید بدانید همین حمل و نقل میباشد. با کم کردن این هزینه‌ها میتوان در طول سفر پول بیشتری ذخیره میکند. با ایلیا گشت همراه باشید.

حمل و نقل ایتالیا

در ایتالیا با چه وسیله ای بگردیم؟

با مطالعه این مطلب، می‌توانید بهترین راه برای گردش در شبه جزیره ایتالیا را پیدا کنید. مسیرهای زیادی برای گردش در ایتالیا وجود دارند، در اینجا با ایلیا گشت همراه باشید تا چند نکته در خصوص انواع روش‌های ایاب و ذهاب در این کشور را ذکر کنیم و به شما ‌بگوییم چطور می‌توانید از آنها استفاده نمایید، خواندن این مطلب برای سفر به ایتالیا بسیار به کارتان خواهد آمد.

سفر در ایتالیا با قطار

قطارهای ایتالیا معمولاً ارزان‌ قیمت هستند. اما متاسفانه قطارهای مربوط به مسیرهای اصلی و مخصوصاً قطارهای محلی بسیار شلوغ هستند. از آنجا که کارگران زیرخط فقر با استفاده از یارانه از قطارها استفاده می‌کنند، روزهای یکشنبه، قطارهای کمتری تردد می‌نمایند. از سوی دیگر، قطارها شما را درست به مراکز شهری می‌برند.

البته برخی استثنائات هم وجود دارند و آنها عبارتند از نواحی قسمت پایین شهر که قطارها نمی‌توانند از سراشیبی‌های تند آنها بالا بروند و خود را به مراکز عمده برسانند. در چنین مواردی، می‌توان برای رسیدن از یک ایستگاه قطار به ایستگاه بعدی، از اتوبوس استفاده کرد، در نظر داشته باشید که قطارهای تندرو، گران ‌قیمت هستند.

سفر به ایتالیا با قطار

سفر در ایتالیا با خودرو

اگر سفر به ایتالیا آنقدر ارزان ‌قیمت است که به راحتی می‌توان در آن به گردش پرداخت، پس چرا بعضی از مردم با خودرو به این سو و آن سو می‌روند؟ خوب، خیلی از مناطق در ایتالیا هستند که اصلا ایستگاه راه‌ آهن ندارند. البته بنزین در ایتالیا گران است. پس تا آنجا که می‌توانید به صرفه ‌جویی در پول ‌تان بپردازید. می‌توانید یک خودروی دیزلی اجاره کنید؛ اگرچه قیمت سوخت دیزل هم رو به افزایش و تقریبا در حال برابر شدن با قیمت بنزین است.

اگر تصمیم دارید مدت زمان زیادی در ایتالیا اقامت داشته باشید، پیشنهاد ما اجاره خودرو از موسسه است. در این صورت یک اتومبیل کاملاً جدید، همراه با بیمه در اختیار خواهید داشت. در این صورت دیگر لازم نیست پول زیادی برای تاکسی بپردازید. این شرکت اعتبار زیادی در خصوص اجاره ماشین در ایتالیا دارد و قیمت‌هایش هم مناسب هستند. این در حالی است که شاهد هستیم سایر شرکت‌های کرایه اتومبیل هزینه‌های سرسام ‌آوری بابت خدمات نامطلوب خود طلب می‌کنند. اجاره خودرو یکی از بهترین روش های حمل و نقل در ایتالیا می باشد.

احتمالاً از سیستم جاده ‌ای ایتالیا با نام آتسترادا که عوارض گران ‌قیمتی هم دارند، استفاده می‌کنید. ما نقشه و اطلاعاتی داریم که به شما کمک می‌کنند با نقشه تعاملی آتسترادا تجربه خوبی برای سفر در این کشور داشته باشید. جاده‌ های با محدودیت سرعت بهتر هستند؛ اما جاده‌هایی از این نوع مانند بل پائز حتی سختگیری‌ های بیشتری هم اعمال کرده است؛ چرا که ایتالیایی‌ها به رانندگی زیگزاگی معروف هستند!

اتوبوس‌ها در ایتالیا

آیا می‌توان در ایتالیا با اتوبوس به گردش پرداخت؟ پاسخ مثبت است و شرکت‌های تعاونی نیز وجود دارند که برای مسافت ‌های دوردست، اتوبوس دارند. با این وجود، در ایتالیا هیچ شبکه ملی اتوبوس وجود ندارد. در روستاهای کوچک و نواحی حاشیه‌ای، تقریبا همیشه اتوبوس‌های محلی تردد می‌کنند و شما را به شهرهای بزرگ تر می‌رسانند تا بتوانید از خدماتی که در شهرهای کوچک خبری از آنها نیست، بهره ‌مند شوید. اما برنامه زمان ‌بندی محدود این اتوبوس‌ها، بیشتر برای افراد محلی مناسب است تا برای مسافران.

می‌توان گفت قطار بهترین گزینه برای حمل و نقل در ایتالیا است. اما مکان ‌هایی در ایتالیا همچون سیسیل، محل تردد اتوبوس‌ هایی همچون خطوط سایس اتولاینی هستند. خط سیتابوس نیز به چندین منطقه سرویس ‌دهی می‌کند و در خصوص ایستگاه‌ها و خطوط آن، دارای یک انجمن پرسش و پاسخ به زبان انگلیسی نیز هست.

اتوبوس ها در ایتالیا

سفر در ایتالیا با هواپیما

هواپیما یکی دیکر از بهترین روش های حمل و نقل در ایتالیا است. برای مسافرت هوایی، خطوط هوایی کم ‌هزینه‌ای در ایتالیا وجود دارند. البته برای مسافت‌های کوتاه که می‌توان برای مثال با قطار در عرض ۳۰ دقیقه به مقصد رسید، استفاده از هواپیما به صرفه نیست. اما اگر قصد دارید از ونیز به سیسیل بروید یا از رم به ساردینیا، بهتر است از هواپیما استفاده کنید؛ چون احتمالاً استفاده از وسیله های نقلیه کندتر، برایتان گران ‌تر تمام خواهد شد.

نکاتی در مورد حمل و نقل در ایتالیا

نوعی خودروی کابلی معلق در ایتالیا وجود دارد که شما را تا ارتفاع زیادی بالا می‌برد و در زبان ایتالیایی فونیویا نامیده می‌شود. اگر این خودرو روی ریل قرار داشته باشد و شما را به ارتفاعات ببرد، فونیکولار نامیده می‌شود. اورویتو یک فونیکولار دارد که شما را تا مرکز شهر هم می‌برد. فونیویا شما را به پناهگاه بانوی مونتالگرو مربوط به سال ۱۵۵۹ واقع در بخش کوهستانی راپالو هم می‌برد.

کلمه‌های کلیدی: