جشنواره ی گل های لاله استانبول

استانبول جاذبه های گردشگری شناخته شده ی بسیار زیادی دارد که بخش اعظم آن را جاذبه های تاریخی تشکیل می دهد و مورد توجه مردمان زیادی در سرتاسر دنیاست. اما جشنواره های مختلف در این شهر، بخش دیگری از دیدنی های آن است، جشنواره هایی که از فرهنگ، تاریخ و طبیعت کشور ترکیه و این شهر بر گرفته شده اند. یکی از این فستیوال های جذاب، جشنواره گل های لاله استانبول است که امسال هم مانند سال های پیش برگزار می شود.

استانبول یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی برای ایرانیان است. استانبول (قسطنطنیه) بزرگ‌ترین شهر، مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند.

گل های لاله استانبول

زمان برگزاری جشنواره گل های لاله استانبول


این جشنواره مانند سال های قبل، در محل دائمی این جشنواره یعنی در پارک امیرگان شهر استانبول برگزار می شود اگرچه با شروع آن، در جاهای دیگری از شهر مثل خانه های افراد ثروتمند و مشهور هم می توان گوشه هایی از آن را دید. اولین بار این جشنواره در سال ۲۰۰۶ شروع شد و از آن تاریخ به بعد، حدود ۱۰ سال است که مرتبا برگزار می شود و مردم ترکیه هر سال برای رسیدن آن لحظه شماری می کنند. جشنواره گل لاله در واقع از فرهنگ مردم این شهر سرچشمه می گیرد و چندین سال به عنوان نماد شهر استانبول از آن یاد می شده است.

گل های لاله استانبول


این جشنواره، توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند. در کنار جشنواره گل لاله، باید به جشنواره خرید استانبول هم اشاره کرد که یکی دیگر از عوامل مهم در جذب گردشگر است. علاوه بر بازدید از این جشنواره باشکوه و لذت بردن از آن می توانید گل لاله هم خریداری کنید و در کنار آن از نمایشگاه نقاشی، مجسمه سازی، عکس و موسیقی زنده هم لذت ببرید. این نمایشگاه در نیمه ی اول اردیبهشت برگزار می شود.
نکته ای که شاید دانستنش برایتان جالب باشد این است که بر خلاف تصورات رایج، مبدا گل لاله نه از کشور هلند بلکه از کشورهای ایران، ترکیه و افغانستان است.

منبع : ایلیاگشت

 

کلمه‌های کلیدی: