کشور مراکش

 درباره مراکش هر چه بگوییم کم است . تور مراکش بهترین تابلوی کشور مغرب است. جاذبه های گردشگری مراکش بسیار زیاد و زیباست. در این گزارش قصد داریم شما را با چند جاذبه دیدنی مراکش آشنا سازیم.

[foogallery id=”6398″]

مراکش کشوری می باشد در شمال غربی آفریقا، این کشور ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس دارد که از شمال به دریای مدیترانه و تنگه جبل الطارق میرسد. شما بوسیله تورهای مراکش کازابلانکا میتوانید خود را به مراکش برسانید.

 

مراکش هنوز توسط پادشاه اداره می شود. واحد پول مراکش درهم مراکشی است. مراکشی های مسلمان به زبان عربی، بربری و فرانسوی صحبت میکنند. البته اگر شما انگلیسی بلد هستید، مشکلی نیست، چون آنها انگلیسی هم خوب صحبت میکنند.

 

جالب است بدانید تور مراکش که به تازگی در ایران آمده است یکی از تورهای پرطرفدار بین مردم دنیا به خصوص اروپائیان می باشد و همه ساله برای آفتاب گرفتن بر روی شنهای داغ سواحل مراکش به این کشور آفریقایی می آیند.

 

شهرهای مهم و توریستی مراکش عبارتند از شهر مراکش – شهر کازابلانکا – شهر آغادیر – شهر رباط که در تور مراکش به این شهرها خواهید رفت. هم اکنون آژانس ایلیا گشت پارس به عنوان مجری مستقیم تور مراکش کازابلانکا در ایران شناخته شده می باشد.

میدان جامع الفنا | jemaa el fna

میدان جامع الفنا در مراکش گویی قلب تپنده شهر است. از هر چیزی آن جا پیدا میشود. میتوانید در این میدان شلوغ و پر هرج و مرج پیاده روی کنید و غذا میل کنید. حتی می توانید روی رستورانهای تراسی بنشینید و غذا نوش جان کنید.

 

باغ ماجورل |  jardin majorelle   

یکی دیگر از مناطق دیدنی مراکش باغ ماجورل می باشد. باغی آبی رنگ که صدها نوع گیاه کمیاب و نایاب در آنجا رویت میشود. قدم بزنید و در سکوت باغ به صدای زیبای پرندگان آوازه خوان گوش فرا دهید و گیاهان زیبا را مشاهده کنید.

 

مسجد جامع و مناره کتیبه | mosque  Koutoubia

کوتوبیا یا کتیبه یکی از مساجد قدیمی و بزرگترین مسجد شهر مراکش است. مسجد کتیبه مراکش در طول روز و شب زیبایی خاص خود را دارد. شب ها با نورافشانی و روز ها با شیشه کاری ، کاشی های ، طاق ها و دیوارنگاری های خود. به شما پیشنهاد میکنیم در تور مراکش حتما به این مشجد بروید.

 

مقبره های سعدیان

قدمت مقبره های تازه کشف شده سعدیان به قرن شانزدهم بر میگردد. حتما در تور مسافرتی مراکش به این مقبره ها بروید و از نزدیک کاشی کاری ها و گچبری ها را ببینید.

 

چشمه آب گرم | Mythic Oriental

به بهترین قسمت سفر رسیدیم. ماساژ، تمدد اعصاب ، آب تنی و درمان خستگی های روزانه در آب گرم مراکش. لذتی که در این قسمت تور مراکش هست در هیچ جای دیگر نیست.

 

بالون سواری در مراکش

اگر علاقه دارید این تور مراکش کازابلانکا که رفته اید کمی متفاوت تر از بقیه باشد. حتما به صحرا بروید و پس از صرف صبحانه مراکشی سوار یکی از بالونهای رنگی شوید تا اینبار مراکش را از آسمان ببینید.

 

کاخ باهیا | Palace   Bahia

اماکن دیدنی در مراکش بیشمار است. کاخ باهیا یکی دیگر از آنهاست که حتما در تورهای مراکش مد نظر قرار داده می شود. کاخ باهیا با موزائیک کاری های زیبای خود هنوز هم نمایانگر قدمت و قدرت مراکش است.

 

ریادها یا خانه های مراکشی

ریاد ها خانه های شهری با شکوهی بودند برای شهروندان ثروتمند مانند تاجران و دلالان مراکش. خانه هایی به سبک اندرونی که هم برای حفظ حریم خانواده و هم برای تعدیل هوا در مراکش به این شکل ساخته می شدند.

 

مراکش سوق یا بازار مراکش

تورهای مراکش بدون رفتن به بازار و خرید از سوغات  مراکش لطفی ندارد. برای خرید ادویه مراکشی، دمپایی مراکشی، ردای عربی و حتما خوردن غذاهای مراکشی به بازار مراکش بروید.

 

مدرسه علی بن یوسف مراکش

مدرسه قرآنی علی بن یوسف از قرن شانزدهم تا بحال به خوبی محافظت و مرمت شده. این مدرسه بزرگترین مدرسه قرآنی در شمال آفریقا به حساب می آید.