آشنایی با مناطق گردشگری اندونزی

کشور اندونزی که نام رسمی‌اش جمهوری اندونزی است، در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار دارد. اندونزی یک مجمع‌الجزایر متشکل از ۱۷٬۵۰۸ جزیره و ۳۳ استان است که شهر جاکارتا پایتخت آن است. در ادامه به معرفی مناطق گردشگری اندونزی می پردازیم.

مناطق گردشگری اندونزی

بالی

سواحل متعدد و مزارع خیره کننده ی پلکانی برنج در بالی، این جزیره را به یک مقصد توریستی فوق العاده تبدیل کرده است. اما اندونزی فقط در بالی خلاصه نمی شود و مکان های خیره کننده ی دیگری در آن وجود دارد که منتظر کشف شدن هستند!

مناطق گردشگری اندونزی

مجمع الجزایر اندونزی

مجمع الجزایر اندونزی با حدود ۱۷۰۰۰ جزیره ی بزرگ و کوچک در خود، بزرگترین مجمع الجزایر جهان محسوب می شود. هر آنچه که فکرش را بکنید و نکنید در این کشور پیدا می شود از بقایای تاریخی بسیار کهن گرفته تا حیات وحش متنوع و باور نکردنی، تعدادی از بهترین مناطق غواصی جهان و سواحل بی نظیر و خلوت رویایی.

سوماترا

یکی دیگر از مناطق گردشگری اندونزی سوماترا است. سوماترا بدون شک رویای هر طبیعت گردی است چون در آن مخلوقاتی زیست می کنند که در هیچ جای دیگر دنیا نمی توان دید و باید گفت که سوماترا را می توان آخرین و تنها فرصت برای دیدن این مخلوفات دانست، البته متاسفانه. برای مثال ببر سوماترا، فیل سوماترا و کرگدن سوماترایی  که همگی گونه های جانوری در حال انقراض هستند، در این منطقه زندگی می کنند.

مناطق گردشگری اندونزی

کالیمانتان

کالیمانتان (Kalimantan) در جزیره ی بزرگ بورنئو قرار گرفته است و از دیگر مناطق گردشگری اندونزی می باشد. قول می دهیم در این جنگل با حیواناتی روبرو می شوید که نظیر آنها را در هیچ جای دیگر جنوب شرقی آسیا پیدا نکنید. برای مثال گونه ی در حال انقراض اورانگوتان بورنئویی فقط و فقط در کالیمانتان زندگی می کند.

جزیره توگیان

از بین هزاران جزیره ی اندونزی، تعدادی کمی از آنها در زیبایی به پای جزیره توگیان می رسند. مسیر دسترسی به این جزیره هم بسیار راحت است، یک سفر ۳ روزه ی پر هیجان با اتوبوس و یا قایق از Tana Toraja شما را به این بهشت استوایی می رساند، اگر کمی صبور باشید، پاداش آن را خواهید گرفت!

مناطق گردشگری اندونزی

جزایر راجا آمپات

اندونزی هیچ چیزی از مناطق ویژه ی غواصی جهان کم ندارد، دو نمونه ی خیلی خوب آن، خلیج کریستال و Tulamben  هستند و اما بهترین آنها در جزایر راجا آمپات (Raja Ampat) قرار گفته اند. صخره های مرجانی بکر این منطقه، بهترین محل برای زندگی گونه های مختلف ماهی و جانداران دریایی است، راجا آمپات نه تنها یکی از مناطق زیبای اندونزی بلکه یکی از زیباترین مناطق دنیاست، طبیعت دوستان نباید به سادگی از دیدن این جزیره بگذرند!

مناطق گردشگری اندونزی

جزیره توراجا

جزیره توراجا از دیگر مناطق گردشگری اندونزی است. بیشتر توریست ها فقط از جاوا به عنوان یک محل عبور استفاده می کنند و در آن اقامت نمی کنند در صورتیکه این شلوغ ترین جزیره ی دنیا بقایای تاریخی ارزشمندی در خود جای داده است. مردم توراجا همچنان مانند قبل فرهنگ و سنت های خود را حفظ کرده اند، مشهورترین آیین مردم این منطقه، در مراسم های تدفینشان قابل دیدن است که حیوانات را در آن قربانی می کنند. توریست ها هم می توانند مراسم آنها را از نزدیک ببینند و این اجازه به آنها داده می شود که در مراسم شرکت کنند.

کلمه‌های کلیدی: