کویر نمکی هند

کویر نمکی هند یکی از بزرگترین کویرهای جهان

یکی از بزرگترین و پهناورترین کویر های نمکی جهان در هندوستان می باشد. جایی که در فصل باران به زیر آب میرود و در فصل گرما و بی آبی تبدیل به کویر نمکی می شود.

کویر نمکی هند

این کویر نمکی چیزی حدود 10 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد که بزرگترین کویر نمکی آسیا محسوب می شود. در سفر به جیپور و بمبئی شما به این جاذبه گردشگری هندوستان نزدیک خواهید شد.

عشایر کوتچ هند از این مسیر کوچ میکنند ، یعنی شما در فصل مناسب سفر میتوانید با یک تیر دو نشان بزنید، هم به دیدن جاذبه گردشگری هند میروید،  هم به دیدن کوچ عشایر کوتچ رفته اید.

کویر نمکی هند

زمان مناسب برای بازدید از جاذبه کویر نمکی هند

کویر نمکی هند در ماه اکتبر هر ساله شروع به خشک شدن می کند، به طور پیوسته به بیابان خشک و نمکی تبدیل می شود. فصل توریستی تا ماه مارس می باشد و در اواخر ماه مارس، امکانات اقامتی نیز به پایان می رشد. اگر دوست دارید با جمعیت کمی روبرو شوید و علاقه مند نیستید در جای شلوغ باشید، در انتهای فصل توریست در ماه مارس، به این جاذبه بروید. البته شما در هر فصلی از سال به آنجا بروید امکانات اولیه موجود می باشد ولی خب هر مکان توریستی در دنیا زمان خاص خودش را دارد.

بهتر است تنها در صبح یا عصر به بیابان بروید، در غیر اینصورت نمک میتواند با بازتاب نور خورشید در چشم شما چشم های شما را بسوزاند. شما میتوانید در این بیابان سوار شتر شوید و ماه را در بیابان ببینید. آسمان کویر هم که در شب ها ستاره باران می شود .

کویر نمکی هند

راههای رسیدن به کویر نمکی هند

اگر در شهر بمبئی هستید بهترین وسیله برای رسیدن به این بیابان نمکی قطار می باشد، شما حدود 15 دقیقه در قطار هستید.

اگر به قطار علاقه ای ندارید، میتوانید از پرواز داخلی بمبئی به بهودج استفاده کنید.

اگر در شهر بمبئی نیستید، شما فقط میتوانید با اتوبوس و مینی بوس به این نقطه برسید.

اگر در شهر بمبئی نیستید، شما میتوانید دوچرخه و موتور سیکلت هم کرایه کنید.

کویر نمکی هند

منبع : www.tripsavvy.com

کلمه‌های کلیدی: