بزرگترین پارک آبی هند

پارک آبی واتر کینگدم در بمبئی در واقع بزرگترین پارک آبی هند می باشد که در این مقاله سفری خواهیم داشت به آنجا. با ایلیاگشت همراه باشید. شهر بمبئی، یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کشور هند است که در آن زبان هندی به معنای ساحل خوب معنا می شود. این نام را پرتغالی های بر روی آن نهادند، البته بعدها نام آن به مومبای تغییر کرد اما در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایران همچنان این شهر را با نام بمبئی می شناسند. تضاد و تناقض و اختلاف شدید طبقاتی در این شهر بسیار به چشم می خورد، همه چیز به جز اقامت در هتل های آن ارزان است. در این مطلب قصد داریم تا درباره ی پارک آبی واتر کینگدم در بمبئی که یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی این شهر است که طرفداران بسیاری در بین هندی ها و خارجی ها دارا می باشد و جوایز بین المللی را دریافت کرده است؛ در هر حال فرقی نمی کند با چه انگیزه ای راهی بمبئی شده اید، حتما یک روز را برای تفریح در پارک آبی واتر کینگدم کنار بگذارید. 

بزرگترین پارک آبی هند

پارک آبی واتر کینگدم در بمبئی یکی از بهترین و بزرگترین پارک های آبی در کشور هند است که طرفداران زیادی داراست و در میان بهترین پارک های آبی آسیا این پارک در رده ی پنجم قرار گرفته است. این پارک امکانات خوبی دارد و بزرگترین استخر موج دنبا را شامل می شود. زمانی که به بازدید از این پارک می روید بزرگترین استخر موج دنیا را شاهد خواهید بود که این می تواند تجربه ای لذت بخش برایتان به شمار بیاید. جالب است بدانید گرچه این پارک آبی درون شهر بمبئی قرار ندارد، اما مسیر دسترسی به واتر کینگدم هم می تواند خودش یک ماجراجویی تمام عیار باشد چرا که امکان تجربه یک قایق سواری هیجان انگیز را دارید.

بزرگترین پارک آبی هند

زمانی که شما واتر کینگدم را برای تفریحات خودتان در شهر بمبئی انتخاب می کنید باید این انتظار را داشته باشید که مجموعه ای از بهترین و متنوع ترین امکانات در مقابل شما خواهد بود. این مجموعه ی تفریحی در محوطه ای با وسعت ۸۹ هزار مترمربع ساخته شده است که در آن مجموعه ای از بازی های آبی هیجان انگیز مانند سرسره پرشیب کوستر و سرسره پر پیج و خم آمازون را در خود جای داده است؛ واتر کینگدم در مجموع بیش از ۳۰ بازی و سرسره مختلف دارد که بزرگترین استخر موج دنیا یکی از آن موارد است.

بزرگترین پارک آبی هند

همانطور که گفتیم این پارک در فضایی ۸۹ هزار مترمربعی ساخته شده که در آن ۳۹ بازی مختلف برای کسانی که به فعالیت های هیجان انگیز علاقه دارند تعبیه شده است. در این جا ما به معرفی بهترین بخش ها و بازی های واتر کینگدم می پردازیم و قدری با حس و حالش آشنا می شویم:

سرسره کوستر|Coster

ما پیشنهاد می کنیم که تفریح خودتان را در پارک آبی واتر کینگدم در بمبئی با یکی از هیجان انگیزترین تفریحات مهم که طعم واقعی آدرنالین را برایتان ایجاد می کند آغاز کنید. کوستر با شیب بسیار و سرعت قابل توجهی که دارد شما را وسوسه می کند تا لحظاتی پرهیجان را تنها در چند ثانیه به خاطر بسپارید. زمانی که از این سرسره پایین می آیید، هفت شیب پیاپی و غافلگیرکننده در انتظارتان است که درمجموع سرعت شما را تا ۶۴ کیلومتر برساعت بالا می برد. این بخش از پارک هیجان بسیار بالایی دارد و مناسب برای استفاده بزرگسالان است.

بزرگترین پارک آبی هند

تالاب گوفرز | Goofers Lagoon

از جدیدترین بخش های پارک آبی واتر کینگدم در بمبئی، تالاب گوفررز است. در این بخش تفنگ های آبی، فواره های چرخان و سطل های متحرک آب، چتر برعکس و سقف آب پاش بخشی از این خوشی های کودکانه هستند. این بخش همچنین سرسره هایی دارد که برای خردسالان و کودکان ایمن است و سر آن ها را گرم می کند. سطح هیجان این بخش معمولی است برای تمامی گروه های سنی مناسب می باشد.

بزرگترین پارک آبی هند

ماجراجویی در آمازون | Adventures Amazonia

یکی دیگر از بخش های هیجان انگیزی که در پارک آبی واترکینگدم در انتظار شما است و شگفتی های ویژه ای را برایتان فراهم می آورد، ماجرایی در آمازون است که سرسره های جذابی چون فیل سافاری، راک اند رول سافاری و سافاری مار از جمله امکانات تفریحی است که برایتان لحظات خوشی را به ارمغان خواهد آورد. سطح هیجان این بخش معمولی است برای تمامی گروه های سنی مناسب می باشد.

بزرگترین پارک آبی هند

بخش گرداب| THE LAGOON

برای وقت گذرانی و تجربه ی هیجان هایی با سطح متوسط می توانید به بخش گرداب در پارک آبی واتر کینگدم در بمبئی بروید و در بزرگترین استخر هند که وسعتی به اندازه ی ۳۰۰۰ مترمربع در برگرفته است. البته تمام جذابیت بخش گرداب، در استخر بزرگش خلاصه نمی شود و ۱۰ سرسره برای وجه هیجانی پارک، ۳ سرسره مخصوص آدرنالین بازها، ۴ سرسره خانوادگی و سرسره کودک در بخش گرداب واقع شده است. در این قسمت یک فیل آب پاش را خواهید دید که بیش از ۵۰۰ لیتر آب را بر روی سر و صورت بزرگ و کوچک حاضر در پارک می پاشد. سطح هیجان این بخش معمولی است برای تمامی گروه های سنی مناسب می باشد

بخش برتزون| Bratzone

برخلاف دیگر بخش های پارک آبی واتر کینگدم در بمبئی، اینجا خبری از سرسره نیست اما دلیل بر این نیست که خبری از هیجان هم نباشد. اگر با خانواده و بچه های خردسال به این پارک رفته اید، قطعا سری به برتزون بزنید، چرا که به راحتی می توانید پا به پای بچه ها آب بازی کنید، اجازه دهید در هوای گرم و شرجی بمبئی آب به سر و صورت تان بپاشد و از سرگرمی هایش استفاده کنید. سطح هیجان این بخش معمولی است برای تمامی گروه های سنی مناسب می باشد.

بزرگترین پارک آبی هند

منبع : www.waterkingdom.in

کلمه‌های کلیدی: