نکات مهم برای سفر راحت به بانکوک

بانکوک یا بانگکوک پایتخت کشور تایلند است.بانکوک دارای بیشترین تعداد توریست در مقایسه با شهرهای جهان است. این شهر یکی از شهرهای توریستی جهان می باشد. حتی با  سر و صدای زیاد، جمعیت بالا، جنب و جوش، هیجان، مکان‌های تاریخی و … نتوانسته بانکوک را از شهرهای مورد علاقه توریستها جدا کند.

در این گزارش قصد داریم چند نکته مختصر به شما بگوییم تا شما در سفر به بانکوک راحت تر باشید.

اینترنت بانکوک

بدیهی است که در زندگی توام با لپ تاپ، شما به اینترنت قابل اطمینان و پر سرعت نیاز دارید که امکان برقراری ارتباط شما را با شبکه اینترنت در هر زمان و محلی فراهم کند. جالب است بدانید که پایگاه Nomad List website، شهر بانکوک را با رده خوب در این رابطه معرفی کرده است و شما می توانید اینترنت پر سرعت و بعضا رایگان را در بسیاری از نقاط شهر در اختیار داشته باشید. این موضوع را ما به خوبی تجربه کرده و زمانی که برای محل اقامت و انجام کارهای خود یک آپارتمان اجاره کردیم، سرعت متوسط اینترنت بین ۱۰ تا ۱۵ Mbps بود. طی این دو ماه تنها یک بار با قطعی اینترنت مواجه شدیم که این موضوع نیز به دلیل انجام عملیات بهبود امکانات ساختمان محل اقامت ما بوده و اینترنت برای ۲۴ ساعت قطع شد. البته برای ما این زمان فرصت مناسبی برای گشت و گذار و کشف مناطق شهری شد.

نکات مهم برای سفر راحت به بانکوک

جالب توجه بود که تمام کافی شاپ ها، رستوران ها و کافه هایی که در این شهر به آن ها مراجعه کردیم، خدمات اینترنت رایگان ارائه می دادند. البته نه در این جا بلکه در کل و هر زمان که شما از طریق یک اینترنت عمومی به شبکه وصل شده اید، باید اقدامات ایمنی را رعایت کند.

اطلاعات ویزای تایلند

در زمانی که ما این یادداشت را می نویسیم قانونی در تایلند وجود دارد که به visa runs شهرت داشته و شما با پایان ویزای خود می توانید به یکی از کشورهای نزدیک همسایه رفته و سپس با ویزای جدید وارد تایلند شوید. بنابراین توصیه ما دریافت یک ویزای ۲ ماهه از سفارت تایلند است که قیمت آن حدودا ۵۵ دلار می شود. در بانکوک می توانید ویزای خود را یک ماه دیگر تمدید کرده و هزینه آن را پرداخت کنید. به این ترتیب شما در مجموع یک اقامت ۹۰ روزه خواهید داشت. با سفارت خود در رابطه با این قوانین در تماس بوده و درباره اقامت بیشتر سوال کنید و به خاطر داشته باشید که قوانین اقامتی دائما در حال تغییر هستند و بهتر است از قبل نسبت به کسب اطلاع از جدیدترین قوانین اقدام بعمل آورید تا با دردسر مواجه نشوید.

نکات مهم برای سفر راحت به بانکوک

شکم گردی در بانکوک

یگی از دلایلی که بانکوک را برای دورکاری خود انتخاب کردیم، وجود تنوع غذایی بسیار زیاد و ارزان بودن آن بود. حتی در مناطق مرکزی بانکوک نیز شما می توانید با هزینه کمتر از ۲ دلار، یک غذای خوب نوش جان کنید و این قیمت وقتی به محله های پائین تر بروید، کمتر نیز خواهد شد. فکر هم نکنید کیفیت غذا در قیمت های پایین رعایت نشده بلکه در این شهر کیفیت غذایی در رستوران های کوچک و بزرگ بیش از هر چیزی اهمیت دارد. البته شما با اجاره کردن یک آپارتمان، آشپزخانه ای مناسب برای تهیه غذا در اختیار دارید که می تواند در کاهش هزینه های شما موثر باشد. ما در این مدت بسته های نودل که آن را با سبزیجات مخلوط می کردیم را تهیه و آماده کرده و هر چند روز یک بار نیز خود را به رستوران میهمان می کردیم. این سبک زندگی سبب شده بود که هزینه زندگی ما به کمتر از ۳۰۰ دلار در ماه رسیده و به این ترتیب حتی اگر از بازارهای روزانه نیز خرید می کردیم، گران تر می شد. در گوشه و کنار بانکوک انواع سوپرمارکت های بزرگ مانند Tesco Lotus ، favorite و , Big C وجود دارند که برای تهیه مایحتاج اساسی بسیار مناسب هستند.  در هیچ جای شهر هم شما قطعا با فروشگاه های موسوم به ۷-Eleven بیش از ۱۰۰ متر فاصله نخواهید داشت که در این فروشگاه ها بسیاری از نیازمندی های خوراکی و بهداشتی خود را می توانید تهیه کنید.

نکات مهم برای سفر راحت به بانکوک

کلمه‌های کلیدی: