موزه بستنی ، خوشمزه و دوست داشتنی

گزارش امروز ایلیاگشت در باره موزه بستنی یا به عبارت صحیح انگلیسی Museum of Ice Cream می باشد. با ما همراه باشید. شاید در دنیا کمتر کسی پیدا می شود که بستنی دوست نداشته باشد. در هوای گرم تابستان حقیقتا هیچ چیز به اندازه یک بستنی خنک و خوشمزه نمی چسبد و همه از کوچک و بزرگ انواع مختلف بستنی را دوست دارند. حالا فکرش را بکنید که موزه ای اختصاصا برای بستنی وجود داشته باشد و در این موزه همه چیز، سقف و دیوارها و تزئینات و دکوراسیون بر اساس محور بستنی ساخته شده است! موزه بستنی حاصل ایده ای خلاقانه بوده که با استقبال زیادی هم روبرو شده است. موزه بستنی ابتدا در منهتن نیویورک افتتاح شد و با افزایش استقبال مردم در شهرهای دیگر مثل لس آنجلس، سن فرانسیسکو و میامی هم موزه بستنی افتتاح شده است. قدم زدن در موزه بستنی شبیه به وارد شدن به سرزمینی رویایی و جادویی است، همه جا بستنی های رنگارنگ و غول پیکر وجود دارند و شما انگار وارد سرزمین بستنی های جادویی شده اید. موزه بستنی به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفته و همه طیف سنی برای گذراندن چند ساعت شاد و هیجان انگیز به موزه بستنی می آیند.

موزه بستنی ، خوشمزه و دوست داشتنی

داستان از کجا شروع شد؟

موزه بستنی نخستین بار در منهتن نیویورک افتتاح شد و بیشتر یک نمایشگاه هنری واکنش گرا به حساب می آید تا موزه. موسسان این موزه ابتکاری ماریلیس بان از لاگونا بیچ و همکارش مانیش وورا هستند و در حال حاضر هم ماریلیس بان مدیریت موزه بستنی را بر عهده دارد. موسسان این موزه هدف از شکل گیری این مکان را «خلق فضایی شاد، مفرح و کودکانه» دانست که در آن حتی بزرگسالان و افراد مسن هم بتوانند مثل یک کودک شاد باشند و از تفریح لذت ببرند. به اعتقاد موسسان موزه بستنی هرکسی بستنی دوست دارد، از هر زبان و دین و فرهنگی که باشید بستنی می تواند نقطه اشتراک خوبی بین مردم باشد. به همین دلیل موزه بستنی افتتاح شده است تا باعث نزدیکی مردم از نژادهای مختلف شود.

موزه بستنی ، خوشمزه و دوست داشتنی

ماریلیس بان به کمک گروهی از هنرمندان، طراحان داخلی و تولیدکنندگان توانسته است این موزه را به مکانی فانتزی و شاد و مفرح تبدیل کنند که مانندش را در هیچ کجای دیگر نمی توانید پیدا کنید. بستنی را می توان به نوعی سمبل شاد، لذت و تفریح دانست و این فضا هم قرار است دقیقا چنین محیطی را برای بازدیدکنندگان ایجاد کند.

در این موزه همه چیز با موضوع بستنی و در شکل ها و اندازه های مختلف به نمایش در آمده و فضایی شاد و فانتزی خلق کرده است. از جمله مشهورترین جاذبه های موزه بستنی می توان به غار شکلاتی، استخری پر از اسمارتیز و بستنی قیفی های غول پیکر اشاره کرد. فضای فانتزی و رنگارنگ این موزه بهترین مکان برای گرفتن عکس سلفی و انتشار در شبکه های مجازی مثل اینستاگرام و فیسبوک است. در حقیقت همین شبکه های مجازی به نوعی باعث شهرت جهانی و استقبال گسترده مردم از موزه بستنی شده است. تصاویری که از این موزه منتشر شده آنقدر رنگارنگ و جذاب است که هرکسی دوست دارد برای یک بار هم شده در این فضای جادویی قدم بزند. حتی افراد زیادی تنها برای عکس سلفی گرفتن هم که شده به موزه بستنی می آیند تا عکس هایی جذاب و خاص در این مکان بگیرند.

هر بازدیدکننده در سرتاسر موزه بستنی در مکان های مخصوصی می تواند انواع بستنی را امتحان کند و مزه های متنوع بستنی را بچشد. البته همان طور که در بالا هم گفتیم این مکان یک موزه واقعی نیست و بیشتر یک نمایشگاه هنری و خلاقانه است، اما از آن جا که اصطلاح موزه برای مردم قابل درک تر است و عمومیت بیشتری دارد اصطلاح موزه بستنی به این مکان داده شده است.

موزه بستنی ، خوشمزه و دوست داشتنی

موزه بستنی اولین بار در سال ۲۰۱۶ در منهتن تاسیس شد و به دلیل استقبال مردم در شهرهای لس آنجلس، سن فرانسیسکو و میامی هم شعبه هایی از موزه بستنی افتتاح شد. موزه بستنی در سال های اخیر به شهرتی فوق العاده زیاد دست پیدا کرده است و حتی افراد مشهور و سلبریتی مثل کتی پری، بیانسه و کیم کارداشیان هم از این موزه بازدید کرده اند. جالب است بدانید که زمانی که موزه بستنی در سن فرانسیسکو تاسیس شد در عرض ۱۸ دقیقه توانست تمام بلیط هایش را به فروش برساند که از این نظر رکورد بی نظیری به حساب می آید. تا نوامبر ۲۰۱۷، این نمایشگاه ها بیش از ۵۰۰۰۰۰ نفر بازدید کننده داشته اند. البته موزه بستنی بیشتر یک نمایشگاه موقتی است که برای مدتی در یک شهر برگزار می شود. در حال حاضر موزه سن فرانسیسکو برای عموم مردم باز است و امکان بازدید از موزه بستنی وجود دارد.

موزه بستنی ، خوشمزه و دوست داشتنی

موزه بستنی در شهرهای مختلف

موزه بستنی نیویورک

موزه بستنی لس آنجلس

موزه بستنی سن فرانسیسکو

موزه بستنی میامی

موزه بستنی ، خوشمزه و دوست داشتنی

به طور کلی موزه بستنی برای تحریک حواس پنجگانه انسان طراحی شده است. این موز مملو از رنگ، بو و مزه است و در هر قسمت به بازدیدکنندگان بازی ها و سرگرمی های مختلفی ارائه می شود. مثلا در یک بخش بازدیدکنندگان می توانند طعم های مختلف و متنوع بستنی را امتحان کنند و با چشیدن طعم آن ها را تشخیص بدهند. در این موزه آثار و چیدمان های هنری خلاقانه ای وجود دارد که محبوب ترین مکان ها در موزه بستنی برای عکس سلفی و عکاسی هستند. از جمله این آثار می توان به بستنی های چوبی آب شده اشاره کرد که اثر هنرمندی خلاق به نام کیت مگرودر است. این بستنی های غول پیکر با رنگ های شادی که دارند فضایی تابستانی و دلچسب به وجود می آورند و شما می توانید روی یکی از آن ها که در وسط قرار گرفته بنشینید و عکس یادگاری بگیرید.

موزه بستنی ، خوشمزه و دوست داشتنی

در ادامه مقاله موزه بستنی ، خوشمزه و دوست داشتنی ، از جمله بخش های جذاب دیگر موزه می توان به سالن موز اشاره کرد! بله، در این سالن هزاران موز به رنگ های مختلف از سقف آویزان شده اند و اسانس موز هم در فضا پراکنده شده است. قدم زدن در این موزه احساس ورود به جنگلی رنگارنگ و رویایی را به بازدیدکننده می دهد. این سالن به ویژه برای عکاسی بسیار ایده آل است و بازدیدکنندگان عکس هایی منحصربفرد و رویایی در این مکان رنگارنگ و فانتزی می گیرند.

در گوشه ای از موزه هم استخری پر از اسپرینکل و دانه های خوراکی رنگی اشاره کرد که فوق العاده برای بچه ها و همین طور بزرگسالان جذاب و هیجان انگیز است. حتی تصور در چنین استخری هم فوق تصور و باورنکردنی است، چه برسد به این که واقعا بتوانید داخل استخری از دانه های رنگارنگ شیرجه بزنید.

موزه بستنی ، خوشمزه و دوست داشتنی

در این موزه خبری از بداخلاقی و جدیت و عبوس بودن بزرگسالی نیست، هرکس با هر سنی که وارد موزه بستنی می شود باید شاد و سرخوش باشد. راهنماهای موزه هم لباس های صورتی و رنگارنگ و شادی به تن کرده اند و با خوشرویی بازدیدکنندگان را راهنمایی می کنند. حتی اگر بخواهید در یکی از قسمت های موزه عکس سلفی بگیرید این افراد مشتاقانه به شما کمک می کنند و حتی در مورد ژست و پوزیشنی که باید داشته باشید به شما مشاوره می دهند. این موزه شما را به دنیای شاد و رنگارنگ کودکی می برد و می توانید چند ساعتی را به دور از دغدغه ها و مشغله های دنیای بزرگسالان شاد باشید، بخندید و بی خیال تفریح کنید.

منبعmuseumoficecream.com

 

کلمه‌های کلیدی: