تور مجارستان

درباره هتل

مجارستان در شرق اروپا، با معماری منحصر به فرد و مناظر طبیعی خیره کننده خود، سالانه میزبان هزاران گردشگر است. بوداپست، پایتخت مجارستان به "شهر چراغ ها" معروف بوده و همین اسم نشان می دهد که تماشای شب های بوداپست در تور مجارستان چقدر جذاب است. فرهنگ غنی، روستا های بکر و معماری کلاسیک و جالب توجه در مجارستان، توریست های بی شماری را به این سرزمین، جذب می کند.

محبوبیت تور مجارستان تا جایی افزایش یافته که با کشور هایی چون فرانسه مقایسه می شود. چراکه مجارستان پکیج کاملی برای تمام جهانگردان است. تجربه آرامش در طبیعت خیره کننده، سفر در سیر تاریخ هزار ساله، تفریحات مهیج آبی، بازارگردی و چشیدن طعم غذا های اصیل این کشور، باعث شده تا تور مجارستان، جزء محبوب ترین تور های اروپا شود. در ادامه، جاذبه های دیدنی منحصر به فرد و تمام تجربیاتی که نباید در این سفر ازدست دهید را معرفی می کنیم.

تور مجارستان

 شهر های دیدنی و پر جاذبه که باید دست کم یکبار به آن ها سفر کنید.

مجارستان، تاریخی غنی و پر بار دارد. در تمام شهر های این کشور زیبا، در کنار مناظر طبیعی و امکانات مدرن، تصاویری از دوران کلاسیک و معماری های بی نظیرش به چشم می خورد. مهم ترین شهر های مجارستان که هر کدام اعتبار تاریخی منحصر به فردی دارند، معرفی می کنیم.

قلعه بودا

کاخ سلطنتی بودا با شکوه چشم گیرش هر گردشگری را مبهوت می کند. کاخ بودا در پایتخت مجارستان و درست کنار رود دانوب بنا شده است. ناگفته نماد که این کاخ در قرن ۱۷ و در جریان محاصره مجارستان ویران شد.

با این حال تاریخ پر افتخار این کاخ باعث شد تا ۱۰۰ سال بعد توسط پادشاه هابزبورگ، مجدد بنا شود. در سال های اخیر، برج های بوزوگانی و جنوبی نیز مجددا بازسازی شدند. اگه به طبقه بالای کاخ بودا سری بزنید، چشم اندازی فراموش نشدنی از رودخانه دانوب خواهید دید.

اِگر

چنانچه از مردم شناسی لذت می برید و برای آشنایی با فرهنگ مردم مجارستان به این کشور سفر می کنید، "اِگر" بهترین مقصد تور مجارستان است. دومین و مذهبی ترین و یکی از قدیمی ترین شهر های این کشور (اِگر) در قرن ۱۰ میلادی به فرمان اولین پادشاه مسیحی مجارستان، سنت اشتفن ساخته شد.

قدیمی ترین بنای شهر که کلیسای جامع شهر است، برو روی تپه قرار دارد و ساختمان های مسکونی در دره بنا شده اند. کاخ سلطنتی اِگر، کلیسای جامع اپیسکوپال و دره زَنان، معروف ترین و پر بازدید ترین اماکن شهر اِگر هستند.

سپرون

سپرون را می توان قلب تاریخی تمام اروپا دانست. شهری که در دوران امپراطوری رم بنا شده و در گذر زمان، حاکمان سرزمین های مختلف، آن را طلب و فتح کرده اند. در سوپرون ۲۴۰ بنای محافظت شده و ۱۱۵ بنای تاریخی وجود دارد که مورد استقبال گردشگران تاریخ دوست، قرار گرفته اند.

نهایتا پس از کشمکش های مختلف، درست ۹۹ سال پیش مردم این شهر تصمیم گرفتند که در خاک مجارستان باشند و "وفادار ترین شهر" شناخته شدند. هرچند که سوپرون در جنگ جهانی دوم بار ها مورد بمباران قرار گرفت با این حال بسیاری از ابنیه قرون وسطی آن از آسیب، مصون ماند. این شهر مرزی، طبیعت بی نظیری داشته و جنگل های اطراف آن، یکی از محبوب ترین مسیر های پیاده روی در سراسر اروپا است.

سپرون

پچ

پچ، شهری با ملیت، دین و فرهنگ های مختلف است. بیشتری تعداد مسافران و مهاجران در سراسر مجارستان، در پچ سکونت دارند. مسجد پاشا قاضی کاظم از دوران تسلط حکومت عثمانی و کلیسای جامع پچ، یادگار دوران تسلط مسیحیان بر پچ  بوده و از پر بازدید ترین اماکن دیدنی در تور مجارستان هستند.

شهر تاریخی پچ شانه به شانه تکنولوژی حرکت کرده و اولین دانشگاه مجارستان را نیز در این شهر بنا کردند. دانشگاهی پزشکی با ۷ قرن قدمت! از دلایل دیگر محبوبیت پچ برای گردشگران، علاوه بر مردم مهمان نواز و تنوع فرهنگی این شهر، می توان به شراب بی نظیر آن اشاره کرد که زبان زد همه مردم اروپا است.

مناظر خیره کننده در تور مجارستان

دبرسن

دبرسن یا دبرچن، پایتخت فرهنگی اروپایی شرقی و در زمان های مختلف، به عنوان مرکز حکومت مجارستان نیز انتخاب شده است. دانشگاه معروف این شهر، ۴۸۲ سال قدمت داشته و از قرن ۱۶ محلی برای تحصیل خارجی ها بود‌. به همین دلیل، در زوایای شهر، نشانه هایی از حضور مصریان نیز به چشم می خورد. تا جایی که موزه دری در شهر بچ، محلی برای نمایش صنایع دستی مصری است.

بی دلیل نیست که دبرچن را قلب فرهنگی اروپای شرقی می خوانند. در این شهر، ساختمان های تاریخی بسیاری در کنار ساختمان های فرهنگی وجود داشته و تحت حفاظت هستند. برگزاری فستیوال جذابی چون مسابقه بین المللی بلا بارتوک در سبک کُر، دلیل خوبی برای نشان دادن دبرچن به عنوان مهد موسیقی است.

کارناوال محسور کننده گل، بزرگترین کلیسای پروتستان، دانسگاه تاریخی دبرسن و همچنین موزه دری، از محبوب ترین و پر بازدید اماکن این شهر هستند. در تور مجارستان، سفر به شهری که شما را به وجد می آورد، فراموش نکنید.

مناظر خیره کننده در تور مجارستان

دریاچه بالاتون

بزرگترین دریاچه آب شیرین اروپا که نقش یک دریای همه چیز تمام را در مجارستان ایفا می کند، دریاچه بالاتون است. با دید این دریاچه، نبود دریا در مجارستان را به کلی فراموش می کنید. کشتی های مسافربری، شما را به مناطق مختلف دریاچه برده و در هر جایی، ساحلی منحصر به فرد را خوهید دید.

از سواحل مصنوعی شنی گرفته تا سواحلی که با چمن پوشیده شده اند، مناظر غافلگیر کننده ای در اطراف دریاچه به چشم می خورند. می توانید در چشمه های آب گرم استراحت کرده یا در تاکستان های معروف این منطقه، قدم بزنید. اگر به دنبال آرامش بوده و می خواهید از هیاهوی زندگی شهری فاصله بگیرید، سری به این دریاچه بزنید.

در صورتی که یک جا بند نشده و به دنبال رقص و آواز هستید، با کشتی به منطقه شیوفُک یا باداکشُنی بروید. مناطقی که محبوب مسافران تور مجارستان هستند و گردشگران می توانند بهترین شراب هایی که در کل زندگی خود دیده اند را در کافه های آن بنوشند.

پارک ملی آگتلک

بزرگترین غار استالاکتیک در سطح اروپا، در شمال مجارستان قرار دارد. غاری که ستون های عجیبش، گردشگران را به تحیر وا می دارد. پیش از ورود به آن، حتما به توضیحات لیدر ها توجه داشته باشید وگرنه ماجراجویی شما، برای تان گران تمام می شود. هرچند که این غار، تنها بخش کوچکی از پاک ملی و تحت حفاظت آگتلک است اما دلیل معروفیت آن نیز هست.

دریاچه هویز

در تور مجارستان، لذت شنا در بزرگترین چشمه آب گرم جهان را از دست ندهید. دمای آب دریاچه هویز بر خلاف بسیاری از چشمه های آب گرم، معتدل بوده و با شرایط مدیترانه ای منطقه، میزبان بسیاری از گردشگران تور مجارستان است. به علت استقبال چشم گیر گردشگران از چشمه همیشه پاکیزه هویز، هتل های لوکس زیادی در جنگل های اطراف دریاچه بنا شده و فستیوال های با شکوهی نیز در این منطقه برگزار می شوند.

غذا های محلی مجارستان

در تور مجارستان، به دل تاریخ سفر می کنید و چشیدن طعم غذا های محلی آن، پکیج سفرتان را تکمیل خواهد کرد.

 • گولاش
 • سوپ ماهی
 • دلمه کلم
 • لانگوس
 • فُزِلک
 • سوملی گالوسکا
 • شیرینی کورتوس کالاس
 • پورکُلت
 • پاپریکاش
 • دوبوس تورته
 • پاستا با پنیر

این موارد ۱۰ غذای برتر ملی هستند که در تور مجارستان نباید آن ها را فراموش کنید.

پایان

تعدادی از محبوب ترین اماکن گردشگری مجارستان را مرور کردیم. با این حال نباید گردش در پارک ملی هورتوبارگ که یادگاری از عصر یخبندان است یا گردش در بازار های محلی بوداپست مدرن را نادیده گرفت. در کوچه پس کوچه های بوداپست گردش کرده و به بازار های محلی معروف آن مثل بازار محلی سرپوشیده، هلو اوتسا مارکت و یکشنبه بازار سیملا کرت سری بزنید. چراکه ارزشمند ترین سوغات سفر خود را در میان مغازه های آن ها، خواهید یافت.

دیدنی‌ها

هتل‌ها

نوشته‌ها

شهرها