راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه لینِیت میلان

شهر میلان که به ایتالیای جدید مشهور است، پس از رم (مشهور به ایتالیای قدیم) دومین شهر بزرگ ایتالیاست که در شمال این کشور قرار گرفته و مرکز استان لومباردی است. این شهر مدرن در کنار تاریخ با شکوهش که به خوبی حفظ شده، عظمت و ابهتی خاصی دارد. 

فرودگاه بین المللی لینیت میلان یکی از سه فرودگاه شهر میلان ایتالیاست. این فرودگاه فاصله بسیار کمی با مرکز شهر میلان دارد و در مسافت ۷ کیلومتری این شهر قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۹ میلیون مسافر از این فرودگاه برای جابجایی استفاده کرده اند و آن را به یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه های منطقه تبدیل کرده اند.

در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه لینیت و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به میلان ایتالیا را دارید و بلیط هواپیمایتان به مقصد فرودگاه لینیت است با استفاده از این اطلاعات می توانید به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید.

راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه لینِیت میلان

موقعیت جغرافیایی فرودگاه لینیت

فرودگاه لینیت در کنار فرودگاه های مالپنسا و فرودگاه اوریو آل سریو، سه فرودگاه اصلی و بین المللی شهر میلان به شمار می رود. این فرودگاه یکی از قطب های فعالیت شرکت هواپیمایی آلیتالیا محسوب می شود و ایرلاین های مشهوری مثل ایرفرانس، KLM، بریتیش ایرویز و لوفت هانزا پروازهای منظمی را در این فرودگاه انجام می دهند.

همان طور که گفتیم فرودگاه لینیت تنها ۷ کیلومتر با مرکز شهر میلان فاصله دارد، به همین دلیل دسترسی بسیار آسان و راحتی به مرکز شهر دارد. علاوه بر این، گزینه های حمل و نقل فرودگاه لینیت هم بسیار کارآمد و مناسب هستند و به راحتی مسافران را به هتل و مرکز شهر می رسانند.

شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس، ترانسفر خصوصی و کرایه اتومبیل می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هر یک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به بودجه سفر و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه لینِیت میلان

چطور به فرودگاه لینیت برویم ؟

اتوبوس فرودگاه

اتوبوس شاتل یکی از گزینه های بسیار مناسب حمل و نقل فرودگاه لینیت است و در واقع، دو شرکت به ارائه سرویس شاتل به مسافران می پردازند. هر دو این اتوبوس ها مسافران را از فرودگاه سوار می کنند و به سمت ایستگاه مرکزی میلان می برند. اتوبوس ها هر نیم ساعت یکبار حرکت می کنند و از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۱:۳۰ شب به جابجایی مسافران می پردازند.

بنابراین اگر دیروقت و پس از نیمه شب به فرودگاه لینیت برسید احتمالا چاره ای جز تاکسی گرفتن یا استفاده از گزینه های دیگر نخواهید داشت. اتوبوس ها پس از طی مسیر در نهایت مسافران را به ایستگاه راه آهن مرکزی در مرکز شهر میلان می رسانند. با استفاده از اتوبوس شاتل در مدت زمان ۲۵ دقیقه می توانید به هتل و مرکز شهر میلان برسید. البته در ساعات اوج ترافیک ممکن است به این زمان کمی افزوده شود. بلیط اتوبوس را می توانید هنگام سوار شدن و از خود راننده هم خریداری کنید.

راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه لینِیت میلان

تاکسی

در ادامه مقاله راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه لینِیت میلان ، تاکسی های فرودگاه در بیرون ساختمان فرودگاه قرار دارند و به محض خارج شدن آن ها را خواهید دید. خوشبختانه از سال ۲۰۱۵ قیمت ثابتی برای مسیر فرودگاه تا میلان تعیین شده و به همین دلیل نیازی نیست نگران پرداخت مبلغ بیشتر باشید.

تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه لینیت است و بسیاری از مسافران ترجیح می دهند با تاکسی به هتل بروند. اگر برای اولین بار به میلان سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیاد و سنگینی دارید و اگر همراه با کودکان خردسال سفر می کنید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید.

تاکسی شما را از مقابل ترمینال فرودگاه سوار می کند و درب هتل پیاده می کند. تاکسی یکی از سریع ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه لینیت نیز محسوب می شود و در مدت زمان حدودا ۱۰ دقیقه مسافران را به مرکز شهر میلان می رساند. البته اگر به دنبال رفاه و راحتی بیشتری هستید و دوست ندارید در صف تاکسی معطل شوید گزینه راحت تری هم وجود دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در مدت اقامت در میلان خودتان در شهر رانندگی کنید و آزادی عمل بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. با کرایه اتومبیل می توانید در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی کنید و به ویژه اگر ۳-۴ نفر باشید و هزینه ها را با هم تقسیم کنید این کار باعث صرفه جویی قابل ملاحظه ای می شود.

شرکت های مختلف بین المللی در فرودگاه لینیت حضور دارند و انواع خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند. شرکت های مشهوری مثل اویس، سیکست، یوروپکار و … در فرودگاه دفتر دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. با مقایسه خدمات و قیمت ها می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. 

راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه لینِیت میلان

ترانسفر خصوصی

سرویس ترانسفر خصوصی هم یکی از بی دردسرترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه لینیت است و می توانید آن را از قبل و به صورت آنلاین سفارش دهید. اگر به دنبال راحتی بیشتری از تاکسی هستید و چمدان های زیادی دارید می توانید از قبل تاکسی رزرو کنید و مطمئن باشید که راننده در سالن پروازهای ورودی منتظر شما خواهد بود.

چنانچه پروازتان تاخیر دارد هم لازم نیست نگران باشید، چون شرکت سرویس دهنده در جریان تاخیر پرواز شما خواهد بود. در صورتی که با کودک خردسال سفر می کنید می توانید سفارش صندلی ویژه کودک را نیز بدهید.

 

کلمه‌های کلیدی: