فری برد ایرلاینز را بیشتر بشناسید

شما تابجال با فری برد پرواز داشتید؟ شرکت فری برد ایرلایز ترکیه یکی از ایرلاینهای خصوصی کشور ترکیه می باشد. مدت زمان زیادی از تاسیس این ایرلاین ترک نمیگذرد اما به صورت روز افزون مورد استقبال مردم قرار گرفته است. در ادامه با ایلیاگشت همراه باشید تا در مورد فری برد ایرلاین بیشتر بدانید.

شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه Freebird Airlines به مقصد ایران نیز پرواز دارد و خدمات پروازی گوناگونی را به مقصد ایران و یا بالعکس ارائه می نماید. این شرکت هواپیمایی خصوصی البته در سال های اخیر تحولات مختلفی را پشت سر گذاشته و تا به رسیدن به هدف خود در زمینه ی خدمات هوایی، قدم های بسیار زیادی را برداشته است.

فری برد ایرلایز

آغاز به کار ایرلاین فری برد

در ژوئن سال 2000 بود که این شرکت هواپیمایی تاسیس شد و پس از انجام مراحل نهایی، این ایرلاین در سال ۲۰۰۱ میلادی فعالیت خود را با استفاده از ۳ فروند هواپیمای MD-83 به صورت رسمی آغاز نمود.

شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز به تدریج با توسعه و رونق پروازهای خود از ترکیه به مقاصد دیگر و بالعکس، توانست تا خود را بیش از پیش مطرح نماید. این ایرلاین از سال ۲۰۰۴ میلادی اقدام به نوسازی و جدید کردن ناوگان هواپیمایی خود با استفاده ازهواپیماهای جدید Airbus 320 و Airbus 321 نمود.

این شرکت یک روند نوسازی و تجهیز ناوگان بسیار آرام را برای خود در نظر گرفته بود و به همین صورت، ایرلاین فری‌ برد تا سال ۲۰۱۲ میلادی تعداد هواپیماهای اختصاصی خود را توانست به ۷ فروند هواپیمای لوکس افزایش دهد.

فری برد ایرلایز

از جمله سیاست های این شرکت هواپیمایی، خرید هواپیماهای نو و ارائه ی خدمات مجلل و منحصر به فرد به مسافرانش و مخصوصا در قالب پروازهای چارتر به منظور جذب گردشگر ومسافر بیشتر به مقصد ترکیه بوده است.

شرکت هواپیمایی فری ‌برد را همانطور که در مقدمه به آن اشاره نمودیم باید به عنوان یکی از شرکت های خصوصی در حوزه ی ارائه ی خدمات پروازی و هوایی به حساب آورد. این شرکت هواپیمایی به مقاصد مختلفی پرواز دارد که از جمله ی آنان می توان به کشورهایی همچون ایران و لبنان و دیگر کشورهای اروپایی اشاره نمود.

فری برد ایرلایز

همانطور که از ابتدا هم به آن اشاره نمودیم، این ایرلاین خصوصی متعلق به کشور ترکیه است و تحت لوای پرچم این کشور اقدام به پرواز به مناطق مخلف می نماید. قطب اصلی این فرودگاه، فرودگاه بین المللی آتاترک استانبول است اما در کنار این فرودگاه، دو فرودگاه دیگر در کشور ترکیه نیز به عنوان قطب های این شرکت هواپیمایی فعالیت می نمایند. این فرودگاه های عبارتند از فرودگاه بین المللی آنتالیا و فرودگاه بین المللی دالامان که همانطور که گفتیم، هاب‌ های ۲ و ۳ این ایرلاین به حساب می آیند.

فری برد ایرلایز

مالکیت شرکت هواپیمایی فری ‌برد ایرلاینز در اختیار شرکت بسیار بزرگ گوزن هلدینگ (Gozen Holding) است و مستقیما تحت نظر این شرکت ارائه می شود. از جمله ی افتخارات این شرکت هواپیمایی این است که شرکت هواپیمایی فری ‌برد ایرلاینز به عنوان نخستین ایرلاینی در کشورترکیه شناخته شده است که تمامی گواهینامه‌ های Jar Ops-1، ۱۴۵Jar، IOS 9001:2008 و IOSA را دریافت نموده است و این خود نشان دهنده ی کیفیت خدمات این شرکت هواپیمایی است در ابتدای این بخش اشاره کردیم که شرکت هواپیمایی فری بردز ترکیه، به مقصد ایران هم پرواز دارد و این پروازها همگی به مقصد شهرهای تهران و اصفهان است و از این رو گردشگرانی که قصد سفر به کشور ترکیه را دارند، می ‌توانند از پروازهای این ایرلاین و خدماتشان از این دو شهر استفاده نمایند.

فری برد ایرلایز

از جمله ی اهداف این شرکت هواپیمایی این است که در آینده ای نزدیک به بسیاری از شهرهای اروپایی به صورت مستقیم پرواز نماید و برای طولانی مدت هم در نهایت بتواند به یک ایرلاین بسیار بزرگ تبدیل شده و به بسیاری از نقاط دنیا پروازهای پر طرفدار و پر کیفیت ارائه نماید.

فعالیت عمده ی این شرکت هواپیمایی خصوصی به نوعی دیگر این است که با شرکت های خصوصی گردشگری برای سفر به ترکیه قرارداد همکاری امضا نماید. این شرکت هم‌ اکنون نیز با شرکت های توریستی معتبر بسیار زیادی در زمینه ی حمل و نقل گردشگر همکاری می‌ نماید.

فری برد ایرلایز

در مقام معرفی ناوگان هوایی این شرکت باید این نکته را به شما بگوییم که در حال حاضر شرکت هواپیمایی فری ‌برد ایرلاینز پروازهای خود را همانطور که گفتیم با ۷ فروند هواپیمای Airbus A320 انجام می‌ دهد.

از این تعداد هواپیما، یک فروند از نوع A320-232 و بقیه ی آن ها از نوع A320-214 می باشند. اگر قصد سفر به کشور ترکیه با پروازهای این شرکت هواپیمایی را دارید باید این نکته را بدانید که میزان بار مجاز در پروازهای شرکت هواپیمایی فری‌ برد ایرلاینز، ۳۲ کیلوگرم است که به جز آن نیز می توانید از یک کیف دستی قابل حمل در داخل کابین هواپیما به وزن ۶ کیلوگرم که به ازای هر نفر مسافر است، استفاده نمایید.

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که تا به الان برای هواپیماها و پروازهای شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز تا به حال که ۱۸ سال از تاسیس آن گذشته است، حادثه ای رخ نداده است و تا به الان در زمره ی ایرلاین های امن و مطمئن جهان قرار گرفته است.

کلاس‌ های پروازی فری برد

شرکت هواپیمایی فری‌ برد ایرلاینز دارای کلاس‌ های پروازی مختلفی که به آن صورت ما می شناسیم همچون پروازهای بیزینس کلاس، پروازهای اکونومی کلاس و یا حتی پروازهای فرست کلاس نیست و بیشتر تلاش مسئولان ان ایرلاین بر روی این مسئله است که بتوانند تا پروازی بسیار مجلل را به مسافرانشان ارائه دهند.

اگر مسافر این ایرلاین هستید جالب است بدانید که شما می توانید از منوی غذایی قابل سفرش پیش از پرواز، مجله ها و وسایل سرگرمی رایگان و از انواع دیگر خدمات آن استفاده نمایید.

اطلاعات اصلی فری برد ایرلاینز

نام شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیه: Freebird Airlines

کد یاتا: FH

کد ایکائو: FHY

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی فری برد ایرلاینز ترکیهwww.freebirdairlines.com

 

کلمه‌های کلیدی: