تعطیلات کریسمس چند روزه ؟

عید نوروز بیشتر تعطیلی دارد یا کریسمس ؟ ایران بیشتر تعطیلی دارد و یا فلان جا ؟تعطیلات کریسمس چند روزه ؟ اینها نمونه ای سوالات همه ماست ، ما قصد داریم یکبار برای همیشه به این سوالات پاسخ دهیم. تعطیلات کریسمس و یا تعطیلات سال نو میلادی از مهم ترین تعطیلات کشورهای مسیحی نشین و غربی است ، از این رو میزان تعطیلات در هر کشوری بنا بر شرایط همان کشور متغیر است.

تعطیلات کریسمس چند روزه

تعطیلات کریسمس چند روزه؟

اگر بخواهیم به طور کلی به این سوال که تعطیلات کریسمس چند روزه ؟ پاسخ دهیم باید بگوییم که میانگین تعطیلات کریسمس در کشورهای دیگر 13 روز است ، بعضی از کشور ها از 25 دسامبر و یا 24 دسامبر و تا 1 الی 8 ژانویه تعطیل می باشند و مردم این سرزمین های به جشن  پایکوبی و یا رفتن به سفر می پردازند. 

تعطیلات کریسمس

قاره های مختلف و کشورهای جهان تعداد روزهای تعطیلی را مختلف جشن میگیرند. به عنوان مثال در کشورهای اروپایی از 25 دسامبر تا 1 ژانویه را تعطیل می کنند، در قاره آمریکا و کانادا  3 روز 25 دسامبر ، 1 ژانویه و 2 ژانویه به عنوان روزهای تعطیلی رسمی حساب می کنند و جشن می گیرند.

کریسمس یا سال نوی میلادی

ذکر این نکته الزامی است که باید بدانید در تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل رسمی است، که اگر این ایام به این روزها بخورد، آن روزها هم تعطیلات رسمی محسوب می شوند.

خرید تور لحظه آخری ارمنستان

به عنوان مثال در کشور ارمنستان تعطیلات کریسمس از روز 30 دسامبر تا پایان روز 8 ژانویه می باشد، که در این ایام در تمامی کشورهای مسیحی نشین کارناوال ها و دسته های شادی و رقص و آواز در سطح شهر بر قرار می گردد.

برای بلیط ارمنستان با بهترین قیمت می توانید از طریق سایت ایلیا گشت اقدام کنید .

کریسمس

جالب است بدانید مدارس و دانشگاه ها در تمامی روزهای کریسمس و سال نو تعطیل هستند و دانش آموزان و دانشجویان خواهند توانست با خیال راحت از تعطیلات کریسمس و سال نو لذت ببرند ولی کارمندان پلیس, پزشکان، پرستاران و دیگر دست اندرکاران بخش درمانی از این قائده مستثنی هستند و در تمام روزهای تعطیل باید به صورت شیفت به خدمت بپردازند.

 

برای هم میهنان مسیحی ما نیز روزهای کریسمس مرخصی آزاد می باشد. یعنی میتواند با صحبت با رئیس خود به مرخصی و تعطیلات برود. 

خرید بلیط تهران ارمنستان از ایلیا گشت
کلمه‌های کلیدی: