هتل سنتی ترنج یزد | Yazd Toranj Traditional Hotel

شرح

هتل سنتی ترنج یزد یکی از خانه های قدیمی مربوط به دوره قاجار است که پس از مرمت های انجام شده، فعالیت خود را در آبان ماه سال 1396 آغاز کرد. با وجود مرمت های صورت گرفته بر روی ساختمان این خانه سنتی، همچنان بافت تاریخی و قدیمی خود را حفظ کرده تا میهمانان گرامی خصوصا گردشگران خارجی، بتواند زمانی را با خاطره ی زیستی ایرانیان به سر برند.

یک درب چوبی بزرگ راه ورود به هتل سنتی ترنج یزد می باشد که با گذر از آن، وارد راهرویی خاطره انگیز می شوید که به حیاط هتل منتهی می گردد. حیاطی سرشار از بوی سنت و تاریخ که با دیوارهای کاهگلی خود در بین پنجره های رنگین اتاق ها و تالاری بلند بالا قدمت خانه را به رخ می کشد. داخل این تالار، پذیرش هتل و سمت راست آن؛ رستوران سنتی با غذاهای محلی و گیاهی قرار دارد.

کافی شاپ هتل ترنج یزد در بالای پشت بام به همراه ۴ باب از اتاق های خانه واقع شده است که تماشای ستارگان در شب های کویری را به ارمغان می آورد.

هتل سنتی ترنج یزد ۱۳ اتاق ۲۸ تخته دارد که برای هر اتاق، نامی برگرفته از اسامی پارچه ها گذاشته شده است و با همان پارچه، اتاق را تزیین کرده اند.

امکانات عالی هتل سنتی ترنج یزد شامل پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، اینترنت، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی، پارکینگ در ایام نوروز، خشکشویی، تلویزیون، نمازخانه و روم سرویس می شود.

هتل ترنج یزد دارای یک طبقه می باشد که اتاق های آن در طبقات همکف و اول واقع شده اند. به دلیل حفظ بافت سنتی این هتل فاقد آسانسور است و افراد سالمند و خانواده هایی که کودک خردسال به همراه دارند توجه نمایند اتاق هایی که در طبقه اول واقع شده اند دارای پله هستند علاوه بر آن در ورود به بخش هایی مانند لابی، رستوران، کافی شاپ و ورودی هتل دارای پله می باشد. از لحاظ موقعیت مکانی نیز هتل ترنج یزد در بافت قدیم شهر یزد که بیشتر اماکن تاریخی از قبیل زندان اسکندر، مجموعه امیر چخماغ و مسجد جامع یزد در آن قرار دارد، واقع شده است.

مشخصات هتل

خدمات: BB

امکانات هتل

اینترنت بی سیم
پارکینگ
تاکسی سرویس در هتل
صرافی
خشکشویی
روم سرویس 24 ساعته
پذیرش 24 ساعته
لابی
مترجم برای مهمانان خارجی
رستوران
کافی شاپ
سرویس بهداشتی در راهرو

مشخصات تماس

آدرس: یزد - خیابان امام - کوچه حسینیان - خانه امام حسین - کوچه سلامی - پلاک ۳

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک