با سیستم حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ آشنا شوید

شهر هنگ کنگ جزیره‌ای خودمختار در جنوب چین با بیش از هفت میلیون نفر جمعیت است. این شهر یک منطقه تقسیماتی ویژه در جمهوری خلق چین می‌باشد و به خاطر بندرگاه طبیعی عمیق خود، پذیرای کشتی‌های بزرگ باربری بین‌المللی است و در تجارت بین‌الملل شهرت فراوان دارد. آیا می دانستید که به هنگ کنگ لقب شهر ارزان وسایل حمل و نقل عمومی را داده اند؟ شاید جالب باشد بدانید که تنها داشتن ویزای چین برای ورود به هنگ کنگ کافی نیست و باید جداگانه برای ورود به هنگ کنگ ویزا بگیرید.

هنگامی که وارد این شهر شدید، باید به راحتی بتوانید خود را به مقصد و جاذبه مورد نظرتان برسانید. وسایل نقلیه ارزان و در مجموع حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ به گردشگران بی شمار این شهر اجازه می دهد تا خود را به هر نقطه از شهر که می خواهند برسانند.

اطلاعات کاملی درباره ی حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ

جابه جایی و حمل و نقل در هنگ کنگ بسیار کارآمد و اقتصادی است، به طوری که آن را به یکی از آسان ترین شهرهای جهان برای گردش و تفریح تبدیل کرده است. روش های بسیاری برای رفتن از نقطه الف به نقطه ب در هنگ کنگ وجود دارد و همین موضوع انتخاب شما را راحت تر می کند. اگر به یک وسیله نقلیه مانند تاکسی عادت کرده اید و تنها با همین وسیله حمل و نقل عمومی به مقصد می رسید، کمی عادات خود را کنار بگذارید.

دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ را هم امتحان کنید و مطمئن باشید که از آسانی و راحتی استفاده از آن ها متعجب خواهید شد. در ادامه راه های رفت و آمد در هنگ کنگ که بسیار کارآمد هستند و بیشتر گردشگران به سراغشان می روند را به شما معرفی خواهیم کرد.

اختاپوس کارت هنگ کنگ

اختاپوس کارت هنگ کنگ یک روش پرداخت راحت و سریع در این شهر است که انواع و اقسام وسایل حمل و نقل عمومی را در بر می گیرد. در نتیجه فقط برای ساکنین این شهر نیست و گردشگرانی که حتی یک روز را می خواهند در این شهر باشند، بهتر است آن را تهیه کنند. چرا که بسیار ضروری و قابل استفاده است. این کارت در واقع همان کارت اتوبوس و کارت متروی ایران بوده که با نام انگلیسی Octopus Card  در هنگ کنگ به فروش می رسد. خرید آن هم بسیار آسان است و از هر باجه ای در ایستگاه های حمل و نقل می توانید آن را تهیه کنید.

سیستم حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ

متروی هنگ کنگ

سیستم حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ همانند هر شهر دیگری شامل سیستم مترو هم هست. سیستم متروی هنگ کنگ در بخش های شمالی جزیره هنگ کنگ، در تمام مناطق شهری مهم شبه جزیره کوولون (the Kowloon Peninsula) و بخش هایی از جزیره لانتائو (Lantau Island) وجود دارند. سیستم راه آهن و قطار هم شهر را به مرزهای خارج از شهر و قلمروی شهری مانند شهرهای معروف چین مرتبط می کند.

سیستم مترو در هر شهری، سریع ترین راه برای رفت و آمد در شهر و دسترسی به جاذبه های آن شهر است. پس برای رسیدن به جاذبه های هنگ کنگ و با قیمتی مناسب و امکانات عالی پیشنهاد می دهیم از این سیستم حمل و نقل شهری در هنگ کنگ استفاده کنید.

تاکسی در هنگ کنگ

برعکس دیگر شهرهای جهان، گردشگرانی که تجربه سفر به هنگ کنگ را دارند، بیان می کنند که تاکسی های این شهر، از ارزان ترین و پر تعدادترین وسایل حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ هستند. تقریبا با تاکسی ها می توانید خود را به تمام نقاط شهر برسانید. وسیله ای که به راحتی مقصد خود را به راننده گفته و در نهایت در مقصد پیاده می شوید و دیگر نیازی به دانستن مسیرهای دسترسی و خیابان ها ندارید.

سیستم حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ

سیستم پله برقی های درون شهری با نام The Midlevels Escalator

یکی از جذابیت های حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ پله برقی یا درست تر مسیرهای متحرک برقی هستند که عابران پیاده را در طول خیابان ها حرکت می دهند. این پله برقی ها را در دیگر شهرهای جهان کمتر می بینید. پله برقی های هنگ کنگ در مناطق مرکزی، غربی و شئونگ وان (Sheung Wan) قرار دارند و ساکنین شهر را در میان مناطق اداری و مسکونی این محله ها جابه جا می کند. 

پله برقی هایی که تنها در طبقه اول پیاده روها و عموما به شکل افقی حرکت می کنند، گردشگران و مردم هنگ کنگ را به بخش هایی مانند محله های پر از رستوران، پر کافه شاپ یا محله های خرید و بازارها هدایت می کنند.

سیستم حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ

قایق و کشتی های مسافربری هنگ کنگ

با استفاده از قایق ها و کشتی هایی که جزوی از سیستم حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ هستند، می توانید خود را به جزیره های دورافتاده برسانید. هر چند که سیستم متروی هنگ کنگ به قسمت هایی از لانتائو مخصوصا فرودگاه دسترسی دارد اما برای باقی مناطق جزیره، این قایق ها هستند که مناسبند. مطمئنا یکی از آسان ترین و پرکاربردترین راه های برای رفت و آمد از جزیره هنگ کنگ به زمین اصلی استفاده از قایق های ستاره است.

این قایق ها به تنها یکی از جاذبه های گردشگری هنگ کنگ هستند که تنها با پرداخت هزینه ای ناچیز می توانید از آن ها استفاده کنید. اینجا هم مسافران را خواهید دید که برای قیمت های ارزان تر بلیط قایق های فری استار چانه زنی می کنند تا کمی تخفیف بگیرند.

سیستم حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ

ترامواهای هنگ کنگ

اگر به شمال جزیره هنگ کنگ بروید، خطوط ترامواها را در وسط خیابان ها خواهید دید که از سمت شرق به غرب ادامه یافته اند و مسیر گردشگری مناسبی را به وجود آورده اند. این ترامواها ارزان، سنگین و آهسته هستند. اما همین موضوع ها شاید از نظر بعضی از افراد عیب به حساب آیند اما در واقع از مزیت های ترامواهای هنگ کنگ هستند. همین ویژگی ها باعث شده است تا گردشگران برای رفت و آمد و استفاده از حمل و نقل در هنگ کنگ از این وسیله نقلیه استفاده کنند.

اگر وارد این شهر شدید، حتما سوار تراموای هنگ کنگ شوید. چرا که در میان وسایل نقلیه عمومی هنگ کنگ ترامواها جزو جاذبه های این شهر به حساب می آیند. از ترامواهای مشهور هنگ کنگ که بیشتر گردشگران به سراغش می روند، تراموایی است که به سمت قله ویکتوریا حرکت می کند یکی از فونیکولارهای معروف دنیاست و نمایی از شهر را در پایین به شما نشان می دهد.

سیستم حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ

اتوبوس و مینی بوس در هنگ کنگ

اگر می خواهید به مناطق جنوبی جزیره هنگ کنگ بروید، باید از اتوبوس ها استفاده کنید. در حقیقت از وسیله های حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ هیچ یک به جز اتوبوس ها را در مناطق جنوبی جزیره نخواهید یافت. اگر چه خطوط متروی آن در حال ساخت است اما هنوز دسترسی به مترو امکان پذیر نیست.

برای رفتن به جزیره هایی مانند استنلی یا ابردین در هنگ کنگ و قدم زدن در اطراف خطوط ساحلی آن ها، این اتوبوس ها هستند که دسترسی شما را امکان پذیر می کنند. همچنین اتوبوس های توریستی هنگ کنگ از جمله اتوبوس هایی است که برای گردشگران این شهر، فوق العاده است. با این اتوبوس ها می توانید به راحتی خود را به تمام جاذبه های دیدنی شهر برسانید و در هر ایستگاهی که می خواهید پیاده شوید و دوباره از همان مکان سوار این اتوبوس ها شوید.

می توانید بلیط های دو روزه یا گردش های یک روزه اتوبوس های هاپ آن هاپ آف هنگ کنگ را بگیرید و برنامه ی بازدید شهری بر طبق سلیقه خودتان داشته باشید.

سیستم حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ

 

کلمه‌های کلیدی: