درباره صومعه های تاریخی ارمنستان چه میدانید؟

ارمنستان، کشوری کوچک در قفقاز است که اولین کشوری است که مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود در سال ۳۰۱ قمری پذیرفت. در واقع دین مسیحیت پس از مرگ عیسی مسیح، به سرعت در این کشور گسترش یافت. به همین دلیل هزاران بنا و شیء مذهبی در سراسر این کشور وجود دارد.امروز با ایلیاگشت همراه باشید تا درباره صومعه های تاریخی ارمنستان بیشتر بدانید.

صومعه تاتو

یکی از دورترین صومعه‌ های موجود ارمنستان ، صومعه تاتو می ‌باشد. به همین دلیل متاسفانه اکثر مسافران از دیدن این صومعه صرف نظر می‌کنند. اما ما به شما قول می‌دهیم که این مسیر طولانی ارزش دیدن این مکان فوق العاده را دارد. این صومعه واقع در ارتفاعات صخره‌ های مشرف به یک دره زیبا می ‌باشد. این بنا متعلق به قرن ۹ بوده و دارای حس و حالی مربوط به اوایل قرون وسطی است. هنوز در این مکان راهبانی زندگی می‌کنند که می‌توانید آنها را که لباس ‌های مخصوص به صورت گروهی در حال حرکت هستند، تماشا کنید.

رزرو آنلاین بلیط ارمنستان به صورت 24

صومعه ی تاتو

راههای دسترسی به صومعه تاتو

صومعه تاتو در ۲۵۰ کیلومتری جنوب شرقی ایروان واقع شده است. سفر به این مکان بیش از ۶ ساعت طول کشیده و بهترین راه برای دیدن از آن، استفاده از تور و یا اتومبیل شخصی می‌باشد.به علاوه می‌ توانید با استفاده از مینی ون‌ های ماشروتکا از ایستگاه اتوبوس کیلیکیا در ایروان به گوریس رفته (این مینی ون‌ ها یک بار در روز حرکت کرده و ۳۰۰۰ درم قیمت دارند) و یا به صورت گروهی تاکسی بگیرید.

اکثر مردم یک تاکسی را از گوریس به تله کابین “بال ‌های تاتو (Wings of Tatev)” واقع در روستای هالیدزور (مسیر ۲۲ کیلومتری)، اجاره می‌ کنند. تله کابین میان هالیدزور و صومعه تاتو، دارای قیمت ۵۰۰۰ درمی برای رفت و برگشت می ‌باشد. به علاوه تعدادی مینی ون در بازار خیابان سیونیکی در گوریس وجود دارند که مستقیم به تاتو می ‌روند. ما همچنین با گروهی مواجه شدیم که قصد سفر پیاده به این منطقه را داشتند.

صومعه تاتو جزء تاریخی ترین صومعه های ارمنستان

اقامت لاکچری و فوق العاده در هتل پلیس ایروان

صومعه سواناوانک

صومعه سواناوانک که در بالای تپه ‌ها واقع است، ممکن است یکی از بزرگ ترین صومعه‌ های موجود در ارمنستان نباشد اما بهترین منظره را دارد. این صومعه در شبه جزیره‌ای در شمال شهر سوان واقع بوده و دارای مناظر ۳۶۰ درجه ‌ای از دریاچه سوان و کوه ‌های پوشیده از برف اطراف می ‌باشد.

شاهزاده مریم این کلیسا را در سال ۸۷۴ میلادی یافت و از آنجا که این شاهزاده شخصیت رمانتیکی داشت، در کوشه و کنار ارمنستان کلیساهایی را به یادبود شوهر خود ساخته است. به علاوه در قرن ۱۹، راهبان منحرف در این مکان دور افتاده گردهم جمع می‌شدند.

سواناوانک در ابتدا بر روی جزیره ‌ای ساخته شده بود، اما پس از خالی کردن مصنوعی دریاچه ایروان در دوره شوروی، این جزیره تبدیل به یک شبه جزیره بر روی تپه‌ ها شد، که البته این مکان دیگر برای راهبان منحرف، دور افتاده به نظر نمی ‌آمد.این کلیسا جزء صومعه های تاریخی ارمنستان محسوب می شود.

صومعه سواناوانک

راههای دسترسی به صومعه سواناوانک

صومعه سواناوانک در ۸۲ کیلومتری شمال شرقی ایروان واقع است. تعداد بی شماری شرکت ‌های تور و هتل‌ دارای برنامه ‌های یک روزه برای سفر به دریاچه یوان هستند که شامل دیدار از این صومعه نیز می‌باشد. شما همچنین می ‌توانید با استفاده از مینی ون‌ ها از ایستگاه شمالی ایروان به این مکان بروید. به همین جهت برای رزرو صندلی می ‌بایست در ساعت ۱۰ صبح به این محل مراجعه کنید. از دریاچه سوان می ‌توان با استفاده از تاکسی به صومعه رفت (۱۰۰۰-۱۵۰۰ درم هزینه).

تور ارمنستان با تزریق واکسن کرونا به گردشگران

راه های دسترسی به صومعه سواناوانک

صومعه ساناهین جز صومعه های تاریخی ارمنستان

صومعه ساناهین در دره‌ های عمیق “دبد” واقع است. این صومعه در نقطه ای دور در شمال ارمنستان بوده اما بسیار در معماری قرون وسطی سرتاسر این کشور تاثیرگذار است. صومعه ساناهین به دلیل اهمیت معماری خاص جزء صومعه های تاریخی ارمنستان و یکی از مکان ‌های میراث دنیای یونسکو می ‌باشد.

این صومعه به همراه صومعه حقپت، متعلق به دوره بیزانس از قرن ۱۰ تا ۱۳ می ‌باشد. از این نکات به عنوان مرکزی مهم برای یادگیری در قرون وسطی استفاده می ‌شد. به همین دلیل می ‌توانید کتاب خانه ‌ها، مکان ‌های مخفی و نسخه‌ های خطی بسیاری را متعلق به دوره قرون وسطی در این مکان بیابید.

صومعه ساناهین

مشهورترین جاذبه های تفریحی و طبیعی ارمنستان

راه های دسترسی به صومعه ساناهین

ساناهین در نزدیکی دریاچه الوردی در صخره‌ های عمیق دبد، در ۱۶۵ کیلومتری شمال ایروان واقع است. ما با استفاده از اتومبیل نیسان میکرا خود به این مکان رفتیم که کاری بس اشتباه بود. به دلیل رسیدگی به جاده (که تا سال ۲۰۱۸ نیز طول خواهد کشید)، مسیر اصلی به این مکان مسدود بوده و مسیر جایگزین نیز نیازمند ماشی ن‌های دو دیفرانسیل است. در غیر این صورت رانندگی به این مکان بسیار سخت می‌باشد.

صومعه های تاریخی ارمنستان، صومعه ساناهین

کلمه‌های کلیدی: