پل خوشبختی در چین

پل خوشبختی یا Lucky knot یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری چین محسوب می شود. بر طبق گفته های محلی هر کس از روی این پل رد شود، خوشبختی او تضمین است. شاید برای خیلی از ما کشورهای آسیای شرقی و در راس آن کشور چین، کشور ناشناخته‌ها و سرزمین عجایب باشد. چین به عنوان کشوری که پرجمعیت‌ترین کشور دنیا لقب گرفته است، گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به سوی خودش جذب می‌کند.

پل خوشبختی در چین

همه ی ما وقتی کلمه ی پل به گوشمان می خورد، یاد پل هایی می افتیم که یک نقطه را به یک نقطه ی دیگر وصل می کنند و ممکن است فکر کنیم وظیفه پل همین است! اما پل هایی در دنیا وجود دارند که نه تنها شما را به مسیر دیگری نمی برند، بلکه بعد از پیمودن مسیری، شما را به همان نقطه ی اول برمی گردانند! در واقع بدون اینکه خودتان بدانید فقط دور خودتان چرخیده اید.

پل خوشبختی در چین

خصوصیات پل لاکی نات

لاکی نات یکی از مفهومی ترین پل های دنیا و پلی بسیار خلاقانه در کشور چین است و یکی از ۱۱ پل در دنیا است که در سازه، ساختارشکنی کرده است. کلمه لاکی نات به معنای گره خوشبختی است. لاکی نات در استان هونان چین قرار دارد و در سال ۲۰۱۳، افتتاح شد. پل لاکی نات به رنگ قرمز است و ۲۴ متر از زمین ارتفاع دارد. وقتی به آن نگاه کنید نمی توانید بفهمید نقطه ی شروع و پایان آن کجاست و این دقیقا یکی از ویژگی هایی است که لاکی نات را منحصر بفرد کرده است. در نگاه اول به این پل، یاد روبان قرمزی می افتید که در هم پیچ و تاب خورده است. شاید با خود بگویید گره ی خوشبختی که معنای خوشبختی نمی دهد. اما در واقع در فرهنگ چین، این گره ها، سمبلی از خوش شانسی هستند و کسانی که بتوانند آنها را پشت سر بگذارند، خوش بخت می شوند. گذشته از معماری خاص و جنبه ی گردشگری ای که این پل دارد، لاکی نات به طور کنایه آمیزی به فرهنگ و عرفان چینی و ناپیدا بودن و بی انتها بودن در عالم هستی هم اشاره می کند.

لاکی نات پلی برای عشاق و تفریح

لاکی نات امروزه به یکی از محل های محبوب عشاق در هونان تبدیل شده و قدم زدن روی این پل علاوه بر حس جالبی که دارد، و تضمینی که برای خوشبختی است، یک جای مورد علاقه بازی کودکان هم هست. هزارتویی که انتهایی برای ان نیست… اگر شب به این پل نگاه کنید، یاد نگین های پیچ در پیچ و تاب خورده ای می افتید که در تاریکی شب درخششان دوبرابر است. پیشنهاد می کنیم در سفر به چین حتما از این پل زیبا دیدن کنید. بازدید از این پل رایگان است و نیازی به هزینه ندارد. پل لاکی نات دارای ۱۰۰۱ پله است و بنابراین اگر درد زانو دارید یا دچار کمر درد هستید و یا خیلی پله نورد خوبی نیستید، اصلا فکر بالا رفتن از پله ها را نکنید. توریست های زیادی هر روزه از سرتاسر چین و کشورهای دیگر به هونان می روند و از این پل دیدن می کنند و می توان گفت که این پل تقریبا به یکی از محبوبترین جاذبه های نوظهور چین تیدیل شده است.

پل خوشبختی در چین

منبع : www.travelsure.co

 

کلمه‌های کلیدی: