جاذبه های گردشگری هامبورگ

هامبورگ که یک شهر ایالتی و یکی از 16 ایالت آلمان است، دومین شهر بزرگ این کشور پس از برلین و هشتمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. همچنین سومین بندر بزرگ اروپا بعد از آنتروپ و روتردام  و نیز نهمین بندر بزرگ فعال دنیا به‌حساب می‌آید. این شهر ایالتی از یک بخش قدیمی در قسمت شرقی رود الستر و یک بخش جدید در قسمت غرب آلستر و چند محله در حومه ی شهر تشکیل شده است. در این گزارش قصد داریم تا شما را با جاذبه های گردشگری هامبورگ آشنا سازیم. با ایلیاگشت همراه باشید.

دریاچه آلستر هامبورگ | Alster Lake Of Humburg

دریاچه های آلستر هامبورگ، دریاچه های مصنوعی هستند که به رود آلستر و البه متصل می شوند. در این دریاچه ها مجسمه های زیبا و دیدنی هم می توانید مشاهده کنید. (از جمله پری دریایی عجیب و غیرعادی ساخته ی هنرمند مجسمه ساز الیور واس).

جاذبه های گردشگری هامبورگ

گورستان اوهلسدورف هامبورگ | Ohlsdorf Cemetery Of Humburg

گورستان اوهلسدورف هامبورگ، در حدود 4 کیلومتر مربع و 391 هکتار وسعت دارد. 12 کلیسای کوچک در آن ساخته شده و در این گورستان بیش از یک و نیم میلیون متوفی، از زمان گشایش آن در سال 1877 تا به امروز، دفن شده اند. گورستان اوهلسدورف بزرگترین گورستان روستایی جهان و از مهم ترین آنها می باشد. اینجا برای فرهنگ گورستان اروپایی، اهمیت بسیار زیادی دارد.

جاذبه های گردشگری هامبورگ

بندر هامبورگ | Humburg Port

بندر هامبورگ با مساحت 7200 هکتار، یک دهم کل مساحت هامبورگ را در بر می گیرد و به عنوان دروازه ی آلمان شناخته می شود. این بندر بعد از بندر رتردام، دومین بندر بزرگ در اروپا و دهمین بندر بزرگ در جهان می باشد و 950 بندر در 178 کشور را به هم وصل می کند. بندر هامبورگ واقع در قلب شهر، در شمال آلمان و در مجاورت رودخانه ی الب و آلستر، نزدیک دریای شمال قرار گرفته و ارمغان های بسیاری برای کشور آلمان و همینطور اروپا به همراه داشته است.

جاذبه های گردشگری هامبورگ

منطقه انبار هامبورگ | Speicherstadt Of Humburg

منطقه ی انبار هامبورگ، مجموعه انبارهای به هم پیوسته ی دنیاست و نام دیگر آن اشپایشر اشتات می باشد. این مجموعه به عنوان میراث جهانی یونسکو هم معرفی شده و از نمادهای شهر هامبورگ می باشد. این منطقه، در بین سال‌های ۱۸۸۳ و ۱۹۲۷ ساخته شد و سال ۱۹۹۱ این منطقه تحت حفاظت بناهای تاریخی گرفته است.

جاذبه های گردشگری هامبورگ

سیتی هال هامبورگ | Hamburg City Hall & Rathaus

سیتی هال هامبورگ، در طی سال های 1886 آغاز و تا سال 1897 به سبک نئورنسانس پایان یافته است. (این ساختمان سالها بعد از اینکه سالن سابق شهر در سال 1842 از بین رفت ساخته شد). ساختمان کنونی توسط یک گروه از هفت معمار به رهبری مارتین هالر طراحی شده است.  این بنای سنگی باشکوه و مجلل در مرکز شهر قدیم هامبورگ واقع شده است. اینجا 647 اتاق دارد که در زمان برگزاری رویداد فرهنگی «شب طولانی موزه‌ها» بازدید از بیشتر آنها برای عموم آزاد است.

جاذبه های گردشگری هامبورگ

سرزمین عجایب مینیاتوری هامبورگ | Miniatur Wunderland Of Hamburg

مینیاتور واندرلند هامبورگ، به یک مکان بزرگ برای جذب گردشگر تبدیل شده است. دوقلوهایی به نام فردریک بران و گریت بران، مدل ریلی خود را تبدیل به یک موزه ی خصوصی کرده اند که از سال 2001 میلادی، در حال توسعه است.  اینجا بزرگترین نمونه ی مینیاتوری (ماکت) خط آهن در دنیا محسوب می شود. اما این سرزمین چیزی فراتر از یک راه آهن و قطارهای اسباب بازی می باشد و شامل 90 وسیله ی نقلیه، پارکینگ، بناها و انسان های ماکتی می باشند.

جاذبه های گردشگری هامبورگ

باغ وحش هامبورگ | Humburg Zoo

باغ وحش هامبورگ، در سال 1907 میلادی توسط شخصی به نام کارل هاگن بک جی آر افتتاح شد. در این باغ وحش به جای قفس، خندق هایی می بینید که در محل نگهداری حیوانات ساخته شده اند و به گونه ای حفر شده اند که ابدا به زیبایی باغ وحش لطمه ای نمی زنند. حیوانات در این مکان بسیار آزادانه در محوطه های تمیز و سرسبز حفاظت شده به گردش مشغولند. به دلیل نبودن قفس، محیط اینجا برای حیوانات به محیط طبیعی شباهت دارد. در باغ وحش صد ساله ی هامبورگ، حدود 14 هزار حیوان از 5000 گونه ی متفاوت، انواع مختلفی از کمیاب ترین حیوانات جهان و تعداد زیادی جانوران در شرایطی عالی نگهداری و محافظت می شوند.

جاذبه های گردشگری هامبورگ

پارک پلانتن اون بلومن هامبورگ | Planten Un Blomen Park Of Humburg

پارک پلانتن اون بلومن هامبورگ، یک پارک قدیمی و بزرگ می باشد که در قلب شهر قرار گرفته و یکی از مکان های اصلی برای تفریح مردم هامبورگ از زمان قدیم تاکنون بوده است. همچنین یکی از جاذبه های هامبورگ و دیدنی های آلمان این پارک زیبا می باشد. اولین گیاه در این پارک توسط یوهان جورج کریستین لمان در نوامبر سال 1821 میلادی کاشته شد که در کنار ورودی پارک دیده می شود.

موزه هنر و صنایع دستی هامبورگ | Museum Of Art And Industry Of Humburg

موزه هنر و صنایع دستی هامبورگ، در سال 1874 و با الگوبرداری از موزه ی آلبرت و ویکتوریا، تاسیس شده و به دلیل نمایش آثاری از چین، مبلمان و نقره در شمال آلمان و هنرهای پذیرفته شده از شرق آسیا مشهور شده است. این موزه از جاذبه های گردشگری هامبورگ و از محبوب ترین موزه ها به شمار می رود و در یک ساختمان تاریخی واقع شده که شبیه یک کاخ جدید رنسانس می باشد.

جاذبه های گردشگری هامبورگ
Als sie noch bewohnbar waren, im Mai 2011: Die ESSO Hochhäuser neben dem Spielbudenplatz, St. Pauli, Hamburg.

منبع : ایلیاگشت

کلمه‌های کلیدی: