رستورانهای حلال در پکن

پکن پایتخت کشور چین است. بعد از شانگهای، شهر پکن دومین شهر پرجمعیت چین است. ایلیاگشت را همراهی کنید و در مورد این شهر پرجمعیت بیشتر بدانید. شهر سه هزار ساله‌ی پکن یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان است. جمعیت این شهر در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۱٬۵۱۶٬۰۰۰ میلیون نفر سکنه بوده است. این شهر مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی کشور چین است. فرودگاه بین‌المللی واقع در این شهر دومین فرودگاه شلوغ جهان از نظر ترافیک مسافران است.

آشپزی پکن تاثیرهای زیادی از آشپزی شاندونگ، غذاهای دربار سلطنتی و غذاهای حلال و اسلامی گرفته است. در سفر به پکن و چین می توانید تجربه ای بسیار خوشمزه و لذیذ از شکم گردی داشته باشید و بهترین غذاهای چینی را امتحان کنید. در این مطلب بهترین رستوران های حلال در پکن را معرفی می کنیم که بهترین و خوشمزه ترین غذاهای چینی را مطابق با قوانین شرعی و اسلامی به مشتریان ارائه می کنند.

رستوران باربکیو جی | Barbecue Ji

یکی از قدیمی ترین و بهترین رستوران های حلال در پکن رستوران باربکیو جی است. این رستوران همان طور که از نامش مشخص است در طبخ و ارائه انواع غذاهای باربکیو و کبابی شهرت دارد و لذیذترین کباب های بره شهر را می توانید در این رستوران نوش جان کنید. این رستوران چندین شعبه در سطح شهر دارد و اگر به شعبه کنار پل ییندیان در منطقه Houhai بروید می توانید از طعم ترد و برشته بره کباب و چشم انداز زیبای رودخانه لذت ببرید. در بخشی از این رستوران و در طبقه اول، غذاهای آماده هم به فروش می رسد که در صورتی که عجله دارید می توانید غذایتان را بگیرید و بروید.

رستورانهای حلال در پکن

رستوران مو دِ لو | Mu De Lou

این رستوران در منطقه ای مسکونی در نزدیکی خیابان مشهور غذاهای حلال پکن به نام نیوجی قرار گرفته است و با ارائه بهترین غذاهای پکن و چین مثل اردک کباب پکنی به عنوان یکی از بهترین رستوران های حلال در پکن شهرت پیدا کرده است. علاوه بر این، انواع کباب بره و سوپ دم گاو که غذایی مشهور در چین است هم در این رستوران سرو می شود. البته از آن جا که این رستوران در منطقه ای غیرتوریستی و مسکونی قرار گرفته شاید سرویس دهی آن به اندازه رستوران های مشهورتر نباشد. با این حال، این رستوران همچنان یکی از بهترین رستوران های حلال در پکن محسوب می شود و غذاهایی خوشمزه و لذیذ را می توانید با خیال راحت در این رستوران سفارش بدهید.

رستورانهای حلال در پکن

رستوران هونگ بین لو | Hong Bin Lou

یکی از بهترین رستوران های حلال در پکن رستورانی به نام هونگ بین لو است که در سال ۱۸۵۳ افتتاح شده است! این رستوران قدیمی با ارائه غذاهای اسلامی و حلال در بین گردشگران مسلمان محبوبیت زیادی پیدا کرده است و امروزه یکی از بهترین رستوران های حلال در پکن به حساب می آید. این رستوران ابتدا در شهر تیانجین قرار داشت اما به دلیل محبوبیتی که پیدا کرد در دهه ۱۹۵۰ به شهر پکن نقل مکان کرد. شاید به خاطر همین تجربه حضورش در شهر ساحلی تیانجین باشد که امروزه این رستوران در زمینه سرو غذاهای دریایی شهرت و تبحر زیادی دارد. البته در کنار غذاهای دریایی، نباید از انواع استیک و غذاهای گوشتی هم غافل شد.

رستورانهای حلال در پکن

رستوران سین کیانگ باژو جین سیت | XINJIANG BAZHOU JINSITE

اگر اولین بار است که می خواهید غذای منطقه سین کیانگ را امتحان کنید و می خواهید بهترین و اصیل ترین طعم را تجربه کنید به رستوران سین کیانگ باژو جین سیت بروید. این رستوران در زمینه آشپزی سین کیانگ تخصص دارد و یکی از بهترین رستوران های حلال در پکن به حساب می آید. در این رستوران می توانید انواع غذاهای کلاسیک و سنتی مثل کباب بره، جوجه اسپایسی و نان و ماست خانگی و محلی را امتحان کنید و از طعم مطبوع و خوشمزه آن ها لذت ببرید.

رستورانهای حلال در پکن

رستوران حلال در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن | HALAL RESTAURANT IN THE BEIJING LANGUAGE AND CULTURE UNIVERSITY

این رستوران دقیقا مصداق بارز این جمله است که نباید چیزی را از ظاهرش قضاوت کرد. این رستوران که در بخشی از دانشگاه زبان و فرهنگ پکن قرار گرفته تنها یک رستوران دانشجویی نیست و به عنوان یکی از بهترین رستوران های حلال در پکن شهرت و معروفیت پیدا کرده است. این رستوران بیش از هر چیز به خاطر طعم خوشمزه غذاها و همین طور قیمت پایین و مقرون به صرفه غذاهایش شهرت پیدا کرده است. بنابراین اگر در سفر به پکن دوست دارید یک وعده غذای خوشمزه را با قیمتی مناسب خریداری کنید می توانید سری به این رستوران دانشجویی بزنید.

رستورانهای حلال در پکن

رستوران جو بوآ یوآن | Ju Bao Yuan

اگر بخواهیم در مورد بهترین رستوران های حلال در پکن صحبت کنیم واقعا جا دارد رستوران جو بوآ یوآن را هم به شما معرفی کنیم. در این رستوران انواع غذاهای گوشتی و کباب که با گوشت بره تهیه شده اند بر طبق قوانین اسلامی تهیه شده و به مشتریان ارائه می شوند. این رستوران انواع استیک بره و گوساله را با طعمی لذیذ و ترد و در کنار انواع نوشیدنی های گوارا به مشتریان ارائه می کند. نان کنجدی مخصوص این رستوران آن قدر محبوب و پرطرفدار است که مسئولین رستوران مجبور شده اند محدودیتی برای خرید این نان قرار بدهند. این رستوران محبوب دو شعبه در نیوجی دارد که به خاطر شهرت و محبوبیت زیادی که دارند همیشه شلوغ و پر ازدحام هستند. بنابراین پیشنهاد می کنیم از قبل صندلی تان را رزرو کنید تا مجبور نشوید در صف های طولانی منتظر بمانید.

رستورانهای حلال در پکن

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: