فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف باکو، آذربایجان

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است. فرودگاه بین المللی حیدر علی اف هم در این شهر قراردارد. بزرگترین شهر و همچنین بزرگترین بندر این کشور شهر «باکو» است. این شهر بر ساحل غربی دریای خزر قرار گرفته و جزو مناطق نفت‌خیز جهان به شمار می رود. با ایلیاگشت همراه شوید و این شهر زیبا را بهتر بشناسید. پر جمعیّت‌ترین شهر منطقه قفقاز باکو است. وجود تعداد زیاد پارک‌های ساحلی و برگزاری برنامه‌های متعدد هنری از جمله تئاتر، اپرا و موسیقی، جذابیت های زیادی برای این شهر به ارمغان آورده است.

فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف

در گزارش امروز ایلیا گشت میرویم به سراغ یکی از 5 فرودگاه بین المللی جمهوری آذربایجان فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف شهر باکو که همه ساله حدود دو میلیون مسافر را جابجا میکند. جالب است بدانید تا سال 2004 نام این فرودگاه بینا بود که محلی بود در نزدیکی شهر باکو اما از آن سال به بعد به نام رئیس جمهور فقید این کشور نامگذاری شد. این فرودگاه یکی دیگر از دلایلی است که باید به باکو سفر کنید.

فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف

فرودگاه حیدر علی اف همچنین مرکز آذربایجان ایرلاینز Azerbaijan Airlines (خطوط هوایی آذربایجان) آزل‌جت  AZALJet و سیلک وی ایرلاینز Silk Way Airlines می باشد. این فرودگاه دو پایانه پروازهای داخلی و خارجی و دو پایانه باربری دارد که مورد بازسازی و نوسازی قرار گرفته است.

فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف

نکته جالب توجه این فرودگاه پایانه‌های باربری آن است که به لحاظ موقعیت مکانی، وسعت و امکانات موجود یکی از بزرگترین و مدرن‌ترین پایانه‌های باربری در منطقه به حساب می آید.

فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف

از لحاظ موقعیت جغرافیایی هم فرودگاه بین المللی باکو در شمال شرقی شهر باکو قرار دارد و توسط 2 اتوبان عظیم میتوانند به آن درسترسی داشته باشند.

حمل و نقل عمومی فرودگاه حیدر علی اف باکو

یکی راههای رسیدن به این فرودگاه هم مانند سایر فرودگاههای جهان اسفاده از سیستم حمل و نقل عمومی است. اتوبوس، مینی بوس و تاکسی فرودگاه از جمله وسیله های رسیدن به این فرودگاه می باشد.

فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف

به جهت پیشرفت های روز افزون باکو و همچنین تنوع گسترده ای از جاذبه های گردشگری و تفریحی مدرن در باکو پرواز های ورودی به این شهر و کشور افزایش یافته است. از این رو مسئولان جمهوری آذربایجان بر گسترش و بزرگ شدن این فرودگاه تاکید میکنند.

فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف

ایرلاین های ایرانی که به باکو پرواز دارند.

هواپیمایی آتا

هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ایران ایر

منبع : وب سایت فرودگاه بین لمللی حیدر علی اف باکو

کلمه‌های کلیدی: