معروف ترین رکورد های ثبت شده در گینس

حتما شما نام گینس و رکوردهای گینس را خیلی زیاد شنیده اید. همیشه رکورد های ثبت شده در گینس، جذاب هستند، برای اینکه رکوردی در گینس ثبت شود گاهی برخی افراد جانشان را هم به خطر می اندازند. اما این بار پای فرد در میان نیست و رکوردهایی که می خواهیم درباره آنها صحبت کنیم در حوزه گردشگری هستند، و شامل سریع‌ترین‌ها، شلوغ ترین، قدیمی ترین و بزرگ‌ترین‌ها می شوند.

سریع ‌ترین قطار جهان

یکی از رکورد های ثبت شده در گینس مربوط به سریع ترین قطار جهان است. سریع ترین قطار دنیا در کشور چین به نام قطار شانگهای ماگلو (Shanghai Maglev) است. این قطار بین فرودگاه بین‌المللی پودنگ شانگهای و ایستگاه LongYang Road در مرکز شانگهای، پرجمعیت‌ترین شهر چین  قرار دارد و یکی از پر تردد ترین قطارها است. سرعت این قطار حدود ۴۳۰ کیلومتر در ساعت و فاصله بین دو این دو نطقه که توسط این قطار به هم وصل شده اند ۳۰ کیلومتر است.  عملکرد قطار شانگهای ماگلو با استفاده از روش شناور مغناطیسی عمل می‌کند؛ در این روش به جای اینکه قطار درست بر روی ریل حرکت کند، با فاصله کمی از آن روی هوا به سرعت حرکت می‌کند.

رکورد های ثبت شده در گینس

بزرگ ‌ترین هتل جهان

شاید بعد از خواندن این تیتر فکر کنید باید در دبی یا هند این هتل قرار داشته باشد، اما کاملا در اشتباه هستید چون بزرگترین هتل جهان در کشور مالزی و شهر کوالالامپور واقع شده است. این هتل در یک منطقه مسکونی گتینک هایلندز  (Getting Highlands) است و در سال ۲۰۱۵ این لقب به این هتل داده شد.

قدیمی‌ترین هتل جهان

قدیمی ترین هتل جهان یکی دیگر از رکورد های ثبت شده در گینس می باشد. اغلب های هتل های بزرگن و مطرح در طی سالهای اخیر ساخته شده اند، اما در کشور ژاپن یکی از قدیمی ترین هتل ها که دارای یک چشمه آب گرم با خواص درمانی متعدد است، وجود دارد.این هتل در منطقه هایاکاوا در جزیره اصلی هونشو واقع شده، و از جمله قدیمی‌ترین و در عین حال یکی از مطرح‌ترین هتل‌های دنیا است.

قدیمی ترین هتل جهان

کم سرعت‌ترین هواپیمای جهان

هواپیما همیشه به پرسرعت ترین وسیله نقلیه معروف است، اما هواپیمایی که در گینس توانسته به ثبت برسد دقیقا نقطه عکس این تعریف است یعنی کم سرعت ترین هواپیمای جهان به نام Gossamer Albatross می باشد که حداکثر سرعت آن در حدود ۳۰ کیلومتر در ساعت است هم اکنون جزء جهانی ترین هواپیماهای جهان است.

رکورد های ثبت شده در گینس

گران‌ترین شهر جهان

طبق اطلاعات ارائه شده از سوی واحد اطلاعات اقتصادی، شهر سنگاپور برای چهارمین سال متوالی به‌عنوان گران‌ترین شهر جهان شناخته شده است. قیمت یک کیلوگرم نان در این شهر در حدود ۱۱ هزار تومان و قیمت هر لیتر بنزین تقریبا ۴۶۵۰ تومان است.

رکورد های ثبت شده در گینس: گران ترین شهر جهان

شلوغ‌ترین شهر جهان

با شنیدن شلوغ ترین شهر جهان اول چین، بعد هند و حتی شاید ایران به ذهنتان برسد؛ اما تمامی شهرهایی که فکر کردید اشتباه زیرا شهر داکا پایتخت کشور بنگلادش با جمعیت حدود ۱۶,۲۳۵,۰۰۰، شلوغ‌ترین شهر جهان عنوان گرفته است. طبق اطلاعات ارائه شده از سوی واحد اطلاعات اقتصادی (EIU)، این شهر در لیست شهرهایی است که مردم آن چندان سرزنده نیستند و در سال ۲۰۱۴ از این نظر دوم شده است. فضای آزاد موجود در این شهر در آینده به سرعت کاهش در حال کاهش است؛ زیرا این شهر جزو ۲۰ شهر جهان با بیشترین میزان رشد است.

رکورد های ثبت شده در گینس: شلوغ ترین شهر جهان

باریک‌ترین خیابان دنیا

یکی از جالب ترین رکورد های ثبت شده در گینس مروط به باریک ترین خیابان دنیا است. خیابان Spreuerhofstrasse در شهر رویتلینگن (Ruetlingen) در نزدیکی شهر اشتوتگارت آلمان، در کتاب رکوردهای گینس به عنوان باریک‌ترین خیابان دنیا ثبت شده است. عرض این خیابان در عریض‌ترین قسمت آن ۵۰ سانتی‌متر و در باریک‌ترین قسمت آن ۳۰ سانتی‌متر است.

باریک ترین خیابان دنیا

شادترین کشور جهان

طی اطلاعاتی که دو سازمان مطرح که با هم در رقابت هستند به دست آمده، یکی از این سازمان ها به کشور نروژ  لقب شادترین کشور دنیا را داده و دیگری کشور کاستاریکا را شادترین کشور جهان معرفی کرده است.

رکورد های ثبت شده در گینس

قدیمی‌ترین موزه جهان

موزه ای در برج لندن قرار دارد که در سال ۱۶۶۰ برای بازدید عموم مردم افتتاح شد، این موزه سلطنتی متعلق به اسلحه های قدیمی می باشد و همچنین ساختمان موزه هم عنوان قدیمی ترین موزه را به خود گرفته است.

رکورد های ثبت شده در گینس: قدیمی ترین موزه جهان

گرم‌ترین اقیانوس جهان

گرم ترین اقیانوس جهان نیز یکی دیگر از رکورد های ثبت شده در گینس می باشد. اقیانوس هند به این دلیل که بخش اعظم آن در نواحی گرمسیری جهان واقع شده است، عنوان گرم ترین اقیانوس را برای خود در گینس به ثبت رسانده است. دمای آب این اقیانوس در گرم ترین حالت به ۲۸ درجه سانتی گراد رسیده است.

گرم ترین اقیانوس جهان

 

منبع : www.guinnessworldrecords.com

 

کلمه‌های کلیدی: