سبک گوتیک و ویژگی های آن در معماری

آیا شما هم از علاقمندان به سفر به دور اروپا هستید ؟ آیا دوست دارید تا به معماری گوتیک در اروپا سری بزنید؟ در این گزارش ایلیاگشت را همراهی کنید تا با هم نگاهی گذرا به معماری های برجسته گوتیک در اروپا بیندازیم. 

با سفر به کشورهای اروپایی ساختمان ها و بناهای قدیمی را خواهید دید که هر یک به عنوان یک جاذبه منحصر به فرد در اروپا محسوب می شوند. هر یک از این بناها با سبک معماری خاص خود راوی داستانی هستند، اما امروز می خواهیم نمونه ای از سبک گوتیک آنها را برایتان به نمایش بگذاریم.

معماری گوتیک در اروپا

معرفی معماری گوتیک در اروپا

معماری گوتیک یکی از سبک های معماری است. هنری شاهکار و بی نظیر که از صدها سال پیش پا به عرصه وجود گذاشت. این سبک از میان سال ۱۱۳۷ و ۱۱۴۴ میلادی با بازسازی کلیسای سن دنی در فرانسه به وجود آمد. به عنوان مثال یکی از بناهای گوتیک کلیسای سن اتین دو مون فرانسه در پاریس  می باشد . این کلیسا شاید به اندازه کلیساهای دیگر پاریس مشهور نباشد اما این کلیسا هم با معماری بی نظیری که دارد یکی از جاذبه های پاریس به شمار می رود.

معماری گوتیک در اروپا

با گذر زمان این سبک، از فرانسه به دیگر نقاط اروپا گسترش پیدا کرد و بعد از مدتی به عنوان یک سبک غالب شناخته شد. با سفر به کشوری مثل ایتالیا شباهت های بسیاری را بین معماری گوتیک با سبک معماری رومی های باستان می بینید.

معماری گوتیک در اروپا

ویژگی منحصر بفرد معماری گوتیک در اروپا

بناهایی که با سبک معماری گوتیک ساخته می شوند سقف های بلندی دارند، روی ستون ها، طاق ها و سقف ها اشکال هندسی جالبی می بینید که می توانند حسابی شما را سرگرم خود کنند. در بسیاری از شهرها و کشورهای اروپا به خصوص پراگ، فرانسه، ایتالیا، آلمان و … می توانید زیبایی این سبک از معماری را روی بناها به خصوص کلیساها ببنید. در این سبک معماری طراحی های عمودی به خوبی دیده می شود، یکی از ویژگی های این سبک قوس های نوک تیز است.

کلمه‌های کلیدی: