برای یکبار هم که شده به زنگبار بروید

زنگبار نام جزیره‌ای مهم و دیدنی در تانزانیا است. اگر به دنبال قدم زدن در یک ساحل، بکر، بی‌نظیر و زیبا هستید. ما زنگبار را به شما پیشنهاد می‌کنیم. زنگبار، به شهر بازرگانان شیرازی مشهور است. تاریخ شهرنشینی این منطقۀ نیمه‌خودمختار به پیش از دو هزار سال پیش بازمی‌گردد. هر پیچ و خم این شهر چیزی جدید را به شما هدیه می دهد. شما می توانید از یک کاخ باستانی، حمام پارسی، مخروبه هایی قدیمی، یک عمارت سنگ مرمر با درب های حک شده و بالکن های چوبی و یا یک مدرسه در این شهر دیدن کنید.

امروزه شهر زنگبار پایتخت منطقه و بزرگ ترین شهر جزیره زنگبار است. این شهر به دو قسمت غیر مساوی که با جاده کریک جدا شده اند، تقسیم می شود: در غرب، “شهر سنگی” را خواهید دید، در حالی که محوطه شرقی، مناطق جدیدتری را با نام نگامبو (به معنای طرف دیگر) شامل می شود. زیر مجموعه های دیگری با نام های آمانی، مازیزینی، ماگومنی و …، منطقه ای فروشگاهی، دفاتر اداری، آپارتمان های تو در تو و … نیز در این شهر وجود دارند.

شهر سنگی

شهر سنگی (Stone Town) قلب و روح جزیره محسوب می شود. شما می توانید از کوچه های پیچ در پیچ این ناحیه، ساختمان هایی به سبک معماری عربی دیدن کنید و خود را میان این شهر جادو گم کنید. فرهنگ و سنت مردم را می توانید با نوشیدن یک فنجان قهوه در یک فضای سنتی دریابید و یا خیلی ساده می توانید در خیابان ها پرسه بزنید و از دیدنی های متفاوتی که در هر کجا قرار دارد بهره ببرید. 

برای یکبار هم که شده به زنگبار بروید

خانه شگفتی ها

خانه شگفتی ها (House of Wonders) یک ساختمان تاریخی مهم و زیبا در منطقه سنگی است. این بنا میزبان رویدادهای جذابی است و در داخل آن تاریخ و فرهنگ زنگبار و سواحلی به نمایش گذاشته شده است. خانه شگفتی ها بزرگ ترین و بلندترین ساختمان در کل شهر سنگی است که در منطقه خوبی در جلوی باغ های فروهانی در جاده میزینگانی واقع می باشد.

برای یکبار هم که شده به زنگبار بروید

بازدید از جزیره زندان

یک قایق سواری نیم ساعته از زنگبار، شما را به جزیره زندان می رساند که بازدیدی از گذشته غم انگیز زنگبار را به شما نشان می دهد.این جزیره زمانی جایگاه زندانی کردن برده ها بوده است و وقتی که برده داری کنار گذاشته شد، به عنوان یک محل قرنطینه برای افرادی که به مریضی های مرگبار مبتلا بودند تبدیل گشت. خوشبختانه امروزه بر خلاف گذشته غمگین آن، این جزیره محل حفاظت شده ای برای لاک پشت های غول پیکر است و جایی است که گردشگران می توانند بقایای یک زندان قدیمی را در آن ببینند.

برای یکبار هم که شده به زنگبار بروید

تجربه ادویه

زنگبار تانزانیا به دلیل ادویه های خوبش بسیار معروف است؛ پس برای غرق شدن در فرهنگ محلی چه راهی بهتر است که به یادگیری در مورد مهم ترین و سودآورترین صنعت آن بپردازید؟ شما می توانید از میان تورهای متنوعی که برای شما فراهم شده یکی را انتخاب کنید و در خیابان ها همراه با راهنمای توری قدم بزنید که اطلاعات خوبی در مورد تاریخچه این صنعت و انواع چاشنی و ادویه ها در اختیارتان می گذارد.

برای یکبار هم که شده به زنگبار بروید

کاخ موزه

این کاخ که به کاخ سلطان نیز معروف است احتمالا یکی از قدیمی ترین ساختمان در شهر سنگی است که به هر توریستی پیشنهاد می شود. کاخ موزه در کنار آب واقع شده و منظره بسیار خوبی از اقیانوس را به شما هدیه می کند. کاخ سلطان در قرن ۱۹ برای حاکم و خانواده زنگبار تانزانیا ساخته شد. بعد از انقلاب ۱۹۶۴، این کاخ به عنوان یک ساختمان دولتی استفاده شد و به کاخ مردم تغییر نام داد. امروزه این کاخ به عنوان موزه ای استفاده می شود که متعلقات سلطان و خانواده اش را برای بازدید مردم به نمایش گذاشته است.

برای یکبار هم که شده به زنگبار بروید

رفتن به جنگل های جوزانی

سبز گسترده و چشم گیر این جنگل اولین چیزی است که به چشمتان می خورد. جوزانی آخرین جنگل های بومی تانزانیاست که تاکنون باقی مانده است. این منطقه در منطقه خلیج چواکا قرار دارد و اغلب درای سیلاب ها است که خوشبختانه جنگلی منحصر بفرد به وجود آورده که بسیاری از درختان و سرخسها را پرورش می دهد. بهترین راه دسترسی جنگل از طریق اتوبوس (۳۰۹ یا ۳۱۰)، تاکسی و یا به عنوان بخشی از تورهای سازمان یافته است.

برای یکبار هم که شده به زنگبار بروید

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: