قبل از مرگ حتما به جزایر کوک بروید

قبل از مرگ حتما به جزایر کوک بروید

جزایر زیبای کوک کشوری است که در قاره ی اقیانوسیه و در اقیانوس آرام جنوبی واقع شده است که در نزدیکی نیوزیلند قرار گرفته است. همه ما صد در صد تصاویر زیبایی از این جزیره دیده ایم ولی نمیدانستیم کجاست .  این کشور حدود ۲۴۰ کیلومتر مربع مساحت دارد. جزایر کوک مجمع الجزایری متشکل از ۱۵ جزیره جداگانه است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. اینجزایر جایی در نزدیکی نیوزیلند و هاوایی قرار دارند و بنابراین دسترسی به آن ها بسیار آسان خواهد بود. خیلی از استرالیایی ها جزایر کوک را به عنوان مقصد گردشگری خودشان انتخاب می کنند. چراکه در این جزایر می توانید از سواحل زیبا و خلوت، آب و هوای فوق العاده و نور خورشید نهایت استفاده را ببرید.

جزایر زیبای کوک

وقتی قصد گردش در مقاصد اقیانوس آرام جنوبی را داشته باشید، جزایر کوک قطعاً در لیست مقاصد پیشنهادی شما خواهد بود. اگر عاشق جزایر استوایی هستید، این جزایر را به جرأت می توان یکی از مقاصدی دانست که همیشه رویای آن ها را می دیدید. جزایر کوک در احترام و یادبود کاپیتان کوک، این‌چنین نام‌گذاری شدند. کاپیتان کوک کسی بود که جزایر بسیار زیاد و هیجان انگیز و فوق العاده ای را در سراسر دنیا و نقاط دور افتاده کشف کرد.

جزایر زیبای کوک

قسمت هایی از جزایر کوک بر اثر فعالیت های آتشفشانی ایجاد شده اند و قسمت های دیگری از آن هم ساختار مرجانی دارند. حدود ۱۱ هزار نفر در جزایر کوک زندگی می کنند که عموم آن ها به ماهیگیری و کشاورزی می پردازند. زبان رسمی مردم اینجا انگلیسی است و بیشترشان طرفدار سبک و لباس های محلی خودشان هستند. هم مرد ها و هم زن های این جزیره ای لباس های بومی و محلی استفاده می کنند. جدای از این، عموماً‌ مردم این جزایر را یکی از خلاق و هنرمند ترین مردم در بین اهالی منطقه پلینزی می دانند. فستیوال ها یکی از مهم ترین رویدادهای سالانه مردم این جزیره به شمار می روند. در طی یکی از این فستیوال ها، مسابقاتی بین جزیره های مختلف آن ها برگزار می شود تا بهترین ها از حیطه های مختلف انتخاب شوند. به صورت کلی،‌ چیزی که در مورد مردم این جزیره می توان گفت این است که مردمی میهمان نواز هستند و به خوبی از شما استقبال خواهند کرد.

جزایر زیبای کوک

تفریحات خیلی زیادی را می توانید در جزایر کوک انجام دهید. یکی از معروف ترین جزایر اینجا که عموم گردشگرها هم به اینجا می آیند، جزیره راروتونگا است. برای مثال در همین جزیره هم می توانید فعالیت ها، رویدادها، خانه ها و سرگرمی های مختلفی را تجربه کنید. ولی در باقی جزایر، عموماً باید از مناظر و هتلی که در اقامت دارید لذت ببرید.  در ادامه بعضی از کارهایی که در این جزایر می توانید انجام دهید را به شما معرفی می‌کنیم.

جزایر زیبای کوک

جزایر کوک انواع مختلفی از گونه های گیاهی را در خود جای داده اند که همه ی آن ها در کنار یکدیگر توانسته اند مناظر دیدنی این جزیره را شکل بدهند. البته گونه های گیاهی در هر جای کره ی زمین وجود دارند، ولی گونه هایی که در این جزیره قرار گرفته اند، با هرجای دیگری در دنیا متفاوت و غیرقابل مقایسه هستند. حدود ۲۰۰ گونه ی گیاهی و گل در جزایر کوک وجود دارند. خیلی از این گونه ها نه تنها زیبایی ظاهری دارند، بلکه می توان از آن ها برای مقاصد درمانی هم استفاده کرد.  علاوه بر این، جزایر کوک مسکن انواع مختلفی از گونه های جانوری خشکی و یا دریازی هم هست. اگر کمی خوش شانس باشید می توانید لاک‌پشت های آبی، وال ها و یا یکی از پرنده هایی بومی این منطقه را تماشا کنید، چراکه چند گونه از این پرنده ها بسیار کمیاب هستند.

جزایر زیبای کوک

عموم افرادی که به جزایر کوک سفر می کنند به خاطر طبیعت بی نظیر آن اینجا می آیند. ولی اگر دوست دارید در این جزایر هم از جاذبه های فرهنگی دیدن کنید، ناامید نخواهید شد. چراکه جاذبه‌های فرهنگی مختلفی هم در اینجا قرار دارند. معروف ترین آن ها شاید موزه ملی باشد، در این موزه مجموعه کوچکی از صنایع دستی این منطقه قرار گرفته و نمونه های جالب و منحصر به فردی از تاریخ را هم مشاهده می کنید. یکی دیگر از جاذبه هایی که در اینجا می توانید از آن بازدید کنید، موزه و کتابخانه ی جزایر کوک نام دارد. در این کتابخانه مجموعه ای از کتاب های کمیاب و نادر نگهداری می شوند. خیلی از این کتاب ها را مردم و گردشگران در طی این سال ها به کتابخانه اهدا کرده اند. کتاب های این کتابخانه موضوعات مختلفی دارند. ولی در مورد تاریخ هنر، عکاسی و صنایع دستی کتاب های جالبی می توانید پیدا کنید. جدای از این موزه ها و چند موزه دیگری هم که در این منطقه قرار دارد، یکی از بهترین تفریحات و سرگرمی هایی که در جزایر کوک می توانید انجام دهید، تماشای فرهنگ بومی و محلی مردم است. گنجینه ای بی نظیر از تاریخ و فرهنگ در این جزیره وجود دارد که آن را باید از طریق ارتباط مستقیم با اهالی آن به دست بیاورید. 

جزایر زیبای کوک

اگر اهل پیاده روی باشید، واقعاً چه جایی بهتر از جنگل های این منطقه؟ در بین جنگل های پرتراکم این جزیره ها،‌ مسیرهای طبیعت گردی و پیاده روی مختلفی وجود دارند که برای علاقه‌مندان می توانند خیلی جالب باشند. یکی از محبوب ترین این مسیرها، رفتن از یک سر جزیره به سمت دیگر است! البته در طول مسیر علائم به اندازه کافی درج شده اند و مطمئن باشید مسیر را گم نمی کنید. خبر خوب هم اینکه در طول مسیر نه مار ای وجود دارد،و نه حشرات سمی. ولی خبر بد اینکه در این جنگل ها پشه خیلی زیاد است. رفتن از یک سمت جزیره به سمت دیگر آن حدود ۴ ساعت زمان شما را خواهد گرفت.

جزایر زیبای کوک

کلمه‌های کلیدی: