سنگ غول پیکر و شگفت انگیز در روسیه

کشور روسیه که نام رسمی‌اش فدراسیون روسیه و پایتخت آن شهر مسکو است. در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور پهناورترین کشور جهان است که در شمال آسیا و شرق اروپا واقع شده است و با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک و همچنین با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ مرز آبی دارد.

چند وقت پیش در روسیه و در اعماق زمین سنگ های بزرگ، مسطح و صافی پیدا شد که مثل مروارید بودند. سنگ های عجیبی که آنقدر صاف و گرد بودند که این تصور را به وجود می آوردند که آدم فضایی ها و یا انسان های اولیه آن ها را ساخته اند. بعضی ها هم پا را فراتر گذاشته و می گفتند این ها تخم دایناسورند! نکته ی عجیب درباره این سنگ ها این است که هر بار با بارش باران سطح صاف، شفاف و صیقلی این رنگ ها کاملا تغییر رنگ می دهد! بازار شایعات درباره ی این سنگ ها داغ داغ بود و همه دنبال جواب مشخص برای چگونگی پیدایش این سنگ های عجیب بودند تا اینکه کارشناسان وارد عمل شدند و نظریه هایی را برای چگونگی به وجود آمدن این سنگ ها دادند.

سنگ غول پیکر و شگفت انگیز در روسیه

این سنگ های غول پیکر چه هستند؟ تخم دایناسور؟ شهاب سنگ یا نشانه ای از تمدن های باستانی و آدم فضایی ها؟ مدتی قبل در یک معدن زغال سنگ و در ۳۰ متری عمق زمین سنگ های عجیبی پیدا شد: ۱۰ سنگ کره ای شکل که اندازه ی آن ها نصف قد انسان است؛ یک متر قطر دارند و تقریباً گرد و مسطح اند. سنگ هایی که آنقدر بی عیب و نقص اند که انگار به دست انسان ها درست شده اند پس بی دلیل نیست که مردم محلی ساخت آن ها را به آدم فضایی ها و یا انسان های اولیه نسبت داده اند! اما همانطور که گفتیم کارشناسان نظر منطقی تری دارند به عقیده ی آن ها این سنگ ها فقط به دلیل فرآیندهای زمین شناسی به وجود آمده اند دقیقاً مثل همان فرآیندی که مروارید را درون صدف به وجود می آورد.

بعد از پیدا شدن این سنگ های غول پیکر در معدن زغال سنگ اهالی سیبری کاملا شگفت زده شده اند اما چیزی که این سنگ ها را جذاب کرده این است که آن ها کاملا گرد و هموارند و حتی بعد از باران تغییر رنگ می دهند. این سنگ ها در کنار هم طوری قرار گرفته بودند که این تصور را ایجاد می شد که انگار یک غول ماقبل تاریخ آن ها را این طور کنار هم چیده است. حتی بعضی ها هم می گویند که این ها تخم دایناسورها هستند! اما متخصصان خیلی زور با یک نظریه ی علمی به همه ی این شایعات پایان دادند!

این سنگ های کره ای که توسط کارگران معدن زغال سنگ کشف شدند  امروز در کنار جاده های منتهی به معدن در معرض نمایش قرار گرفته اند. به نظر می آید تغییر رنگ این سنگ ها به خاطر وجود اکسید آهن در آن ها باشد البته جالب است که در سنگ ماسه هایی که در بیابان ناواجو قرار دارند هم یک همچین پدیده ای وجود دارد.

منبع: natureworldnews.com

 

کلمه‌های کلیدی: