جزیره های شخصی جهان را بشناسید

تا به حال به داشتن یک جزیره اختصاصی فکر کرده اید؟ داشتن یک جزیره فقط مختص به یک آدم خیلی خاص، مهم، یک دزد دریایی و یا مردم یک کشور خاص نیست، شما هم می توانید یک جزیره شخصی داشته باشید! البته که این کار به  اندازه ای پول می خواهد که احتمالا هر متر مکعب از خاک بعضی از جزیره ها بیشتر از کل درآمدی است که در زندگی در می آورید! اما رویا پردازی همیشه جزیی از انسان بوده و هست. در ادمه به معرفی چند مورد از جزیره های شخصی جهان می پردازیم.

جزیره تاورن (Tavern Island)

وقتی که اسم جزیره را می شنوید به احتمال زیاد یاد اولین جایی که می افتید، یک پهنه ی کوچک در میان اقیانوس آرام باشد که پر از درختان نخل است. در قاره ی آمریکا جزیره ای بسیار کوچک دوست داشتنی به نام تاورن وجود دارد که داشتن ان فقط ۱۱ میلیون دلار پول می خواهد.

جزیره های شخصی جهان: جزیره تاورن

جزیره ایسلا پالنکوییتا (Isla Palenquita)

جزیره ای که می خواهیم به شما معرفی کنیم، در پاناما قرار دارد که نگاه کردن به آن شما را درست یاد جزایر ترسناکی می اندازد که در رمان ها خوانده اید! یک جای دور افتاده و بکر که احتمالا هیچ بشری در آن زندگی نمی کند. مشخص است که یکی از جزیره های شخصی جهان است، ولی هیچ وقت حتی فکر آمدن به این جزیره را نکنید مگر اینکه میلیاردر باشید. چرا؟ چون قیمت آن ۳ میلیون دلار است.

جزیره های شخصی جهان

جزیره بیگ سمپسون کی (Big Sampson Cay)

این هم یکی دیگر از جزیره های شخصی جهان است که در باهاما قرار دارد و اگر ۱۸ میلیون دلار در حساب بانکی تان پول داشته باشید، می توانید آن را به راحتی بخرید.

روی این جزیره هنوز هیچ خانه ی شخصی ای وجود ندارد و به نظر می رسد که قرار است شخصی که آن را می خرد برای قایم موشک بین انبوه درختان به آن جا برود. در هر صورت جزیره بیگ سمپسون کی به اندازه ای شگفت انگیز بوده که در فهرست جزیره های شخصی جهان آورده شده است.

جزیره های شخصی جهان

جزیره لاک پشتی (Turtle Island)

از دیگر جزیره های شخصی این لیست، جزیره ای به نام جزیره لاک پشتی یا ترتل است. اسم مایوس کننده ای دارد چون بر خلاف تصور، این جزیره روی لاک پشت غول آسایی قرار ندارد بلکه به خاطر شکل و شمایلی که به لاک پشت شباهت دارد، این اسم روی آن گذاشته شده است. خریدن این جزیره هم ۵ میلیون دلار هزینه بردار است.

جزیره های شخصی جهان: جزیره لاک پشتی

جزیره موشا کی (Musha key)

بر خلاف جزیره های شخصی جهان که در بالا معرفی شدند، می توانید به این جزیره بدون هیچ دردسری بروید! اما برای این که بتوانید به آن بروید به مقدار زیادی پول احتیاج دارید که حتی نمی توانید بشمارید، پس هنور هم شانس با شما یار نیست.

جزیره های شخصی جهان: جزیره موشا کی

ولی یک خوبی دارد و آن هم این است که برای بسیاری از افرادی که نمی توانند پول های هنگفتی را برای خرید چنین جایی داشته باشند، یک خبر خوب هست، شما می توانید تعطیلاتتان را در آن بگذرانید. این جزیره متعلق به شخص دیوید کاپر فیلد مشهور است و آن را به هر کسی که بخواهد، به قیمت شبی ۵۷۰۰۰ دلار اجاره می دهد.

منبع: grunge.com

 

کلمه‌های کلیدی: