بهترین بازارهای سنتی مراکش را بشناسید

مراکش شهری است در شمال آفریقا در استان مراکش تانسیفت الحوز که در کشور مغرب واقع شده است. موزه‌ها و بناهای تاریخی متعدد آن، برای دوستداران تاریخ، جاذبه‌های درخشانی دارند؛ و برای کسانی که می‌خواهند در فرهنگ‌های محلی غرق شوند، مدینه (بخش قدیمی شهر) نماد زندگی مراکشی با تمام شکوه و عظمت حیرت‌آور آن را در خود دارد. این شهر با جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد یکی از مقاصد محبوب گردشگران در سفر به کشور مراکش است. در بین جاذبه های این شهر، بازارهای سنتی که به نام سوق یا چهارسوق معروفند از جذابیت بیشتری برخوردار هستند. محال است کسی به مراکش سفر کند و سری به این بازارهای جذاب و رنگارنگ نزند. با ایلیاگشت همراه باشید تا شما را با بهترین بازارهای سنتی مراکش آشنا کنیم. البته پیشنهاد میکنیم حتما تور مراکش را رزرو نمائید و به این کشور رویایی سفری داشته باشید.

بازار ادویه | Spice Souk

اگر قصد خرید هم نداشته باشید حتما باید سری به بازار ادویه بزنید. این بازار با ادویه های رنگارنگ که به صورت مخروط های بزرگ تزیین شده اند تصویری بسیار زیبا و چشم نواز ایجاد می کنند. مراکش کشور رنگ هاست و بازار ادویه این تصویر را به زیبایی هرچه تمام تر به تصویر می کشد. در این بازار می توانید انواع ادویه ها و مواد معطر و خوش طعم و البته خوشرنگ را با قیمتی منصفانه خریداری کنید و با خود به سوغات ببرید.

بهترین بازارهای سنتی مراکش

بازار پاپوش های سنتی | Slipper Souk

یکی از زیباترین بازارهای سنتی مراکش را باید بازار کفش های سنتی دانست. در این بازار تمام دیوارها با هزاران کفش چرمی و رنگارنگ پوشیده شده است که Babouches یا همان پاپوش خودمان نامیده می شود. در این بازار با تنوع بی شمار مدل ها، رنگ ها مواجه می شود. برخی از این پاپوش ها ساده هستند و برخی دیگر با طرح های پیچیده و جواهرات، تلالو خاصی را ایجاد می کنند. این پاپوش های زیبا یکی از بهترین سوغاتی هایی است که می توانید از مراکش با خود به همراه ببرید. کفش هایی که رنگ زرد روشن دارند برای مردها هستند و پاپوش های تک رنگ و ساده نیز برای استفاده در بیرون هستند.

چارسوق ها یا بازارهای سنتی مراکش | Marrakesh Souks

مراکش کشور شگفتی هاست. در این کشور فرهنگ های مختلف به زیبایی هرچه تمام تر با یکدیگر تلفیق شده اند و ترکیبی جذاب و بی نظیر ایجاد کرده اند. فرهنگ اسلامی، فرهنگ آفریقایی و تاثیرات فرهنگ اروپایی و فرانسوی را می توانید در ساختمان ها، کافه ها، خانه ها و بناهای تاریخی مراکش مشاهده کنید. وقتی در کوچه پس کوچه های این بازارها قدم می زنید عطر ادویه های مشرقی در کنار فرش ها و پارچه های رنگارنگ و سنتی تصویری زیبا از فرهنگ مراکشی عرضه می کند. ما ایرانی ها با این نوع بازارها که به چارسوق مشهورند آشنایی داریم. در شهرهای مختلف ایران نیز چنین بازارهای سنتی وجود دارد که به زیبایی هرچه تمام تر یادگاری از تاریخ و فرهنگ کهن را به نمایش می گذارند. بازارهای سنتی مراکش از راسته ها و کوچه پس کوچه های مختلف تشکیل شده است که همگی به یکدیگر متصل هستند. در این بازارها که قدم بزنید هر ۵ حس شما فعال می شود. عطر لیمو، نعنا و زیتون، طعم خشکبار، شیرینی های سنتی و میوه های خشک شده، رنگ های تند و چشمگیر فانوس های قدیمی، کیف و کفش های چرمی و فرش های نفیس و گران قیمت شما را به سفری دور و دراز در سرزمین جادویی مراکش می برد. 

بهترین بازارهای سنتی مراکش

بازار صنایع دستی | Metalworking Souk

این بازار نیز یکی از جذاب ترین بازارهای سنتی مراکش به شمار می رود. در این بازار انواع صنایع دستی ساخته شده از فلز مثل ظروف مسی وجود دارد. هرچند در این بازار می توانید انواع صنایع دستی ساخته شده از فلز را ببینید، اما فانوس های مراکشی تمام توجهات را به خود جلب می کنند. این فانوس های زیبا و سحرانگیز تنوع بالایی دارند و از فانوس های ساده حلبی تا فانوس های هنری و بی نظیر که ساختشان چندین روز طول کشیده در این بازار وجود دارد. در مغازه های این بازار می توانید صنعتگران را ببیند که مشغول کار هستند و مطمئنا تماشای هنر آن ها روی فلز تجربه ای جذاب و دیدنی برای شما خواهد بود.

بهترین بازارهای سنتی مراکش

بازار فرش | Carpet Souk

بازار فرش مراکش یکی از جاذبه های رنگارنگ و جذاب این شهر است. این بازار به ویژه برای ما که با فرش دستبافت و ارزش آن آشنایی داریم می تواند بسیار جالب توجه باشد. در بازار فرش مراکش انواع فرش های عربی با طرح های پیچیده و ظریف تا فرش های بیابانگردان بربر با طرح های ساده هندسی و نمادین را می توانید مشاهده کنید. اگر سری به این بازار زدید و خواستید خرید کنید به خاطر داشته باشید که در این بازار چیزی به اسم قیمت ثابت وجود ندارد. بنابراین باید بر سر قیمت با فروشنده به توافق برسید و از مهارت چانه زنی خود استفاده کنید. اما مطمئنا با هر سلیقه ای که باشید فرشی مناسب و دلخواه را پیدا خواهید کرد.

بهترین بازارهای سنتی مراکش
منبع: travelandleisure.com

کلمه‌های کلیدی: