رستوران های حلال وارنا را بشناسید

وارنا، مرکز استان وارنا در کشور بلغارستان است. این شهر سومین شهر بزرگ بلغارستان پس از صوفیا و پلوودیو است که نقش مهمترین بندر این کشور را نیز دارد. اما کسانی که به وارنا سفر می کنند، یکی از دقدقه هایشان ممکن است این باشد که در این شهر برای شکم گردی و صرف غذا به کدام رستورانی مراجعه کنند که هم غذایش خوشمزه باشد و هم مواد استفاده شده در آن مخصوصا مواد پروتئینی آن همچون گوشت حلال باشد. به هر حال یکی از واجب ترین کارهایی که در هر سفر باید انجام داد، رستوران گردی و تست کردن غذاهای مختلف است و به سدگی نمی توان از این کار گذشت.

قبل از هر چیزی باید این توضیح را به شما بدهیم که رستوران های حلال وارنا دارای تنوع زیادی نیستند و شاید نسبت به دیگر رستوران های این شهر تعدادشان بسیار هم کم باشد اما با این حال، همان تعداد کمی از رستوران های حلال وارنا که وجود دارند هم بسیار خوب و باکیفیت هستند و از این رو از آن جایی که در حال حاضر بهترین زمان برای سفر به این شهر و خرید تور وارنا است، ما این رستوران ها را با جزیئایت کاملی برایتان بررسی و معرفی می نماییم.

رستوران ترکی اورینت | Orient Turkish Restaurant

اولین رستورانی که می خواهیم به شما از رستوران های حلال وارنا معرفی کنیم، در واقع رستورانی با سبک و مدیریت ترکیه ای به نام اورینت است که در شهر وارنا فعالیت می نماید. این رستوران در سال ۱۹۹۲ میلادی در این شهر و به عنوان یکی از رستوران های حلال وارنا افتتاح شد. رستورن اورینت در وارنا در ابتدای کار خود به عنوان یک فست فود کار خود را آغاز کرد. رستوران اورینت و یا به عبارتی دیگر رستوران شرقی در وارنا اولین رستورانی در این شهر بود که غذاهای ترکی همچون کباب دونر و یا کباب ذغالی را به مشتریانش ارائه می داد. همین وجه تمایز و دستور پخت اصیل ترکی این غذاها باعث شد تا این رستوران به مرور زمان بسیار معروف شود و مشتریان زیادی را علی الخصوص آن هایی که غذای حلال می خورند را به خود جذب نماید. به هر حال این رستوران با گذشت نزدیک به ۲۸ سال از فعالیتش امروزه به سمت مدرن شدن و تکنولوژیک کردن سیستم رستوران خود پیش رفته و از این نظر بسیار محیط راحت تری را بیش از گذشته برای مشتریانش به وجود آورده است. البته این بدان معنا نیست که این رستوران شکل سنتی خود را ازدست داشته باشد!

رستوران های حلال وارنا

رستوران علاالدین وارنا | Aladin Foods

یکی از رستوران های حلال وارنا تهیه ی غذا و رستوران علاالدین است. این گروه صنایع غذایی در واقع اقدام به تهیه ی همه ی غذاها با استفاده از مواد اولیه ی حلال نموده است. با این که ۲۰ سال است از تاسیس این رستوران و صنایع غذایی می گذرد اما آن ها در شعبات بسیار زیادی در سراسر بلغارستان و قاره ی اروپا شعبه دارند. منوی غذایی این رستوران بیشتر غذاهای فست فودی و فینگرفودها را ارائه می نماید و برای تهیه ی تک به تک غذاهایش از مواد غذایی بسیار تازه و ارگانیک استفاده می کند. مجموعه رستوران های علاالدین در سراسر بلغارستان هر روز هفته و از ساعت ۱۱ صبح الی ۲۱ شب آماده ی ارائه ی خدمات به صورت حضوری و غیر حضوری آماده می باشد. حداقل سفارشی که در این رستوران می توانید بدهید، ۱۲ لو (واحد رسمی پول بلغارستان) می باشد. اگر می خواهید تا غذا را به صورت بیرون بر و یا آنلاین سفارش دهید تا برای شما به محل مورد نظرتان آورده شود، هزینه ی ارسال برایتان رایگان می باشد. برای سفارش غذا به این رستوران که در زمره ی رستوران های حلال وارنا است، می توانید تا از منوهای مختلفی استفاده نمایید.

رستوران های حلال وارنا

رستوران ترکیش گریل وارنا | Turkish Grill Varna

یکی از دیگر رستوران های معروف که در بین رستوران های حلال وارنا نامش قرار گرفته است، رستوران ترکیش گریل وارنا است. این رستوران هم مانند دیگر رستوران های ترکی منوی غذاییش از کباب های مختلف و انواع غذاهای سنتی و عامه پسند ترکی همچون دونر کباب تشکیل شده است. این رستوران برعکس ۳ رستوران قبلی دارای فضای نسبتا کوچکی است و امکانات بسیار پیشرفته و یا لوکس و مجللی در خود ندارد. البته این ها به معنای این نیست که این رستوران دارای محیطی نامناسب است بلکه بر عکس، محیط کوچک و ساده ی این رستوران ترکی در بلغارستان بسیار تمیز و مرتب است. در بیرون از محوطه ی داخلی این رستوران هم صندلی و میز گذاشته اند و مراجعین می توانند تا غذای خود را در بیرون از محوطه ی داخل رستوران میل کنند. کسانی که به این رستوران رفته اند در هر ۳ زمینه ی کیفیت غذا، خدمات و میزان پرداختیشان امتیاز خوب داده اند.

رستوران های حلال وارنا

رستوران کلس باربیکیو | Klas Barbeque

در این رستوران هم غذاهای سنتی ترکیه ای در محیطی بسیار شیک و مجلل ارائه می گردد. رستوران باربیکیوی کلس یکی از رستوران های حلال وارنا است که با ارائه ی غذایی بسیار خوشمزه در کنار خدماتی کامل و خوب، تبدیل به یکی از بهترین رستوران های شهر وارنا شده است که مقصد و ترجیح بسیاری از کسانی است که از هر جای دنیا، مسافر تور وارنا هستند. در این رستوران معمولا برای پخت و طبع غذا از گوشت گوساله، گوشت گوسفند، مرغ و ماهی استفاده می کنند. یکی از ویژگی هایی که این رستوران دارد این است که هیچ وقت از گوشت یخچالی و یخ زده استفاده نمی کند و تمامی گوشت هایی که داخل غذاهای خود استفاده می کند، کشتار روز هستند. آن ها این روش را یک اصل در آشپزی شرقی و بلغارستانی می دانند. آشپزان این رستوران در پخت غذاهای خود به صورت منحصر به فرد عمل می کنند و بر روی کیفیت آن بسیار حساس هستند. برای مدیریت این رستوران و همچنین آشپزهای آن این اصل مهمی است که درتهیه ی غذاهای خود از محصولات خوب و با کیفیت استفاده کنند. در این ستوران انواع غذاهای ترکی همچون: دنده کباب، املت ترکی، انواع کباب های مختلف و معروف، سالادهای ترکی و عربی، شیرینی ها و دسرهای عربی و ترکی و بسیاری از غذاهای دیگر طبخ می گردد. در واقع این رستوران حلال، ۵ منوی مختلف غذایی دارد که عبارتند از منوی سالادها، منوی ذغالی، منوی باربیکیو، منوی خوراک ها، منوی صبحانه و منوی دسرها را به مشتریانش ارائه می نماید.

رستوران های حلال وارنا

کلمه‌های کلیدی: