قلعه های اطراف لندن را بشناسید

لندن، بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر بریتانیا است و پایتخت کشور انگلستان نیز می‌باشد. این شهر را که همه جزو پرقدرت‌ترین و ثروتمندترین مراکز سیاسی دنیا می‌شناسند در واقع مقر اصلی پادشاهی متحد بریتانیا است. پیشینه تاریخی این شهر به زمان روم باستان برمی‌گردد. رومیان پس از کشف این سرزمین آن‌را لاندینیوم نام نهادند. اما نکته جالب توجه در مورد آن وجود یک ناحیه شهری مستقل در هسته تاریخی آن به‌نام سیتی لندن است که در محدوده شهری لندن بزرگ قرار گرفته اما به‌صورت مستقل و توسط شرکت سیتی لندن اداره می‌شود.

بازدیدکنندگان از لندن به عنوان پایتخت بریتانیا مجبور نیستند به دنبال چنین ساختارهایی باشند زیرا قلعه های اطراف لندن بسیار بوده و افراد می توانند به صورت روزانه از آن ها بازدید نمایند. این قلعه ها یک راهی شگفت انگیز و آسان در مورد یادگیری تاریخ بریتانیا بوده و همچنین در خصوص جنگ ها و فتنه هایی که در این قصرها روی داده است اطلاعاتی را ارائه می نماید. شما می توانید در اطراف لندن قلعه های قرن یازدهمی که توسط ویلیام کشور گشا ساخته شده را مشاهده نمایید.

قلعه هایکلر | Highclere Castle

اگر شما عاشق سریال داونتان ابی (Downton Abbey) هستید حتما قلعه هایکلر را دوست خواهید داشت زیرا این مجموعه در این مکان فیلمبرداری شده است. این مکان که از قلعه های اطراف لندن به شمار می رود یک سایت باستانی بوده که در کتاب دامزدی (Domesday) نیز ثبت شده است. هرچند که اکنون دیگر قلعه قدیمی ان موجود نمی باشد. امروزه هایکلر یک خانه به همراه یک کلیسای کارناروون (Carnarvon) باقی مانده از قرن هفدهم میلادی می باشد. برای دیدن این قلعه می بایست شما یک برنامه ریزی برای سفر خود داشته باشید زیرا که قلعه هایکر در زمان هایی مشخص بازگشایی خواهد شد. در این محیط شما باغ های باشکوه و جنگل ها را می توانید مشاهده نمایید.

قلعه های اطراف لندن

قلعه آروندل | Arundel Castle

قلعه آروندل که یکی دیگر از قلعه های اطراف لندن می باشد در رودخانه آرون در غرب ساسکس (Sussex) واقع شده و دارای تاریخی نزدیک به هزار سال می باشد. این بنا در سال ۱۰۶۸ میلادی توسط ارل آروندل ساخته شده و مالکیت ان از طریق خط زنانه به فرزندان او منتقل شده است. این خانه به مدت ۸۰۰ در اختیار دوک نورفولک (Norfolk) قرار داشته است. این قلعه جالب بر روی یک تپه بنا شده و توسط یک خندق احاطه می شده است. در اواخر قرن نوزدهم این قلعه زیبا به یک مکان نمی عمومی تبدیل شده و جزء اولین مکان هایی بود که دارای برق، آسانسورهای خدماتی و سیستم حرارت مرکزی بوده است.

قلعه های اطراف لندن

قلعه ویندزور | Windsor Castle

در شهری آرام و پر از تاریخ انگلیسی، قلعه ویندزور در یک چشم انداز وسیع قابل مشاهده می باشد. این بنا که از قلعه های اطراف لندن می باشد توسط ویلیام کشورگشا پس از حمله به انگلستان در سال ۱۰۶۶ میلادی ساخته شده است. این قلعه امروزه هم به عنوان موزه و هم به عنوان محل اقامت سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرد. ملکه الیزابت دوم در حال حاضر در این قلعه سکونت داشته و به عنوان اقامتگاه رسمی او می باشد. این بزرگترین قلعه در جهان بوده که علاوه بر نزدیکی بسیار به لندن همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. 

قلعه های اطراف لندن

قلعه هور | Hever Castle

یکی از قلعه های اطراف لندن که در فاصله ای در حدود یک ساعت از آن قرار گرفته است قلعه هور می باشد. این قلعه خانه و محل زندگی دوران کودکی بولین و همسر دوم هنری هشتم می باشد. پادشاه بعدها آن را به همسر چهارم خود کلوس (Cleves) داد. این قلعه قرن سیزدهمی به طور گسترده ای با مبلمان های عتیقه و پرده های نقش دار تزیین شده و علاوه بر این یکی از بهترین مجموعه های پرتره تودور (Tudor) در انگلستان و همچنین دو کتاب دعا که متعلق به بولین بوده و یک قفل که همسرش زمانی که در آنجا بود از ان استفاده کرده است. به نظر می رسد که این قلعه به دلیل وجود خندق های درون آن و همچنین تلفاتی که در اینجا باقی مانده است تسخیر شده باشد.

قلعه های اطراف لندن

قلعه وارویک | Warwick Castle

ویلیام کشورگشا ۲ سال پس از حمله به انگلستان در سال ۱۰۶۸ میلادی شروع به ساخت یک قلعه در ایون نمود تا یکی دیگر از قلعه های اطراف لندن را بنا نماید. این قلعه در قرن دوازدهم به یک دژ سنگی تبدیل گردید. در طول چندین قرن بعدی این قلعه قرون وسطایی تقویت شده و با توجه به مالکیت آن توسط پادشاهان مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. برج ها و استخرهای ان با فتنه گران و زندانیان پر شده بودند تا زمانی که در قرن هفدهم میلادی این مکان به یک خانه تبدیل شد. امروزه قلعه وارویک به عنوان یک پارک تفریحی مورد استفاده قرار گرفته که به فعالیت های قرون وسطایی اقدام می نماید. 

قلعه های اطراف لندن

قلعه دوور | Dover Castle

قلعه دوور به عنوان بزرگترین قلعه انگلستان نیز شناخته شده و یکی از قلعه های اطراف لندن می باشد. این مجموعه قرن ها است که در حال محافظت از کانال های انگلیسی بوده و نام مستعار کلید انگلستان نیز به آن داده شده است. ویلیام کشورگشا آن را در زمان حمله به انگلستان و در سال ۱۰۶۶ سوزاند. این ساختمان قلعه ای که در فاصله ای ۹۰ دقیقه ای از لندن واقع شده است مجموعه ای چشمگیر از ساختمان ها، دیواره ها و خندق ها می باشد. بسیاری از تونل هایی که در زیر این قلعه واقع شده اند در زمان جنگ جهانی دوم به پناهگاه هایی برای حملات هوایی آلمانی ها و همچنین به یک بیمارستان تبدیل شده بودند. شما می توانید در بازدید از این قلعه از برج ها بازدید نموده و همچنین از میان سیاه چاله ها عبور کرده و تجربه دیدن راه های باریک قلعه را نیز داشته باشید.

قلعه های اطراف لندن

قلعه لیدز | Leeds Castle

قلعه لیدز به عنوان دوست داشتنی ترین قلعه در جهان شناخته شده و یکی از قلعه های اطراف لندن می باشد. پس از اینکه از این قلعه ۹۰۰ ساله با زرق و برق های بسیار و همچنین پیچ و خم های چالش برانگیز آن ملاقات می نمایید برایتان سخت خواهد بود تا بتوانید استدلالی برای نام مستعار آن پیدا کنید. در ابتدا این مکان به عنوان یک قلعه نظامی برای نورمن مورد استفاده قرار گرفته و پس از ان ۶ ملکه قرون وسطایی در آن حضور داشتند تا در نهایت هنری هشتم و همسرش کاترین آراگون در این قلعه اقامت داشته اند.

قلعه های اطراف لندن

منبعwww.touropia.com

 

کلمه‌های کلیدی: