معروفترین بازارهای کریسمس آلمان

خیلی ها دوست دارند در ایام کریسمس در آلمان باشند تا بازارهای کریسمس را از دست ندهند. شما چطور؟ در اواخر سال میلادی قرار داریم و کشورهای مسیحی دنیا خود را برای برگزاری جشن کریسمس آماده می کنند. آلمان یکی از کشورهایی است که مراسم کریسمس را با شور و حرارت خاصی برگزار می کند. یکی دو ماه مانده به کریسمس بازارهای محلی در شهرهای مختلف آلمان؛ از نورنبرگ تا هامبورگ و از درسدن تا کلن به راه می افتند و انواع محصولات، تزئینات کریسمس، درخت کاج، لباس، صنایع دستی و هنری، خوراکی ها و غذاهای خوشمزه و سنتی و … را به مشتریان ارائه می کنند. اگر در این مواقع به آلمان سفر کنید از دیدن و حضور در این بازارهای پرشور و حرارت و هیجان انگیز حتما لذت خواهید برد. در این گزارش قصد دارم تا شما را با معروفترین بازارهای کریسمس آلمان آشنا سازیم. با ما ایلیاگشت همراه باشید.

Christkindlesmarkt

بازار کریسمس لوسیا برلین | Lucia Christmas Market

در ادامه معروفترین بازارهای کریسمس ، یکی دیگر از بازارهای کریسمس آلمان در پایتخت آلمان، یعنی شهر زیبای برلین برگزار می شود. البته در این شهر بازارهای کریسمس متعددی برگزار می شود، اما بدون شک مشهورترین آن ها بازار لوسیا است. تنوع فرهنگی، قومیتی و نژادی شهر برلین باعث تنوع بازارها هم شده و در هر گوشه از این شهر می توانید بازارهای متفاوتی را ببینید. بازار کریسمس لوسیا در بخش شرقی منطقه مسکونی پرنتسلاور برگ برگزار می شود و یکی از محبوب ترین بازارهای کریسمس آلمان در بین مردم محلی است. اگر به آلمان و شهر برلین سفر کردید حتما سری به این بازار هم بزنید. در بازار کریسمس لوسیا می توانید با رسم و رسوم و سنت های آلمانی برای جشن کریسمس آشنا شوید؛ آداب و رسومی که تحت تاثیر فرهنگ اسکاندیناوی قرار گرفته و تجربه ای بی نظیر از فرهنگ شمال اروپا را به شما ارائه می کنند.

معروفترین بازارهای کریسمس

بازار کریسمس نورنبرگ | Christkindlesmarkt

یکی از مشهورترین و باشکوه ترین بازارهای کریسمس آلمان در شهر نورنبرگ قرار دارد. این بازار یکی از قدیمی ترین و معروف ترین بازارهای سنتی در کشور آلمان است و هرساله با شور و حرارت زیادی برگزار می شود. مورخان معتقدند که این بازار از اوایل قرن هفدهم شروع به کار کرده است و به این ترتیب یکی از قدیمی ترین بازارهای کریسمس هم به حساب می آید. این بازار در میدان مرکزی شهر نورنبرگ برگزار می شود و مردم از نقاط دور و نزدیک در این بازار شرکت می کنند. در خلال برگزاری بازار، جشن ها و برنامه های مفرح زیادی به مناسب کریسمس و سال نو برگزار می شود که بسیار سرگرم کننده هستند. 

معروفترین بازارهای کریسمس

بازار کریسمس درسدن | Striezelmarkt

شهر درسدن میزبان قدیمی ترین بازارهای کریسمس آلمان است و طبق اسناد و مدارک، از قرن ۱۵ میلادی این بازارها در شهر فعال بوده اند. بازار استریزل مارکت به خاطر شیرینی های معروفش به نام کیک اشتولن کریسمس شهرت زیادی پیدا کرده است. بازار کریسمس درسدن در میدان مرکزی شهر و در منطقه ای تاریخی قرار گرفته و یکی از پرشورترین و بهترین بازارهای کریسمس آلمان است.محوطه وسیع بازار با نزدیک شدن زمان کریسمس با چراغانی های رنگارنگ و زیبا تزیین می شود.

معروفترین بازارهای کریسمس

بازار دوسلدورف Engelchen Market

معروفترین بازارهای کریسمس با شور و حرارت زیادی برگزار می شوند و در هر شهر و منطقه ای بازار محلی و سنتی ویژه ای برپا می شود. در این مطلب سعی کردیم بهترین بازارهای کریسمس آلمان را به شما معرفی کنیم و در ادامه، بازار کریسمس شهر دوسلدورف را معرفی می کنیم. دوسلدورف که به عنوان پایتخت مد و فشن آلمان هم شناخته می شود با نزدیک شدن جشن سال نو، میزبان بهترین بازارهای کریسمس آلمان تبدیل می شود. اگر در حوالی کریسمس به آلمان و دوسلدورف سفر کردید می توانید پیشنهاد می کنیم روزتان را با خرید در خیابان مشهور دوسلدورف یعنی Königsallee شروع کنید. بسیاری از بازارها و مراکز خرید در این نزدیکی قرار دارند و بازار مشهور کریسمس شهر هم در این مکان قرار دارد. 

معروفترین بازارهای کریسمس

مارکت پلاتز اشتوتگارت| Marktplatz

اگر دوست دارید حال و هوایی سنت تر و قدیمی تر را در بازارهای کریسمس آلمان تجربه کنید به اشتوتگارت بروید. در این شهر ۵ میدان مهم شهر با نزدیک شدن کریسمس به بازارهای محلی تبدیل می شوند و مردم از نقاط دور و نزدیک برای شرکت در بزرگ ترین و طولانی ترین بازارهای کریسمس کشور به این شهر سفر می کنند. حتی برخی معتقدند که اشتوتگارت به خاطر بازارهای کریسمس و همین طور خیابان های سنگفرش و ساختمان های قدیمی و تاریخی اش به یک شهر کریسمسی زیبا و باشکوه تبدیل می شود. همان طور که گفتیم در شهر اشتوتگارن ۵ بازار محلی مخصوص کریسمس برگزار می شود که مهم ترین آن ها که در مقابل قصر قدیمی شهر قرار دارد باراز وینترترام است.

معروفترین بازارهای کریسمس

بازار رومربرگ فرانکفورت | Römerberg Market

در چند هفته منتهی به جشن کریسمس، صدها غرفه چوبی در میادین تاریخی و قدیمی در نزدیکی رومربرگ فرانکفورت چیده می شوند تا یکی از بهترین بازارهای کریسمس آلمان را شکل بدهند. غرفه های چوبی و سنتی در تقابل با ساختمان های بلند و مدرن منطقه تجاری مالی شهر، تضاد جالب و زیبایی به وجود می آورند. این بازار یکی از قدیمی ترین بازارهای کریسمس در آلمان است و اولین بار در سال ۱۳۹۳ به این بازار اشاره شده است. با قدم زدن در این بازار محلی می توانید خوراکی ها و تنقلات و شیرینی های خوشمزه مخصوص کریسمس را نوش جان کنید و از فضای پرجنب و جوش و سرزنده بازار لذت ببرید. 

معروفترین بازارهای کریسمس

بازار کریسمس ماریان پلاتز مونیخ | Marienplatz Christmas Market

شهر مونیخ نیز یکی دیگر از بهترین بازارهای کریسمس آلمان را برگزار می کند که در کل آلمان بسیار معروف و پرطرفدار است. چیزی که این بازار را متمایز و خاص می کند مکان قرارگیری بازار است. بازار کریسمس مونیخ در میدان مرکزی و توریستی شهر، یعنی میدان ماریان پلاتز قرار گرفته است. این میدان با ساختمان های تاریخی و باشکوه مثل تالار شهر قدیم و جدید احاطه شده است و قرن هاست که فستیوال ها و جشن های کریسمس و بازارهای محلی سال نو در این مکان برگزار می شود. با نزدیک شدن کریسمس این میدان حال و هوایی پرشور می گیرد و ردیف های غرفه های چوبی در این میدان برپا می شوند. این غرفه ها با ریسه های رنگارنگ و تزئینات و چراغ های زیبا تزیین می شوند و یکی از بهترین بازارهای کریسمس آلمان را به وجود می آورند. در این بازار از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا می شود.

معروفترین بازارهای کریسمس

منبعtheculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: