کلاهبرداری و خرابکاری در فرودگاه ها

اگر شما هم تابحال توسط دزدان و خرابکاران مورد سوء نیت قرار گرفته اید این مطلب را به خوبی درک میکنید. از نظر دزدان اماکن شلوغ از جمله فرودگاه ها بهترین جا برای سرقت و خرابکاری می باشد. پس در این فضا ها باید بیشتر مراقب باشید.

در زیر مورادی را برای شما آماده کرده ایم تا بیشتر با موضوع امروز آشنا شوید.

بخش امینیتی فرودگاه

اگر در بخش های امنیتی فرودگاه شما فردی را دیدید که بسیار سردرگم ، در حال گشت و گذارر در کیف و جیب های خودش هست حتما از بترسید، زیرا امکان دارد برای پرت کردن حواس شما این کار را میکند تا در فرصت مناسب به خدمت جیب شما برسد.

حواس پرتی در فرودگاه

حتما در فرودگاه شما به همه چیز دقت میکنید به جز حواس خود. مثلا همه ما در بدو ورد به فرودگاه حواسمان به تابلوی برنامه پرواز نگاه می کنیم، دنبال سرویس بهداشتی هستیم، منتظر چمدان هستیم یا در صف تاکسی منتظر رسیدن تاکسی هستیم. پس خودمان با دست خودمان موقعیت را برای سارقان میسازیم. کمی بیشتر حواسمان به وسایلمان باشد بهتر است.

وای فای رایگان

یکی از موارد مورد علاقه مردم همه جای جهان اینترنت رایگان می باشد. خیلی خوشحال میشویم وقتی می فهمیم فلان فروشگاه و یا فلان فرودگاه وای فای رایگان دارد. عموما برای وصل شدن به آن نیاز به ساختن یک اکانت هست . مثلا یک رمز شخصی هم از ما میخواهند. بسیاری از ما همان رمزی را میزنیم که برای سایر کارتهای اعتباری ، ایمیل و سایر اکانت های خود از جمله اکانت های مالی میزنیم . پس با یک هک ساده توسط هگر ها میتوانند به سایر اطلاعات ما دسترسی پیدا کنند.

تنه خوردن از افراد

شاید عادی به نظر برسد که در اماکن شلوغ کسی با ما برخورد کند و یا ما به شخصی برخورد کنیم . اما اینابر را جدی بگیرید و سریعا کیف و جیب های خود را بگردید . اگر چیزی کم شده بود . سریعا به دنبال شخص تنه زدننده بروید و وسابلتان را پس بگیرید.

حمل کننده چمدان مهربان

این مورد آخر از همه جالب تر است. در فرودگاه شما خسته اید و معمولا حواس پرت . شخصی تازه نفس از راه میرسد و با لبخند به شما میگویند بگذارید چمدانتان را برایتان بیاورم اگر شما خسته اید. شما هم خوشحال و خندان به ایشان پاسخ مثبت میدهید. با هم میروید و صحبت میکنید و یک باره میبینید شخص مهربان، دیگر  نیست. به همین راحتی چمدانتان روبوده شد.

منبع : www.traveller.com.au

 

 

کلمه‌های کلیدی: