لباس مهمانداران خارجی هواپیما

یکی از شیک ترین لباس هایی که در جهان وجود داشته و بر روی آن ها تفکر بسیاری می شود یونیفرم های خدمه پروازی می باشد. کت و شلوارهای براق، مدل های موی تمیز و پاشنه های کلاسیک برخی از جذاب ترین این موارد هستند. اما همه لباس های ایرلاین ها به یک اندازه زیبا نیستند. هر شرکت هواپیمایی دارای دستورالعمل های سختگیرانه ای برای انتخاب لباس خود می باشد که بر اساس آن به انتخاب رنگ و سبک مطابق با نام تجاری آن می انجامد. با وجود اینکه روزهای شگفت انگیز مسافرت های هوایی به زمان هواپیمایی پن ام از دهه ۱۹۶۰ باز می گردد اکثر لباس های خدمه پروازی با سبک دهه های گذشته مطلبقت دارند.

شرکت هواپیمایی ایر کانادا |Air Canada

ایر کانادا یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی دنیا می باشد . ایرلاینی که به حدود 182 مقصد جهان بصورت مستقیم و غیر مستقیم پرواز دارد و نامی نیک از خود به جای گذاشته است. در سال 1936 در شهر مونترال و ایالت کبک کانادا شرکت هواپیمایی ایر کانادا تاسیس شد و اولین پروازش را یکسال بعد یعنی در سال 1937 انجام داد. زمانی که این شرکت تاسیس شد، تحت نظر قوانین فدرال به عنوان یکی از شرکت های تابعه از راه آهن کانادا تاسیس گشت تا شهرهای مختلف را از اقیانوس اطلس به اقیانوس آرام به یکدیگر متصل کند. درباره ی اسم این ایرلاین نکته ای وجود دارد، در اصل اسم این ایرلاین در اوایل تاسیسش، هواپیمای ملی کانادا بوده است. پروازهای کوتاه مدت این ایرلاین در سال 1938 آغاز شد. این شرکت تا ژانویه ی سال 1940 ، تعداد کارمندان خود را به 579 نفر افزایش داد.

لباس مهمانداران خارجی هواپیما

هواپیمایی کانتاس | QANTAS AIRLINES

هواپیمایی کانتاس در آوریل ۲۰۱۳ با کمک طراح مشهور Kerr یک طرح جدید برای لباس های خدمه پروازی خود انتخاب کرد. با توجه به نام تجاری خریه کننده و آفتابی کانتاس، این لباس های از پارچه های سیاه و سفید که با نوارهای نارنجی و صورتی از روی شانه های آن ها تزیین شده است. این شرکت هواپیمایی استرالیایی تصمیم به استخدام طراح مارتین گرانت برای نگه داشتن آن در خانواده شرکت می باشد. لباس های خدمه پروازی هواپیمایی کانتاس از زمان تاسیس ان در سال ۱۹۳۰ تاکنون ۶ مرتبه تغییر داشته است و به نظر می رسد که آن ها کارشان را به خوبی انجام داده اند.

هواپیمایی ارفلوت | AEROFLOT AIRLINES

لباس های خدمه پروازی ارفلوت روسیه به رنگ قرمز روشن بوده و سبک ان کمی رسمی و البته تاریخی است. شکل یقه های بلندی که روی کت قرار گرفته اند بسیار متفاوت بوده و البته نمی توان انتظار داشت که برای مسافت های طولانی صاف باقی بمانند هرچند روسری که بر روی گردن بسته شده است نیز شاید نتواند کمکی به آن نماید. در نگاهی کلی به آن می توان گفت که در مجموع لباسی رسمی و شایسته ای را برای خود اختصاص داده است. هرچند یکی از گزینه های منفی ان پوشیدن کفش های پاشنه دار برای خدمه پروازی بوده و گزینه دیگری برای آن ندارند. دستکش های سفید رنگ و کلاه هایی که در بالای سر آن ها قرار دارد ممکن است راحتی خدمه پروازی را از آن ها گرفته و کمی آن ها را ناراضی نماید.

لباس مهمانداران خارجی هواپیما

هواپیمایی الاتحاد | ETIHAD AIRWAYS

لباس های خدمه پروازی هواپیمایی الاتحاد نمونه کاملی از ترکیب سنتی و مدرن می باشد. آن ها نوستالژی های دهه ۱۹۶۰ را با ترکیبی از برش های مدرن لباس ها تلفیق کرده اند. هرچند در مورد پدهایی که روی شانه ها قرار گرفته نمی توان چیز زیادی گفت اما در مجموع لباس و همچنین ترکیب رنگی ان قابل تحسین می باشد. ترکیب رنگ قهوه ای شکلاتی با رگه هایی از رنگ بنفش همیشه نمی تواند ترکیب خوبی را ارائه نماید اما طراح لباس های خدمه پروازی هواپیمایی الاتحاد آن را به بهترین نحو طراحی کرده است. این لباس ها توسط اتوره بیوتا طراح ایتالیایی طراحی شده است که نگاهی به پارچه های لوکس دارد. دفعه بعدی که سوار پروازهای هواپیمایی امارات شدید حتما به پیراهن های با طرح نقطه نقطه در پارچه های ابریشمی ان دقت نمایید.

لباس مهمانداران خارجی هواپیما

هواپیمایی امارات | AIR EMIRATES

هواپیمایی امارات هورا قابل تشخیص می باشند. آن ها یکی از شیک ترین و راحت ترین لباس های خدمه پروازی را برای پرسنل خود ارائه کرده اند. کلاه پوشیده شده و دامن و کت و شلوار بسیار شیک شرکت هواپیمایی امارات باعث شده تا این شرکت قصد تغییر آن را از سال ۱۹۹۷ نداشته باشد. اگر تاکنون با هواپیمایی امارات سفر نکرده اید ممکن است متوجه نکات قابل توجه در لباس های شیک آن ها نشده باشید. کلاه های مورد استفاده خدمه پروازی اغلب برای نمایش عمومی استفاده می شوند و آن ها می توانند زمانی که در حین پرواز هستند آن را از سر خود بردارند. دفعه دیگری که با این ایرلاین پرواز کردید در هنگامی که یک قهوه سفارش می دهید به جنس پارچه های کت های خدمه توجه نمایید تا راه راه های قهوه ای شکلاتی روی لباس های ان ها را مشاهده نمایید.

لباس مهمانداران خارجی هواپیما

هواپیمایی ایرفرانس | AIR FRANCE

چیزی باشکوه تر از لباس های خدمه پروازی هواپیمایی ایرفرانس وجود نخواهد داشت. این شرکت هواپیمایی از زمان تاسیس آن در دهه ۱۹۶۰ طراحان مشهوری از جمله بالانچیاگا و کریستین دیور را استخدام کرده تا بتواند بهترین یونیفرم ها را ارائه نماید و البته این روزها نیز لباس خدمه پروازی ایرفرانس به همان اندازه شگفت انگیز است. لباس هایی که در حال حاضر در این هواپیمایی مورد استفاده قرار می گیرد در سال ۲۰۰۵ توسط کریستین لاکرویز طراحی شده و یک بند  دستکش قرمز رنگ نیز به آن اضافه شده است. صندل ها، کراوات ها و کمربندهای قرمز رنگ از نشانه های خدمه پروازی ایرفرانس می باشند. این خطوط هوایی همچنین از کلاه یا هر نوعی از سرپوش استفاده نکرده و مدل موی ساده که سبکی فرانسوی است را ترجیح داده است.

لباس مهمانداران خارجی هواپیما

هواپیمایی سنگاپور | SINGAPORE AIRLINES

در این هواپیمایی شما می بایست تصور این را داشته باشید که یونیفرم شما سرتاپا بالمین خواهد بود. این یک سطح لوکس از لباس های خدمه پروازی می باشد که توسط خدمه هواپیمایی سنگاپور به صورت روزمره تجربه می شود. پیر بالمین که یکی از طراحان برجسته این صنعت می باشد، لباس های خدمه پروازی هواپیمایی سنگاپور را تحت عنوان پروژه ای به نام دختر سنگاپور طراحی کرده است. نام تجاری بالمین به دلیل الگوهای پیچیده ان شناخته شده است و این دقیقا همان چیزی است که در این لباس ها مشاهده خواهید کرد. این لباس ها از رنگ های سنتی سنگاپور و همچنین اشکالی مانند انگور و کاشی در آن استفاده شده است. دستبندهای نقره ای و جواهرات این خدمه پروازی در یک نگاه ایده مدرن از آن ها را به ذهن می آورد.

لباس مهمانداران خارجی هواپیما

هواپیمایی هاینان | HAINAN AIRLINES

لباس های خدمه پروازی هواپیمایی هاینان از مد روز جلوتر می باشد به طوری که آخرین لباس های این خطوط هوایی در هفته مد پاریس در سال ۲۰۱۷ به نمایش گذاشته شده و نظر بسیاری را به سوی خود جلب کرد. این لباس ها توسط طراح چینی به نام لارنس سوز که یکی از هنرمندان بزرگ این صنعت می باشد طراحی شده است. او معمولا لباس های ستاره های فیلم ها و همچنین لباس هایی که برای فرش قرمز مورد استفاده قرار می گیرد را طراحی می کند اما این بار ایده ها و مهارت های خود را به هواپیمایی هاینان آورده است. با نقاشی های ابریشمی و الگوهای چینی سنتی با قاطعیت می توان گفت که لباس های خدمه پروازی هواپیمایی هاینان یکی از بهترین ها می باشد.

لباس مهمانداران خارجی هواپیما

منبعwww.thetravel.com

 

کلمه‌های کلیدی: