درباره فستیوال غذا در سنگاپور چه میدانید ؟

جمهوری سَنگاپور کوچکترین کشور در جنوب شرقی آسیا به پایتختی شهر سنگاپور است که از چندین جزیره تشکیل شده است.با ما همراه باشید تا در گزارش امروز به جشنواره غذا در سنگاپور بپردازیم و درباره آن گزارش دهیم. این کشور در جنوب شبه جزیره مالایا در شمال خط استوا قرار دارد. تنها همسایه‌های آن مالزی و اندونزی هستند.

فستیوال غذا در سنگاپور

عشق مردم این کشور به غذا را می شود در فودکورت ها، کافه ها و رستوران های معروف شهر دید. در این کشور می توانید در فودکورت هایی که پر از غرفه های غذا هستند غذاهای ارزان میل کنید اما برای اینکه مثل محلی ها غذا بخورید هیچ زمانی بهتر از جشنواره سالیانه غذا نیست. در طول این جشن فرهنگ محلی، سنت ها و روش های پخت و پز مدرن دست به دست هم می دهند تا غذاهای خوشمزه برای مردم آماده شود. 

فستیوال غذا در سنگاپور

در سنگاپور اولین بار در سال ۱۹۹۴  در جشنواره برگزار شد و هدف اصلی آن این بود که با غذا جشن بگیرند و نشان دهند که سنگاپور تنوع غذایی بالایی دارد. از آن زمان تاکنون بخش های مختلفی به این فستیوال اضافه شده تا هر سال با تنوع بیشتری نسبت به سال قبل برگزار شود. اینکه در سنگاپور مردمی با فرهنگ های مختلف زندگی می کنند باعث شده که غذا در اینجا تنوع خیلی زیادی داشته باشد و هر گردشگری دلش بخواهد غذاهای خوش عطر و طعم این شهر را امتحان کند.

فستیوال غذا در سنگاپور

فستیوال غذا در سنگاپور جشنی است که هر سال از اواخر ژوئن تا اواخر جولای (تیر و اوایل مرداد) اتفاق می افتد و تنها واقعه ی غذایی در سنگاپور است که به نمایش تنوع غذاهای محلی اختصاص دارد. در هر کدام از روزهای این فستیوال ۳۰ روزه مردم برای غذا خوردن در قسمتی از شهر جمع می شوند.

فستیوال غذا در سنگاپور

در طول این فستیوال رفتن به STREAT اصلی ترین بخش از فستیوال است، در آنجا با محبوب ترین غذاهای سنگاپور آشنا می شوید و طعم غذاهای مدرن را می چشید. ورود به این مکان رایگان است و فقط باید پول غذایی که می خورید را پرداخت کنید. تعدادی از بهترین سرآشپزهای دنیا در این جشنواره شرکت می کنند تا مهارت های خودشان را نشان دهند و حتی می توانید این سرآشپزهای معروف را از نزدیک ببینید و به آن ها بگویید در همان لحظه برایتان غذا بپزند.

فستیوال غذا در سنگاپور

حتما در هنگام شرکت اشتهای کافی داشته باشید و خودتان را آماده کنید تا بتوانید انواع طعم ها و مزه ها را به درستی تشخیص دهید و از همه غذاها لذت ببرید. در دو روز از این جشنواره به محله ی چینی ها می روید و غذاهای سنتی و نوستالژیک را امتحان می کنید. اگر قصد سفر به سنگاپور را دارید به شما یشنهاد میدهیم که حتما در تاریخ فستیوال غذا در سنگاپور حاضر شوید. 

منبعalvinology.com

 

کلمه‌های کلیدی: