در سفر به دبی این نکات را رعایت کنید

امروزه دبی یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود. همچنین از لحاظ صنعت گردشگری هم بسیار موفق عمل کرده است. البته دلیل آن ساخت جاذبه‌های مختلف در این شهر است . چه به دبی به عنوان شهری تفریحی و گردشگری نگاه می کنید و چه می خواهید در این شهر مشغول به کار و زندگی شوید، باید از انجام اشتباهات سفر به دبی جلوگیری کنید. بسیار مهم است که خود را با فرهنگ منطقه و شهری که به آن سفر می کنید، هماهنگ کنید. مسلما هر شهر و فرهنگی آداب و رسوم و باید و نبایدهای خود را دارد و نباید با انجام کارهایی که در آن جوامع غیر معمول است یا بی ادبی محسوب می شود، به مردم آن بی احترامی کنید. هیچ گردشگری نمی خواهد که از طرف میزبان خود مورد بی مهری قرار بگیرد یا با اخم روبرو شود. در ایلیاگشت بیشتر راجع به اعمال و رفتار ما در این کشور اسلامی صحبت خواهیم نمود و بیشتر با اشتباهات سفر به دبی آشنا خواهید شد.

دبی کشوری بسیار جذاب و دیدنی با مردمی خونگرم و مهمان نواز است؛ حتی بازدید از جاذبه های دبی می تواند هر گردشگری را ساعت ها مشغول کند. مهمان نوازی که در اکثر مردم شرقی دیده می شود. در این کشور، شما با سنت ها، اعتقادات مذهبی و آداب و رسوم بسیاری روبرو هستید. بیشتر گردشگران و مسافرانی که به اینجا سفر می کنید، به دنبال آشنایی با این سنت تاریخی و فرهنگ چند قرن این مردم هستند. همیشه به یاد داشته باشید که شما در کشوری متفاوت با کشور خودتان و با اعتقادات و فرهنگی متفاوت هستید. بنابراین گاهی ممکن است بعضی از رفتارهای مردم این شهر، برایتان عجیب و غریب به نظر برسد در حالی که برای آن ها عادی است.

در سفر به دبی این نکات را رعایت کنید

همانند کشورمان ایران، روزهای تعطیل در دبی روز جمعه و شنبه است. در این روزهای آخر هفته، جاذبه های دبی بسیار شلوغ تر از قبل می شوند. باز اشتباهات سفر به دبی که اکثر گردشگران آن را انجام می دهند، اطلاع نداشتن از ساعت های باز یا تعطیل شدن یک مکان تفریحی است. اگر این زمان ها را ندانید، ممکن است که زودتر به محل مورد نظرتان برسید و معطل شوید یا اینکه دیرتر برسید و به در بسته بخورید. اگر زمان تعطیلی مراکز خرید را ندانید ممکن است زمان کافی برای خرید و گشت و گذار نداشته باشید. حتی کسانی که از شلوغی فراری هستند می بایست حتما ساعات اوج شلوغی را پرسیده و از رفتن به مکان ها و جاذبه های دبی در این ساعات خودداری کنند.

در سفر به دبی این نکات را رعایت کنید

خوردن آب از شیرهای آب در دبی مشکلی ندارد. بیشتر مردم نگران آب آشامیدنی خود در هنگام سفر هستند. اگر به کشورهای دیگری مانند هند می رفتید، به هیچ وجه این نکته را نمی گفتیم اما خوشبختانه در دبی امکان نوشیدن از شیرهای آب وجود دارد. چرا که هم رایگان و هم ایمنی است. اگر دوست ندارید از شیرهای آب بنوید به سراغ بطری های آب معدنی محلی بروید. از اشتباهات سفر به دبی خرید بطری های آب معدنی خارجی و گران قیمت است. در حالی که بطری های آب معدنی محلی بسیار سالم و خوب هستند و قیمت های پایین تری هم دارند.

یادتان باشد که امارات و دبی هم همانند کشورمان ایران، مسلمان بوده و مردم آن از نوشیدنی های الکلی استفاده نمی کنند و این موضوع را حرام می دانند. با این وجود به دلیل اینکه این کشور و شهرهای آن، جزو بزرگترین مقاصد گردشگری جهان است و از همه دنیا با آداب، فرهنگ ها و مذاهب گوناگون به آن سفر می کنند، در بعضی از هتل ها برای مسافران و گردشگران غیر مسلمان، نوشیدنی های الکلی یافت می شود.

در سفر به دبی این نکات را رعایت کنید

شما و هیچ گردشگری با این موضوع در دیگر مکان های عمومی شهر مانند مراکز خرید، رستوران های مطرح و بزرگ و حتی پارک ها، مکانی برای سرو این نوشیدنی پیدا نمی کنید. با این حال، گردشگران یا ساکنینی که مسلمان نیستند می توانند از فروشگاه ها برای خود هر آنچه که لازم دارند، بخرند. از اشتباهات سفر به دبی برای گردشگران غیر مسلمان، استفاده از این نوشیدنی ها در مکان های عمومی و به غیر از خانه یا کافه های مخصوص آن است.

در مکان های دولتی، فروشگاه ها، مغازه ها، مراکز خرید، جاذبه های دبی، مراکز تفریحی و در مجموع مکان های عمومی سربسته سیگار کشیدن ممنوع است. مکان های به خصوصی را برای افراد سیگاری چه در هتل ها و چه در مکان های دیگر در نظر گرفته اند که باید از آن ها استفاده کنید. از اشتباهات سفر به دبی استفاده از سیگارهای برقی است. استفاده از این سیگارها در دبی ممنوع است و اگر داشته باشید در فرودگاه و به محض ورود مصادره می شود.

در سفر به دبی این نکات را رعایت کنید

تقریبا در طول ۳۰ سال، ابوظبی، دبی و دیگر شهرهای امارات از حالت چادرنشینی و قبیله ای خارج شده و شهرهای بزرگ با ساختمان های مرتفع و جاذبه های بی نظیر ساخته اند. این شهرها از شهرهای کوچک سنتی به شهرهای مدرن امروزی تبدیل شده اند. با این وجود، هنوز فرهنگ و اعتقادات قدیم خود را از نسلی به نسل دیگر منتقل نموده و همچنان پایبند به آن ها هستند.

همچنین بیش از ۱۵۰ ملیت مختلف هم در دبی زندگی می کنند. در واقع مهاجر ها و مردمان دیگر کشورهایی که به دبی آمده اند، هم هر کدام فرهنگ و آداب و رسوم خود را دارند. در ارتباط با هر کدام از اقوام دیگر کشورها در دبی نیز، این موضوع را در نظر داشته باشید. دانستن فرهنگ و ملیت فردی که پیش روی شما قرار دارد می تواند بسیار کمک کننده باشد.

در سفر به دبی این نکات را رعایت کنید

اگر به این موضوع در سفر خود توجه نداشته باشید، یکی از اشتباهات سفر به دبی را مرتکب شده اید. یادتان باشد که دبی کشوری اسلامی با پوششی کاملا یکپارچه است. هر چند که در بسیاری از مناطق و جاذبه های دبی مانند سواحل مختلف با تفریحات ساحلی بیشتر از گردشگران اروپایی مملو است اما دلیل نمی شود که شما در لباس های نامناسبی در کشوری اسلامی بپوشید. بهتر است که رو پوشی به همراه داشته باشید. به هر حال، با احترام گذاشتن به فرهنگ و عقاید مردم یک منطقه شما هم احساس راحتی بهتری خواهید داشت.

 

کلمه‌های کلیدی: