خانه > بلیط هواپیما>

قیمت خرید بلیط هواپیما قطر 🚀 1402/05/31 | ایلیا گشت

شهر دوحه پایتخت کشور قطر است. این شهر بندری و مدرن به علت داشتن جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیر و تماشایی، پارک‌های بزرگ و زیبا و تفرجگاه‌های بسیار جذاب هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا می‌باشد. با ارزانترین بلیط هواپیما قطر به راحتی به این شهر سفر کنید.

مسافران و گردشگران در زمان حضور در دوحه می‌توانند از جزیره‌های مصنوعی، موزه هنرهای اسلامی، منطقه تاریخی الجساسیه، روستای تاریخی کتارا، بازار سنتی دوحه به نام سوق واقف، پناهگاه و پارک حیات وحش الماها، شهر تاریخی الزباره، الوکرا، قلعه الوجبا، پارک اسپایر، هتل و میهمانسرای آبی – خاکی اختاپوس و برج‌ها و معماری جدید این شهر دیدن کنند و از تفریحات آبی موجود در شهر دوحه نیز لذت ببرند. به علت آب و هوای گرم شهر دوحه، بهترین زمان برای سفر به این شهر از مهرماه تا اواسط بهار است.

راهنمای خرید بلیط هواپیما قطر از پارس ایر

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به مقصد دوحه را دارید از سایت پارس ایر، مبدا و مقصد خود را انتخاب کنید و تاریخ بلیط، تعداد بلیط، نوع کلاس و ایرلاین را مشخص نمایید. سپس در صفحه رزرو بلیط هواپیما قطر، مشخصات مسافران را وارد کرده و در نهایت بعد از تکمیل اطلاعات و پرداخت هزینه می‌توانید بلیط را تهیه کنید.

مبدا پرواز دوحه از شهرهای ایران

  • پرواز تهران – دوحه: هواپیمایی قطر ایرویز و هواپیمایی سلام ایر
  • پرواز شیراز-دوحه: هواپیمایی قطر ایرویز
  • پرواز شیراز-دوحه: هواپیمایی ایران ایر
  • پرواز مشهد-دوحه: هواپیمایی قطر ایرویز
  • پرواز لار-دوحه: هواپیمایی ایران ایر
  • پرواز مسقط-دوحه: هواپیمایی سلام ایر

 

بلیط هواپیما قطر

راهنمای انتخاب کلاس‌های پروازی در پرواز تهران-دوحه

صندلی‌های هواپیماها با توجه به قوانین سازمان حمل و نقل بین‌المللی هوایی، دارای رده‌بندی پروازی می‌باشند، این رده‌بندی‌ها در قیمت و ارائه خدمات متفاوت هستند و مسافران می‌توانند با توجه به نوع خدمات مورد انتظار و بودجه‌ای که در اختیار دارند کلاس پروازی خود را در زمان خرید بلیط هواپیما قطر مشخص نمایند. کلاس‌های پروازی به سه دسته اکونومی‌(اقتصادی) ، بیزینس کلاس و فرست کلاس تقسیم می‌شوند. البته باید اشاره کنیم که بیشتر صندلی‌های پرواز دوحه از نوع اکونومی ‌هستند اما در شرایط خاص و پروازهای ویژه مسافران می‌توانند از بیزینس کلاس و فرست کلاس نیز استفاده کنند.

اکونومی‌کلاس یا کلاس پروازی اقتصادی:

این نوع کلاس، ساده‌ترین نوع صندلی هواپیماست و شامل بیشترین تعداد صندلی در هواپیماها می‌باشد که از کمترین امکانات رفاهی و سرگرم‌کننده برخوردار هستند. در اکونومی‌کلاس صندلی‌ها کوچک بوده و با فاصله کمی ‌از یک دیگر قرار گرفته‌اند. سرگرمی ‌موجود در این کلاس شامل چندین روزنامه و مجله است و پذیرایی غذا هم سرو غذای سرد می‌باشد. البته در برخی از ایرلاین‌ها یک مانتیور اختصاصی برای اکونومی‌کلاس اختصاص می‌یابد اما به طور معمول این کلاس‌ها فقط دارای یک مانیتور بزرگ در ابتدای سالن هستند.

بیزینس کلاس یا کلاس تجاری:

این نوع کلاس‌ها امکانات بهتری نسبت به اکونومی‌کلاس دارند، از جمله این امکانات می‌توان به مقدار بار مجاز بیشتر برای مسافران، فاصله بیشتر صندلی‌ها از یکدیگر، پذیرایی کامل‌تر، سرو غذای گرم، اختصاص حوله گرم و مانیتور و هدفون برای هر مسافر اشاره کرد.

فرست کلاس:

این نوع کلاس گرانتر از دیگر کلاس‌ها است. امکانات موجود در فرست کلاس شامل صندلی تک نفره و اتاقک مبله و خصوصی، لپ تاپ، تلویزیون با ریموت کنترل، سرویس اینترنت ماهواره‌ای، صندلی‌های اتوماتیک با قابلیت تنظیم زیر پا و پشتی سر به حالت یک بالش انعطاف پذیر، سرویس بهداشتی جداگانه، سرو غذای گرم و یا انتخاب غذای دلخواه از روی منو می‌باشند.

نکاتی درباره مقدار بار مجاز در پرواز دوحه

مسافران عزیز که بلیط هواپیما قطر را خریداری کرده اند می‌توانند میزان بار مجاز در پرواز دوحه را از روی بلیط تهیه شده که با عنوان Baggage Weight درج شده است، متوجه شوند. میزان بار مجاز با توجه به ایرلاین انتخابی و کلاس پروازی متفاوت است اما از آنجا که اکثر صندلی‌های پرواز دوحه از نوع کلاس اکونومی ‌هستند مقدار بار مجاز در این کلاس پروازی بین 25 تا 30 کیلوگرم و مقدار بار داخل کابین نیز 5 کیلوگرم اعلام شده است. در صورتی که مسافری بار بیش از مقدار اعلام شده داشته باشد مشمول پرداخت هزینه اضافی خواهد شد. این هزینه اضافی معمولا با توجه به قیمت بلیط هواپیما یا کشور مقصد و ایرلاین تعیین می‌شود.

نکته: حداکثر وزن مجاز هر بسته ۳۲ کیلوگرم و حداکثر جمع ابعاد آن باید ۱۵۸ سانتی متر باشد.

قیمت بلیط هواپیما قطر برای کودکان در پرواز دوحه

ایرلاین‌ها 2 گروه سنی برای کودکان در نظر گرفته‌اند:

  • کودکان زیر 2 سال: معمولا بلیط هواپیمای چارتری و سیستمی‌ برای این گروه 10 تا 15 درصد قیمت کل بلیط هواپیما قطر محاسبه می‌شود. برای ایمنی کودک و راحتی بیشتر والدین برخی از شرکت‌های هواپیمایی با دریافت مبلغ کمتر، سبد نگه‌ دارنده نوزاد(با تحمل وزن 12 تا 14 کیلوگرم) را در اختیار والدین قرار می‌‌دهند. این سبدها به دیوار کنار صندلی یا سقف متصل می‌‌شوند.
  • کودکان 2 تا 12 سال: بلیط چارتر برای این گروه سنی برابر با نرخ بلیط افراد بزرگسال است اما قیمت بلیط سیستمی ‌معمولا بر اساس ایرلاین انتخابی 60 تا 80 درصد نرخ بلیط بزرگسال محاسبه می‌شود.