غذاهای معروف اسپانیایی

در گزارش امروز ایلیاگشت قصد داریم شما را به سمت اسپانیا ببریم اما این بار برای آشنایی با غذاهای معروف اسپانیایی به این کشور سفر می کنیم، با ما همراه باشید. رقابت با غذاهای متنوع اسپانیا تقریبا غیر ممکن است. اسپانیا نواحی مختلفی دارد که هر ناحیه غذاهای مخصوص خودش را دارد به طوری که در این کشور گردشگران خود را در میان هزاران طعم و عطر مختلف می بینند.

اسپانیا به داشتن چیزهای زیادی مثل فوتبال، روزهای آفتابی بلند، سواحل زیبا، شب های سرزنده، چرت های نیمروز، اسم های طولانی مردمانش و جزایر خود معروف است اما این سرزمین شبه جزیره ایبری برای داشتن غذاهای خوشمزه هم سر زبان ها افتاده است. غذاهای اسپانیایی جذابیت های خاص خود را دارند و با رنگ ها، تنوع و ترکیبی از انواع مزه ها گردشگران را شگفت زده می کنند.

غذای تاپاس

قبل از اینکه مزه غذای تاپاس معروف را تجربه کنید نباید گشت و گذار خود در اسپانیا را شروع کنید. این مثل این است که قبل از اینکه برج ایفل را ببینید به جاهای دیگر پاریس روید یا بدون اینکه قهوه اسپرسو خوریده باشید ایتالیا را ترک کنید. اول از همه اینکه تاپاس نوع خاصی از غذا نیست، بلکه غذاهای کوچک مختلفی است که اسپانیایی ها در هر زمانی از شب و روز آن را می خورند. تاپاس بخشی از فرهنگ اسپانیا است و در شهرهایی مثل مادرید، گرانادا و حتی بارسلونا هر وقت به کافه بروید و نوشیدنی سفارش دهید در کنار آن مقداری تاپاس رایگان هم قرار می دهند.

تاپاس یکی از غذاهای معروف اسپانیایی

غذای اصیل پائیا یکی از غذاهای معروف اسپانیا

پائیا برنج سنتی است که اصلیت آن برای شهر والنسیا است. در اسپانیا سه نوع مختلف پائیا درست می شود: پائیای والنسیایی که ازبرنج سفید، سبزیجات، مرغ، گوشت اردک یا خرگوش، حلزون، لوبیا و ادویه های مختلف درست می شود. پائیای دریایی که از برنج،غذاهای دریایی و چاشنی های مختلف تهیه می شود و پائیا میکستا که معمولا از برنج، مرغ، غذاهای دریایی، سبزیجات، روغن زیتون، زعفران و ادویه تهیه می شود.

غذای اصیل پائیا یکی از غذاهای معروف اسپانیا

غذای دریایی گامباس آجیلو

اگر از کسانی هستید که زیاد به غذاهای دریایی علاقه ای ندارید باید بدانید که گامباس آجیلو اسپانیا مزه ای متفاوت دارد و بسیار خوشمزه است. چه این غذا را به عنوان تاپاس و چه به عنوان غذای اصلی تهیه کنید درست کردن آن بسیار سریع و آسان است و به این صورت است که مقداری میگوی تازه را با کمی روغن زیتون به همراه سیر و فلفل می پزید و در عرض ۱۰ دقیقه شما یکی از خوشمزه ترین غذاها را در مقابل خود دارید.

غذای دریایی گامباس آجیلو

گازپاجو در اندلس

مثل بیشتر غذاهای اسپانیایی، گازپاچو هم به شیوه های مختلفی درست می شود: گرم یا سرد، سوپ، سالاد و حتی خورش. گازپاچو به طور کلی از گوجه، خیار، پیاز، سیر، کمی روغن زیتون، نمک و گاهی کمی گوشت درست می شود. گازپاچوی مورد علاقه من سوپی است که از گوجه، خیار، پیاز، سیر، روغن زیتون و نمک درست شده و با تکه های یخ سرو می شود و همراه آن هم گوجه، خیار و پیاز خورد شده وجود دارد. این غذا بیشتر برای ناهار در گرمای سوزان اندلس خورده می شود.

گازپاجو در اندلس جزء غذاهای معروف اسپانیایی

تورتیلا ایپانولا

اولین باری که تورتیلا خوردم زمانی بود که سوار بر روی یک قایق در مسیر ایبیزا بودم، این غذا یک ساندویچ بزرگ املت بود و من آنقدر از مزه اش خوشم آمد که سه تا از آن را خوردم! بعدها فهمیدم که تورتیلا انواع مختلفی دارد؛ بعضی از آن ها بافت ضخیم تر و برخی بافت نازک تر و نرم تر دارند. با این حال، این املت سنتی اسپانیایی همیشه از سیب زمینی، تخم مرغ، پیاز، نمک و فلفل درست می شود و متداول ترین غذای این کشور است.

تورتیلا ایپانولا، غذاهای معروف اسپانیایی

منبع: travelaway.me

 

کلمه‌های کلیدی: