قلعه های معروف فرانسوی

فرانسه کشوری در اروپای غربی است که در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس دارای سواحل و با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا همسایه است. این کشور زیبا، بزرگ‌ترین کشور اتحادیه اروپا و سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا است. شهر پاریس پایتخت و بزرگ‌ترین شهر و مرکز تجارت و فرهنگ آن است. با ایلیاگشت همراه باشید تا می خواهیم تعدادی از باشکوه ترین قلعه های فرانسه را به شما معرفی کنیم تا در سفر خود به این کشور سرسبز حداقل به یکی از آن ها سر بزنید و عظمت و شکوه این قلعه ها را از نزدیک ببینید.

قلعه تاراسکون Tarascon

قلعه تاراسکون در کناره رودخانه رون قرار دارد و نمای آن به خوبی حفظ شده است. این قلعه که در قرن ۱۵ توسط  کوچکترین پسر هنری دوم ساخته شد یکی از بهترین نمونه های قلعه های قرون وسطایی در فرانسه و اروپاست. قلعه تاراسکون  با معماری خیره کننده خود در احاطه رودخانه رون در آمده است.

قلعه های معروف فرانسوی

قلعه d’Amboise

این قلعه در اواخر قرن ۹ در کنار رودخانه لوار در شهر Amboise ساخته شد. در اواخر قرن ۱۵ این قلعه قرون وسطایی تبدیل به محل سکونت پادشاه شد تا اینکه در نیمه دوم قرن ۱۶ کم کم بخش هایی از درون ساختمان ویران شد اما بعدها دیواره، برج ها و کل ساختمان مرمت شد.

قلعه های معروف فرانسوی

قلعه ونسن Vincennes

این قلعه با ظاهر باشکوهش از قلعه های پادشاهی قرن ۱۴ و ۱۷ است که در شهر ونسن در شرق پاریس قرار دارد. مثل بسیاری از قلعه های معروف دیگر این قلعه هم در واقع کلبه شکاری ای بود که در حدود سال ۱۱۵۰ در وسط جنگل وینسن برای لوئی هفتم ساخته شد. این قلعه بزرگ از بنایی مستحکم تشکیل شده و در گوشه های آن برج های دایره ای قرار دارد.

قلعه های معروف فرانسوی

قلعه مونت سنت میشل Mont Saint-Michel

قلعه مونت سنت میشل بدون شک یکی از زیباترین بناهای اروپاست. این قلعه در قرن ۸ در جزیره ای صخره ای در آنسوی سواحل فرانسه در نرماندی ساخته شد. موقعیت منحصربفرد این جزره و قلعه که فقط ۶۰۰ متر تا خشکی فاصله دارد باعث شده که درهنگام جزر دریا زوار زیادی به عبادتگاه آن بروند. این قلعه که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد یکی از شناخته ترین جاذبه های فرانسه است و هر سال بیش از ۳ میلیون نفر از آن بازدید می کنند.

قلعه های معروف فرانسوی

قلعه Foix

قلعه مستحکم Foix ازجاذبه های مهم گردشگری است و مرکز کاتارها به شمار می آید. این قلعه که در دوران قرون وسطی ساخته شد از سال ۹۸۷ تا ۱۰۳۴ تبدیل به پایتخت شهر فوآ شد و نقش مهمی را در تاریخ نظامی قرون وسطی بازی کرد. در قرن های بعد همیشه برج هایی به این قلعه اضافه می شد تا استحکام آن را بیشتر کند. دو برج مربعی قلعه که قبل از قرن ۱۱ ساخته شده بودند به مدت ۴ قرن تا سال ۱۸۶۲ زندان سیاسی و شهری بودند. جدید ترین برج این قلعه، برج  دایره ای است که در قرن ۱۵ ساخته شد. این قلعه در سال ۱۸۴۰ توسط وزیر فرهنگ فرانسه در لیست آثار تاریخی قرار گرفت.

قلعه های معروف فرانسوی

منبع: wonderslist.com

کلمه‌های کلیدی: