در سفر به فرانسه این غذاها را میل کنید

آشنایی با غذاهای معروف فرانسه! مطمئنا با رفتن به فرانسه بیشتر از اینکه به فکر امتحان دسرهای خوشمزه آن باشید دوست دارید تا موزه ها، گالری ها و جاذبه های دیدنی ش را کشف کنید. بعد از گشت و گذار تازه به فکر غذاهای اصیل فرانسه می افتید و به دنبال پیدا کردن رستورانی با غذاهای خوشمزه هستید. غذاهای فرانسوی طعم دقیق و بی کم و کاستی دارند و سرآشپزهای معروف این سرزمین در دنیا شناخته شده اند. در این مقاله قصد داریم شما را با غذاهای معروف فرانسه آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

تارت تاتین Tarte Tatin

همه غذاهای فرانسوی در ظرف مخصوص خودشان پخته می شوند و این دسر هم استثنا نیست. برای درست کردن این دسر ساده میوه ها را در کف ماهی تابه می چینید بعد روی آن را با خمیر می پوشانید. همانطور که خمیر در حال پختن است میوه هم شکلی کاراملی به خودش می گیرد و کیکی خوشمزه درست می شود. بعد از پختن کیک، ماهی تابه را بر می گردانیم و میوه ها در رو قرار می گیرند معمولا این دسر با سیب درست می شود اما می توانید از میوه های دیگری مثل گلابی یا آناناس هم استفاده کنید.

تارت تاتین Tarte Tatin

پیسالادیر pissaladiere

از غذاهای سنتی ای است که برای اولین بار در شهر نیس در جنوب فرانسه درست شده است. این غذا از پیش غذاهای پرطرفدار است و معمولا به قطعات باریک تقسیم و به عنوان اسنک خورده می شود. برای درست کردن این غذا خمیر نان را نازک و به شکل خمیر پیتزا پهن می کنند و روی آن را با پیاز، زیتون و ماهی کولی می پوشانند.

پیسالادیر از غذاهای معروف فرانسه

راتاتوایلی Ratatouille یکی از غذاهای معروف فرانسه

این غذا از غذاهای ناحیه پروانس فرانسه است و در آن سبزیجاتی مثل گوجه، کدو سبز، بادمجان، فلفل و پیاز را حلقه حلقه کرده و ترکیب می کنیم و آنقدر می پزیم تا کاملا نرم و پخته شوند. روش های زیادی برای درست کردن این غذا وجود دارد اما در همه آن ها زمان زیادی برای پختن سبزیجات لازم است.

خوشمزه ترین غذاهای معروف فرانسه

گالتس دی ساراسین Galettes de Sarrasin

این غذا از غذاهای خوشمزه ناحیه برتانی و از غذاهای معروف فرانسه است و شبیه همان نان های نازک کرپ است اما برای درست کردن نان آن از ترکیب گندم سیاه و آرد استفاده می شود تا مقوی تر و خوش طعم تر شود. بر روی این نان موادی مثل سبزیجات سرخ کرده، کره، پنیر و گوشت گذاشته می شود اما محبوب ترین چیزی که نان را همراه آن می خورند تخم مرغی است که زرده آن سفت نشده باشد.

غذاهای معروف فرانسه

بویلابایسی Bouillabaisse

این غذا از غذاهای سنتی فرانسه است که در آن از انواع ماهی های تازه ای که در روز صید شده بود استفاده می کردند. این غذا برای اولین بار درشهر مارسی درست شد و ماهی گیران ماهی هایی را که موفق نمی شدند تا پایان روز بفروشند برای پختن این غذا استفاده می کردند. برای درست کردن این غذا انواع ماهی های مختلف را با کمی سبزیجات ترکیب می کنند و با کمی آب می پزند.

بویلابایسی از غذاهای معروف فرانسه

سول میونیر Sole Meuniere

برای درست کردن این غذای دریایی، فیله ماهی حلوا با آرد می پوشانند و آن را در روغن سرخ می کنند. بعد از سرخ شدن سسی که از ترکیب کره، آبلیمو و جعفری درست شده را روی آن می ریزند، این غذا جزء غذاهای معروف فرانسه محسوب می شود.

غذاهای معروف فرانسه

منبع: travelversed.co

 

کلمه‌های کلیدی: