غذاهای معروف انگلیسی

انگلستان، یکی از چهار بخش پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی که مناطق جنوبی جزیره بریتانیای کبیر را دربر می‌گیرد. در توضیح پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی، باید گفت که این منطقه شامل چهار بخش است که سه بخش آن‌را کشورهای انگلستان، اسکاتلند و ولز تشکیل می‌دهند که در اروپای غربی واقع شده‌اند. بخش چهارم این مجموعه شامل ایرلند شمالی است که در جزیره ایرلند واقع شده است. انگلستان در این مجموعه بزرگترین کشور در بریتانیا است و نیز میزبان بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا یعنی لندن است.

امروز حتما با ایلیاگشت همراه باشید تا با غذاهای معروف انگلیسی آشنا شوید.

صبحانه کامل انگلیسی

صبحانه ای به سبک انگلیسی! یکی از لذت بخش ترین بخش های سفر به انگلیس وقتی است که صبح گرسنه از خواب بیدار می شوید، به سمت رستوران هتل می روید و  با یک صبحانه کامل و خوشمزه انگلیسی غافلگیر می شوید. مردم بریتانیا در سراسر دنیا هر روز صبح این صبحانه خوشمزه را می خورند اما با اینکه هر سرآشپز سبک خاص خودش را برای درست کردن این صبحانه دارد اما ترکیبات اصلی اش سال هاست که به همین صورت باقی مانده است.

همه صبحانه های انگلیسی با دو یا سه نیمرو شروع می شوند، نیمروهایی با زرده های کاملا نپخته! حالا وقت اضافه کردن تکه های گوشت، سوسیس، لوبیا و گوجه سرخ شده به بشقاب است. این صبحانه را به همراه نان توست نمی خورند و از نانی استفاده می کنند که در روغن گوشت سرخ شده باشد. گاهی در بعضی از صبحانه های انگلیسی در کنار چیزهایی که گفتیم ماهی دودی، پودینگ سیاه، قارچ و سیب زمینی هم گذاشته می شود.

غذاهای معروف انگلیسی

ماهی و چیپس

اگر شما هم حداقل ماهی یک دفعه گذرتان به رستوران ها می افتد حتما اسم رستوران های «فیش اند چیپس» را در ایران هم زیاد شنیده اید. ماهی و چیپس با اینکه از ریشه و اساس کاملا انگلیسی است اما این مهاجران اواخر قرن ۱۷ بودند که رسم خوردن ماهی سرخ شده را به انگلیس بردند. اگر این غذا را در کافه ها و رستوران ها سفارش بدهید معمولا در کنار غذا، نخود فرنگی هم گذاشته می شود.

غذاهای معروف انگلیسی

شیرینی کورنیش Cornish Pasty

با اینکه شیرینی کورنیش اولین بار در شهر کورنوال درست شده اما در همه شهرهای انگلیس محبوب است. برای درست کردن این شیرینی از گوشت، سیب زمینی، شلغم زرد و پیاز استفاده می شود و در آخر این مواد را در داخل خمیر می پیچند که بعد از آماده شدن کاملا طلایی می شود.

با اینکه ریشه ی این غذا کاملا مشخص نیست اما به نظر می آید اولین بار برای معدن چی ها درست شده چون شکل خاص این شیرینی و لبه های ضخیم و چین دار آن باعث می شود تا معدن چی ها دست های آلوده شان را به دیگر قسمت های غذا نزنند برای همین این غذا از مدت ها قبل برای کارگران درست می شود

غذاهای معروف انگلیسی

غذای Toad in the Hole

یک غذای سوسیسی! در انگلیس هم مثل آلمان سوسیس طرفدارهای زیادی دارد البته سوسیس های سالم و باکیفیت! با اینکه شکل و اسم این غذای بریتانیایی کمی خنده دار به نظر می رسد اما در عوض طعم و مزه آن را تا مدت ها فراموش نمی کنید.

ماده اصلی این غذا یک سوسیس خوشمزه است که در روغن های خاص سرخ می شود و عطر و طعمی باورنکردنی می گیرد. این غذای گرم و مقوی را معمولا با سس پیاز می خورند و آن را در بیشتر رستوران های این کشور می توانید پیدا کنید.

غذاهای معروف انگلیسی

غذای Lancashire Hotpot

این غذا مخصوص شمال انگلیس است یعنی همان جایی که پاییزهای پرباران خبر از زمستان های سرد می دهد. معمولا پشت اختراع غذاهای سنتی داستان های جالبی وجود دارد که شنیدن آن ها خیلی جذاب است. این غذا مخصوص زمانه ای است که کسی در خانه اش فر نداشت و توسط کسانی اختراع شد که روی آسیابان ها کار می کردند.

کارگران این غذا را با خود از خانه به محل کار می بردند و در فر مشترک آسیابان می گذاشتند تا به آرامی تا زمان ناهار پخته شود. این غذای خوشمزه از تکه های گوشت بره یا گوسفند درست می شود، روی آن با لایه ای از سیب زمینی های گرد پوشیده می شود و آنقدر بخارپز می شود تا سیب زمینی ها کاملا طلایی و خوش رنگ شوند.

غذاهای معروف انگلیسی

کباب یکشنبه Sunday Roast

کباب لذیذ مخصوص یک شنبه ها! روزهای تعطیل غذاهای خاص و ویژه ای دارد که تعطیلات را دلچسب تر می کند و خیلی ها اصلا به خاطر همین غذاها کل هفته را به امید آمدن روزهای آخر هفته می گذرانند.  این غذای سنتی از قدیم در یکشنبه ها و بعد از بازدید از کلیسا خورده می شود.

این کباب به همراه پودینگ یورک شایر، سبزیجات و سس گریوی سرو می شود و اگر یکشنبه ها گذرتان به کافه ها و رستوران های انگلیس بیفتد حتما این غذا را در منو می بینید. برای درست کردن پودینگ یورک شایر تخم مرغ، آرد و شیر را با هم ترکیب می کنند و آن را در کنار گوشت های کبابی می خورند.

غذاهای معروف انگلیسی

غذای Bubble and Squeak

با اینکه انگلیس از قدیم محصولات کشاورزی زیادی داشت اما دو جنگ جهانی پشت سر هم کمی رونق را از محصولات کشاورزی این کشور گرفت برای همین آن ها شروع به اختراع غذاهایی کردند که از باقی مانده های غذاهای دیگر درست می شد:  Bubble and Squeak از همان غذاهاست! این غذا از ترکیب باقی مانده های گوشت ها و سبزیجات کبابی به همراه پوره سیب زمینی درست می شود و معمولا موقع صبحانه خورده می شود.

غذاهای معروف انگلیسی

منبعtravelversed.co

 

کلمه‌های کلیدی: