15 حقیقت درباره سنگاپور

اکثر مردم  جهان از سنگاپور به عنوان کشوری که آدامس را ممنوع کرده یاد میکنند و یا کشوری که دارای یک فرودگاه جهانی فوق العاده هستند و یا شهرتی مثل یک شهر تمیز و خوب. مهم نیست که تابحال شما به سنگاپور سفر داشته اید و یا خیر . ما در این مقاله برای شما 15 حقیقت درباره سنگاپور را شرح می دهیم.

سنگاپور در واقع یک مجمع الجزایر

سنگاپور در واقع 63 مجمع الجزایر است. جزایر دریایی اکثرا غیر بومی هستند و برای طیف وسیعی از اهداف شامل استفاده نظامی و صنعتی استفاده می شوند.سنگاپور فقط یک جزیره نیست و از ۶۳ جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. البته بسیاری از این جزایر مسکونی نیستند و از آن ها در موارد مختلفی از جمله موارد نظامی و صنعتی استفاده می شود. یکی از جزایری که شما می توانید از آن دیدن کنید، جزیره زیبای سنتوسا (Sentosa) است. این جزیره مکان های تفریحی زیادی دارد و جای بسیار مناسبی برای دوچرخه سواری و تماشای تالاب های بکر است. جزایر جنوبی از جمله St John’s Island، Kusu Island و  Lazarus Island هم سواحل بکر و بسیار زیبایی دارند.

15 حقیقت درباره سنگاپور

سنگاپور در حال بزرگتر شدن

سنگاپور شاید کوچک باشد ولی در حال بزرگتری شدن است. سنگاپور از لحاظ اقتصادی و سیاسی ، آرام آرام در حال بزرگ تر شدن است.

سنگاپور ممکن است کوچک باشد، ولی باید بدانید که هنوز هم در حال رشد است! احیای زیادی بر روی زمین های این منطقه رخ داده که ۲۵ درصد به وسعت ۷۱۹ کیلومتر مربعی سنگاپور اضافه کرده اند. جاذبه های گردشگری مطرحی از جمله خلیج مارینا (Marina Bay) و پارک ساحلی شرقی (East Coast Park) در همچین زمین هایی احداث شده اند. به هر حال این موضوع که سنگاپور در حال گسترش مرزهای مسکونی خود است هم یکی از 15 حقیقت درباره سنگاپور است.

سنگاپور در حال توسعه

سنگاپور پایتخت رعد و برق

سنگاپور به جهت دارا بودن آب و هوایی داغ و مرطوب برای ایجاد رعد و برق بسیار مناسب است . جالب است بدانید حدودا 168 روز در سال را با رعد و برق می گذرانند. وقتی در سنگاپور هستید حتما برای رعد و برق های بزرگ آماده باشید.در ادامه حقایقی جالب درباره سنگاپور به رعد و برق های این کشور اشاره می کنیم. بیشترین فعالیت های رعد و برقی دنیا در کشور سنگاپور اتفاق می افتد!

به طور متوسط، سنگاپور حدود ۱۶۸ طوفان را در طول یک سال تجربه می کند. در اینجا همیشه باید خودتان را برای خیس شدن آماده نگه دارید! طوفان های این کشور معمولا عصرها اتفاق می افتند و باعث ایجاد بارندگی های شدید و کوتاه مدت می گردند.

در سنگاپور شما برف نمیبینید

آب و هوای سنگاپور بسیار گرم است بطوری که شما هیچ وقت برف مشاهده نمیکنید مگر اینکه در جشنواره برف های جعلی،قرارگیری این کشور در در نزدیکی خط استوا و هوای گرم و مرطوب آن، سنگاپور را به مکانی مناسب برای وقوع طوفان های گرمسیری تبدیل کرده است.

درجه حرارت هوا در این کشور معمولا گرم است اما در سال ۱۹۳۴ میلادی، پائین ترین دمای ثبت شده در این کشور حدود ۱۹ درجه کلوین بود. این دما بسیار از متوط دمای این کشور سرد تر است. متوسط دما در این منطقه از جهان بیم ۲۸ تا ۳۴ درجه کلوین است. در تمامی مراکز خرید این کشور، کولرهای پیشرفته و بزرگی، مسئول خنک نگه داشتن هوا برای مردم و گردشگران هستند. در روز کریسمس هم معمولا نمایش هایی بار برف مصنوعی در این کشور برگزار می گردد.

زبان ملی سنگاپور مالایی است

زبان کار و تحصیل در سنگاپور زبان انگلیسی است، اما زبان ملی و قدیمی این کشور در حقیقت زبان مالایی است که قبل از ورود انگلیسی ها در سال ۱۸۱۹ به میراث بومی آن ها تبدیل شد. فقط تعداد کمی از جمعیت امروزی سنگاپور مالایی صحبت می کنند. در واقع فقط ۱۳ در صد مردم، که اغلب از نژاد مالایی هستند. اما تمامی مردم این کشور کلماتی از زبان مالایی را بلدند. کلماتی نظیر lobang، pakat و … که در زبان غیر رسمی آن ها به نام Singlish زیاد استفاده می شوند.

زبان ملی سنگاپور مالایی است، 15 حقیقت درباره سنگاپور

بیش از یک سنگاپور وجود دارد

جالب است بدانید هم نام کشور و هم نام پایتخت آن سنگاپور است، آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که نام سنگاپور را در نقشه های آنلاین سرچ کنید و ببینید که چند سنگاپور برایتان آورده است؟! سنگاپور نام یک شهر متروکه در سواحل دریاچه میچیگان در نزدیکی شهر Saugatuck است. این شهر که زمانی شهری بزرگ و تجاری بود، امروز در زیر خروار ها شن مدفون شده و فقط یادبودی از آن باقی مانده است. سنگاپور همچنین نام یک سکونتگاه در لیمپوپو در آفریقای جنوبی است که در نقشه های آنلاین به صورت یک روستای کوچک ظاهر می شود.

اکثر سنگاپورها در مسکن عمومی زندگی می کنند

در سنگاپور اکثر مردم در ساحختمان های بلند و چندین واحده زندگی می کنند و دولت هزینه های بسیاری را برای زندگی می دهد.بر خلاف بیشتر نقاط دیگر دنیا که یارانه های دولت و مسکن های عمومی برای رفاه حال قشر کم درآمد جامعه فراهم می شوند، در سنگاپور بیش از ۸۰ درصد مردم در بلوک های این خانه های عمومی زندگی می کنند. در واقع نگرانی های دولت برای کمبود زمین مناسب و بهداشت مردمدر سال های دهه ۸۰ میلادی، باعث شد تا افراد را از روستاها به این بلوک های مجهز به آب لوله کشی و برق هدایت کنند. امروزه بیش از ۹۰ درصد مردم سنگاپور صاحب خانه خود هستند.

محدودیت ارتفاع در ساختمان های بلند وجود دارد

سنگاپور به دریای آسمان خراش ها و آپارتمان های بلند شهرت دارد. اما جالب است بدانید که در سنگاپور محدودیت ارتفاع در ساختمان سازی حرف اول را می زند. اکثر ساختمان های این کشور باید زیر ۲۸۰ متر ارتفاع داشته باشند، به خصوص در مکان هایی که ترافیک هوایی بالاست. OUB Centre، UOB Plaza و Republic Plaza بلند ترین ساختمان های زیر ۲۸۰ متر در یک نقطه بودند تا اینکه Tanjong Pagar Centre که در سال ۲۰۱۶ کامل شد این سقف را شکست و با ۲۹۰ متر و ۶۴ طبقه رکورد شکست.

به منظور مقایسه این را هم بگوییم که بلند ترین مکان طبیعی در سنگاپور، تپه بوکیت تیماه است که فقط ۱۶۴ متر نسبت به سطح دریا بالاتر است! بنابراین، محدودیت ارتفاع هم در لیست حقایقی جالب درباره سنگاپور قرار می گیرد.

پاستا سنگاپوری در سنگاپور موجود نیست

سنگاپور دارای یک نمایشگاه مواد غذایی چند فرهنگی است، اما سنگاپور پاستا – نودل ورمیشیل هم زدن سرخ شده با میگو، مارچوبه، سبزیجات و دوز لیبرال پودر کاری – یک غذای سنگاپوری است که شما نمیتوانید در اینجا پیدا کنید.

پاستا سنگاپوری ، 15 حقیقت درباره سنگاپور

در سنگاپور آب شیرین بازیافت می شود

در سنگاپور همه نوع آبی را بازیافت و تصویه میکنند حتی فاضلاب را . ولی جای نگرانی نیست . زیرا سازمان بهداشت سنگاپور و سازمان های بهداشت بین المللی این آب را آزمایش کردند و بی خطری آن ثابت شده است.

در سنگاپور آب شیرین بازیافت می شود

برترین ایرلاین جهان متعلق به سنگاپور است

سنگاپور ایرلانی طبق نظر وب سایت تریپ ادوایزر به عنوان برترین ایرلاین جهان در اسل 2018 انتخاب شده است.

برترین ایرلاین جهان متعلق به سنگاپور است

سنگاپور تمییز ترین شهر آسیا

بیشتر مردم جهان سنگاپور را کشوری می شناسند که آدامس جویدن در آن ممنوع بوده، دارای یک فرودگاه بین المللی فوق مدرن است و شهرت زیادی به تمیزی و مدرن بودن دارد

آشنایی با 15 حقیقت درباره سنگاپور

وجود کافه ها روی آسمان خراش ها

اگر تمایل دارید که نوشیدنی خود را در ارتفاع زیاد میل کنید، کافه های پشت بامی بسیاری در سنگاپور برای این کار وجود دارند. کافه Altitude Bar به عنوان بلندترین کافه جهان شناخته می شود که در ارتفاع ۲۸۰ متری برج Raffles Place قرار گرفته است. پنت هاوس Marina Bay Financial Centre هم مکان دیگریست که می توانید به آن سری بزنید. امیدوارم از مطالعه 15 حقیقت درباره سنگاپور لذت برده باشید.

15 حقیقت درباره سنگاپور

منبع: theculturetrip.com

 

 

کلمه‌های کلیدی: