گران ترین خیابان دنیا کجاست ؟

خیابان شانزلیزه پاریس برترین، بهترین، گرانترین، زیباترین و مجموعه ای از ترین های دیگر خیابان شهر پاریس، پایتخت فرانسه می باشد که دارای چهره ای محبوب و جهانی است و همه ساله میزبان میلیونها گردشگر از سراسر جهان است که برای قدم زدن در شانزلیزه به اینجا آمده اند.

گران ترین خیابان دنیا

اتفاقا در ایران نیز مثالی داریم بر این عنوان که (فلان خیابان مثل شانزلیزه است) از لحاظ گرانی و شیکی و یا (قدم زدن در شانزلیزه)در کل خیابانی فوق جهانی است.

رزرو بلیط هواپیما تهران ارمنستان از ایلیا گشت

معنی لغوی شانزلیزه در زبان فرانسوی یعنی راه الیزه. خیابان شانزلیزه از دو سمت با میدان کنکورد و میدان شار دوگل طلاقی دارد. درست در وسط خیابان شانزلیزه پاریس طاق نصرت، سمبل پیروزی و یک نماد گردشگری خیابان محسوب می‌شود.

شانزلیزه در فرانسه

در سراسر این خیابان معروف رستوران‌های لوکس و گران، کافه های سنتی و مدرن فرانسوی، بوتیک‌ها و فروشگاه های برندهای معروف دنیا، سینماها و تئاتر ها و …. زیبایی و شهرت شانزلیزه را چندین برابر کرده است. اگر شما شانس این را داشته باشید که در زمان کریسمس و سال نو به فرانسه سفر کنید، چراغانی و آذین‌بندی شب کریسمس خیابان شانزلیزه را حتما از یاد نمی برید.

شانزلیزه گرانترین خیابان دنیا

چرا شانزلیزه گران ترین خیابان دنیا شد؟

البته تاریخ خیابان شانزلیزه به سال ۱۶۱۶ میلادی برمی گردد، آن زمان این خیابان یک خیابان معمولی بود ولی به دستور ملکه ماری مدیچی، باغ های توبلری با درختکاری اطراف آن گسترش یافتند و بعد از آن هم هر پادشاه و ملکه و معما سرشناسی برای توسعه و هرچه زیباتر شدن این خیابان تلاش کردند و حاصل تلاشهای آنان همین چیزی است که شما میبینید.

تاریخ خیابان شانزلیزه

طول گران ترین خیابان دنیا

طول خیابان شانزلیزه ۱۹۱۰ متر و عرض آن 70 متر است. وجود فروشگاه های زنجیره ای بسیار بزرگ و برندهای معروف و با کیفیت این خیابان را به گزینه اصلی افراد متول جهان بدل کرده است.

با هتل های ارمنستان آشنا شوید

راه های مختلفی برای رسیدن به این خیابان وجود دارد، مانند تاکسی و مترو ، اتوبوس و … ولی بهترین آن به نظر ما مترو است که هم شما متروی فرانسه را تجربه می کنید و هم اینکه 2 ایستگاه مترو در این خیابان وجود دارد.

این خیابان گران ترین املاک دنیا را در دل خود جای داده است، به نحوی که هر صد متر مربع خیابان شانزلیزه قیمتی بالغ بر ۱٫۵ میلیون دلار را داراست.

طول خیابان شانزلیزه
کلمه‌های کلیدی: