رودخانه های زیبای اروپا

رودخانه های اروپا را امرو بررسی می کنیم. به همین دلیل است که در کشورهای اروپایی ورزش ها و تفریحات آبی رواج زیادی دارد. رودهای اروپایی جاذبه های زیادی دارند و زیبایی خاصی به شهرهای اروپایی می بخشند. اگر عاشق آب و رود و رودخانه هستید و قصد دارید در سفر اروپای خود تمام رودهای زیبا و شگفت انگیز اروپا را زیر پا بگذارید.

رودخانه های اروپا را بشناسید

رود پو (Po)

رود پو، تجربه رمانتیک دیگری را از سفر قایقی، در اختیارتان می گذارد. این رود طولانی ترین رود ایتالیا است و از کوه های آلپ کوتیان شروع شده و در نهایت به دریای آدریاتیک می ریزد. این رود شما را از کنار زیباترین مناظر ایتالیا از جمله شهر ورونا (شهر رومئو و ژولیت) و بسیاری از شهرهای سنتی ایتالیا و همچنین تالاب مشهور ونیز گذر می دهد.

رودخانه های زیبای اروپا

رود دوردونی (Dordogne)

این رود قطعاً از زیباترین مناظر فرانسه است که از جنوب مرکزی و جنوب غربی فرانسه گذر می کند. مناظر اطراف این رود حقیقتاً اعجاب انگیز بوده و تماشای خانه های سنتی زیبایی که روی صخره های پرشیب ساخته شده اند و چند کاخ و قصر عجیب ولی زیبا قطعاً تجربه خوبی برای گردشگران به حساب می آید. جذاب ترین مسیر این رود از ترمولا تا صخره گاژاک است که چهار دهکده از زیباترین دهکده های فرانسه را در این مسیر می توانید شاهد باشید.

رودخانه های زیبای اروپا

رود سن (Seine)

در فرانسه گشت و گذارهای تفریحی رودخانه ای بسیار رواج دارند و در آنها واقعاً به گردشگران خوش می گذرد. ولی یکی از رمانتیک ترین این سفرها، گشت تفریحی با قایق به روی رود سن است که در شمال فرانسه جاری می باشد.

رودخانه های زیبای اروپا

رود گوجا (Gauja)

مدتی پیش در یک نظرسنجی آنلاین، کشور لتونی (یا لاتویا) زیباترین کشور دنیا نامیده شده بود. لتونی پر از مناظر زیبا و جنگل های انبوه سبز است که بوی درختان کاج انسان را مست می کند. مناطق حومه این کشور بطور شگفت انگیزی دست نخورده و بکر مانده و اگر قصد سفر به این کشور را دارید، سفر رودخانه ای روی رود گوجا را حتما امتحان کنید. این سفر شامل بازدید از ویرانه های قرن سیزدهمی قلعه توریدا نیز می شود. این قلعه بر فراز صخره هایی مشرف به رود ساخته شده و در پارک ملی گوجا، خرس ها و گرگ ها نیز پرسه می زنند.

رودخانه های زیبای اروپا

رود دانوب (ِDanube)

دانوب در مسیر خود از میان ۹ کشور گذر کرده و دومین رودخانه بزرگ اروپا محسوب می شود. این رود از جنگل سیاه آلمان آغاز شده و قبل از ریختن به دریای سیاه در رومانی و اوکراین، کیلومترها مسیر پر از مناظر زیبا و معماری های چشمگیری را رد می کند. یکی از مناظر مهمی که این رود از کنارش می گذرد، شهر تاریخی بوداپست و کشورهای منطقه بالتیک است. بخش های مهم و زیبای دیگر آن، دره واخاو در اتریش و شهر باکلاس وین می باشند.

رودخانه های زیبای اروپا

رود راین (Rhine)

راین از مشهورترین و زیباترین رودخانه های اروپا به شمار می رود. این رود از گریسونز در کوه های آلپ سوئیس آغاز شده و قبل از رسیدن به دریای شمال در هلند، از آلمان می گذرد. این مسیر رودخانه ای مسیری محبوب برای گشت و گذار گردشگران محسوب می شود. در آلمان می توانید روی این رود از کنار جنگل سیاه، شهر زیبای کلن و چندین قلعه خوش منظره بگذرید و از سفرتان لذت ببرید.

رودخانه های زیبای اروپا

نورفولک برودز (Norfolk Broads)

نورفولک برودز شبکه ای از رودها و دریاچه ها است که از محبوب ترین رودخانه های اروپا به حساب می آید. این شبکه رودخانه ای هر ساله بیش از ۷ میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. رودها و دریاچه های قابل قایق رانی آن ۲۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارند و می توان گفت بهشت قایق سواران است. سافولک برودز بزرگترین ناحیه تالابی حفاظت شده در بریتانیا است. در برودز قایقی کرایه کنید و به آرامی بین مهارگاه ها برانید. برای غذا خوردن می توانید در رستوران های کنار رود توقف کنید.

رودخانه های زیبای اروپا

رود دورو (Douro)

این رود در کشور پرتغال جاری است و جزو آن دسته از جاذبه های گردشگری اروپا می باشد که هنوز به خوبی معرفی نشده است. گردشگران زیاد به این منطقه نمی آیند، ولی این خیلی هم بد نیست. این رود در شهر پورتو یعنی قلب شبه جزیره ایبریا پیچ و تاب می خورد و از میان مناظری بکر و شگفت انگیز می گذرد. در این مسیر شاهد تاکستان های شیبدار، دهکده های زیبای کارت پستالی و باغستان های بادام نیز خواهید بود.

رودخانه های زیبای اروپا

رود لوآر (Loire)

این رود که بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر طول دارد، طولانی ترین رود فرانسه به حساب آمده و  یونسکو آن را جزو میراث جهانی اعلام کرده است. لوآر از میان تاکستان ها، حومه های زیبا و دهکده های قرون وسطایی کوچک و مناظر بسیار چشم نواز فرانسه می گذرد. دره لوآر بهترین فرصت قایق سواری را برایتان فراهم می کند چراکه این دره پر از کاخ ها و کلیساها، تاکستان ها و دهکده دژسازی شده باستانی دسیز است و در این دهکده، سردابه قرن هفتمی مروونژین ها نیز قرار دارد.

رود دانوب (ِDanube)  دانوب در مسیر خود از میان ۹ کشور گذر کرده و دومین رود بزرگ اروپا محسوب می شود. این رود از جنگل سیاه آلمان آغاز شده و قبل از ریختن به دریای سیاه در رومانی و اوکراین، کیلومترها مسیر پر از مناظر زیبا و معماری های چشمگیری را رد می کند. یکی از مناظر مهمی که این رود از کنارش می گذرد، شهر تاریخی بوداپست و کشورهای منطقه بالتیک است. بخش های مهم و زیبای دیگر آن، دره واخاو در اتریش و شهر باکلاس وین می باشند.

رود شانون (Shannon)

شانون، یکی از طولانی ترین و زیباترین رودخانه های اروپا در جزیره زمرد یعنی ایرلند است که مناطق غرب، شرق و جنوب آن را از هم جدا می نماید. محلی های مهمان نواز و مناظر سرسبز، دریاچه ها و صومعه سلتیک باستانی و عجیب و غیره از ویژگی های خاص این مقصد گردشگری اروپا می باشند که دست کم گرفته شده اند. با یک قایق کرایه ای یا یک تور گشت تفریحی، بیشترین استفاده را از مناظر اطراف این رود ببرید.

رودخانه های زیبای اروپا

منبع : theculturetrip.com

کلمه‌های کلیدی: