کشورهای اروپایی مناسب دوچرخه سواری

دوچرخه سواری در اروپا یک فرهنگ قدیمی است، بدلیل اینکه مردم اروپا عاشق دوچرخه سواری و دوستدار محیط زیست هستند. آیا میدانید کدام کشورهای اروپایی برای دوچرخه سواری مناسب تر است؟ با ایلیاگشت همراه باشید. اگر برای رفت و آمد در کشوری که به آن سفر کرده اید از دوچرخه استفاده کنید با مناظری روبرو می شوید که هرگز نمی توانید آن ها را در هنگام استفاده از تاکسی یا اتوبوس ببینید. در دوچرخه سواری شانس این را دارید که چیزهایی که در اطراف وجود دارد را از نزدیک ببینید و در طول مسیر هر جایی که دوست داشتید متوقف شوید.

بهترین کشورهای اروپایی برای دوچرخه سواری

دانمارک

کپنهاگ هم مثل آمستردام به داشتن فرهنگ دوچرخه سواری در جهان معروف است. طرح کرایه دوچرخه در این شهر از اواسط دهه ۱۹۹۰ شروع شد. بر اساس این طرح می توانید تا هر وقت که خواستید دوچرخه را پیش خود نگه دارید، تنها محدودیت آن این است که باید فقط در روشنایی روز دوچرخه سواری کنید. حدود نیمی از شهروندان کپنهاگ در طول روز از دوچرخه استفاده می کنند.

کدام کشورهای اروپایی برای دوچرخه سواری مناسب است ؟

آلمان 

برلین به طور ذاتی شهری عالی برای گشت و گذار با دوچرخه است. از آنجایی که قسمت های مختلف شهر، شیب چندانی ندارد می توانید به راحتی در آن رکاب بزنید! در ۶ شهر آلمان، سیستم تلفنی برای استفاده از دوچرخه وجود دارد به طوری که برای کرایه دوچرخه باید با تلفن همراه خود شماره ای را شماره گیری و کدی را دریافت کنید که با آن قفل دوچرخه باز شود.

کدام کشورهای اروپایی برای دوچرخه سواری مناسب است ؟

انگلستان

طرح جدیدی که برای دوچرخه سواری در انگلستان به اجرا در آمد باعث شده که رفت و آمد با دوچرخه بسیار ایمن و مقرون به صرفه شود. در این شهر، ۱۰ هزار دوچرخه با ۷۰۰ ایستگاه وجود دارد. برای کرایه کردن این دوچرخه ها فقط کافی است در صفحه نمایش روبروی خود طبق دستورالعمل ها جلو روید و حساب بانکی خود را وارد کنید.

خبر خوب این است که نیم ساعت اول استفاده از این دوچرخه ها رایگان و ۲۴ ساعت اول استفاده از آن ها کمتر از ۵ دلار است. با دوچرخه می توانید تمام قسمت های این کشور را بگردید و تجربه ای لذت بخش را بدست آورید. بعد از اینکه کارتان با آن ها تمام شد می توانید بدون دردسر دوچرخه را به نزدیک ترین ایستگاه، تحویل دهید.

کدام کشورهای اروپایی برای دوچرخه سواری مناسب است ؟

بلژیک

شهر آنتورپ در بلژیک کاملا از فرهنگ دوچرخه سواری در هلند تاثیر گرفته و در چند سال اخیر تبدیل به بهترین شهر بزرگ بلژیک برای دوچرخه سواری شده است. آنتورپ شهری است که توانسته به خوبی از سیستم موفق کرایه دوچرخه در اروپا استفاده و زیر ساخت های دوچرخه سواری را در شهر ایجاد کند به طوری که پارکینگ های دوچرخه در ایستگاه های قطار و دیگر نقاط دیده می شود.

اگر به این شهر رفتید یکی از بهترین تورهای دوچرخه سواری که می توانید در آن شرکت کنید رفتن به قلعه آنتورپ است توری که از بازار گروت شروع می شود و با گذر از میان جاذبه های تاریخی شهر ادامه پیدا می کند. در این تور در فواصل مشخص زمانی، توقف و استراحت می کنید.

کدام کشورهای اروپایی برای دوچرخه سواری مناسب است ؟

منبع: escapehere.com

کلمه‌های کلیدی: