تفریحات سفر به استانبول

استانبول یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی برای ایرانیان است. استانبول (قسطنطنیه) بزرگ‌ترین شهر، مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند.  ترکیب جامعه ی مدرن و سنتی در این شهر، از آن یک جای فراموش نشدنی ساخته است، در این مقاله قصد داریم به معرفی مهیج ترین تفریحات سفر به استانبول بپردزیم.

تا کنون مطالب زیادی را خوانده اید که پیشنهاد می کنند در تور استانبول از مسجد ایاصوفیه دیدن کنید یا برج گالاتا را ببینید، از قصرهای عثمانی دیدن کنید یا حتی در بازار تاریخی استانبول قدم بزنید و خرید کنید. این مکان ها همه زیبایی های خاص خود را دارند اما شاید برای دسته ای از گردشگرانی که زیاد به این شهر سفر می کنند و آنها را بارها و بارها دیده اند، خسته کننده باشد .

بازدید از محله های قدیمی استانبول را فراموش نکنید!

پیشنهاد می کنیم در محله های قدیمی استانبول قدم بزنید و با آداب و رسوم آنها بیشتر آشنا شوید و حتما از یک نانوایی پخت سیمیت (نوعی نان خوشمزه) دیدن کنید تا بتوانید مراحل ساخت آن را از نزدیک ببینید. یک صبحانه ی  سنتی ترکی سفارش دهید و با صاحب مغازه گرم گفتگو شوید. در ضمن شانس خوردن باقلوا در کنار صبحانه تان را از دست ندهید.

آشنایی با تفریحات سفر به استانبول

مشاهده ی کارگاه جواهرسازی عثمانی

در بازار بزرگ استانبول، جواهرات بسیار زیبایی برای فروش وجود دارد اما توریست ها می توانند یاد بگیرند تا خودشان آنها را بسازند. کافی است سری به این کارگاه بزنید تا تحت نظر یک اوستا، جواهرسازی را در چند ساعت یاد بگیرید و شاهکار خودتان را بسازید! در هر کلاسی حداکثر ۴ نفر شرکت می کند و مدت زمان آن هم ۳ ساعت است.

مشاهده ی کارگاه جواهرسازی عثمانی از تفریحات سفر به استانبول

دوچرخه سواری در خیابان های استانبول

شاید با خودتان بگویید تا وقتی ماشین هست چرا دوچرخه؟ بعضی از افراد هم ممکن است فکر کنند که چون خیابان های شهر را نمی شناسند، تفریح خطرناکی است اما در قسمت آسیایی شهر، مسیرهای دوچرخه ای ویژه ای با مکان های توقف تعیین شده و خط ویژه دوچرخه سواری در کنار مکان های دیدنی فرهنگی و تاریخی و حتی رستوران های شهر وجود دارد که می تواند این تفریح لذت بخش را برایتان بسیار لذت بخش تر کند.

یکی از توریست هایی که به استانبول سفر کرده است و دوچرخه سواری را امتحان کرده است در این باره می گوید، همه  می توانند از این تفریح لذت ببرند چون همه ی تجهیزات آن کامل است. از دوچرخه های جدید گرفته تا لوازم ضروری مثل آرنج بند، زانوبند و کلاه ایمنی.

دوچرخه سواری در خیابان های استانبول

به دیدن هنر استانبول بروید 

بعضی از افراد به آن، هنر خیابانی و یا هنر گرافیتی می گویند. وقتی در کوچه پس کوچه های استانبول راه می روید، با تعداد زیادی از این نقاشی های جذاب که بر خیابان های شهر خودنمایی می کنند، مواجه می شوید. می توانید خودتان را ساعتها در خیابان های شهر غرق کنید و این هنر و ذوق را تحسین کنید. مطمئن باشید لذت بخش است.

بازدید از نمایشگاه های هنری استانبول

تفریحات سفر به استانبول، قایق سواری در آب های استانبول

شاخ طلایی (تنگه بسفر)، یکی از مناطق مهم شهر استانبول است که افراد مبتدی و حرفه ای زیادی در آن، قایق رانی می کنند  تا جاذبه های شهر را از دیدی متفاوت و از آب ببینند. شما هم می توانید چند ساعتی یک قایق پارویی اجاره کنید و شروع به پارو زدن در آب های نیلگون استانبول کنید و همزمان از مناطق دیدنی آن هم دیدن کنید.

قایق سواری در تنگه بسفر استانبول

منبع: turkishtravelblog.com

 

کلمه‌های کلیدی: