میوه های عجیب و غریب اکوادور

اکوادور یکی از کشورهای آمریکای جنوبی که در شمال غربی این قاره واقع شده است. پایتخت آن کیتو و بزرگترین شهرش گوایاکیول است. این کشور در شرق و جنوب با پرو، در شمال با  کلمبیا و در غرب با جزایر گالاپاگوس همسایه است. این کشور یکی از جذاب ترین کشورهای امریکای جنوبی است که دارای مجموعه ای از فرهنگ های بومی، معماری غنی و جاذبه های طبیعی بی نظیر، میوه های عجیب و غریب اکوادور است ، اگر شما قصد سفر به این کشور را دارید مطمئن باشید تجربه متفاوتی را در این سفر تجربه خواهید کرد.

در گزارش ایلیاگشت امروز می خواهیم چند مورد از خاص ترین میوه های اکوادور را به شما معرفی کنیم با ظاهر و طعم خاصی که دارند به جاذبه های گردشگری اکوادور تبدیل شده اند. اگر قصد سفر به این کشور آمریکایی را دارید پیشنهاد می کنیم حتما این میوه های عجیب و خوشمزه را در طول سفرتان امتحان کنید.

اوویلا، Uvilla  یکی از میوه های عجیب و غریب اکوادور

این میوه با نام علمی فیسالیس میوه ای گرد و کوچک شبیه به گوجه است و طعمی خاص دارد. شاید این میوه را بیشتر با نام فیسالیس بشناسید اما در اکوادور به آن اوویلا می گویند و به دلیل خواص دارویی و ویتامین های زیادی که دارد بسیار پرطرفدار و محبوب است. این میوه تا زمان رسیدن داخل غلافی قرار می گیرد و به مرور غلاف آن خشک شده و میوه بیرون می آید.

در کشور خودمان هم مشابه این میوه وجود دارد که به آن عروسک پشت پرده می گویند و در طب سنتی کاربردهای زیادی دارد. اگر به اکوادور سفر کردید حتما این میوه خوشرنگ و زیبا را امتحان کنید و از طعم خاص و جالب آن لذت ببرید.

میوه های عجیب و غریب اکوادور

گوجه درختی ، Tomate de árbol عجیب ترین میوه ی اکوادور

یک نکته را در مورد میوه های اکوادوری باید به شما بگوییم و آن این است که این میوه ها علاوه بر ظاهر عجیبشان اسامی عجیب تری هم دارند! مثلا درست است که نام این میوه گوجه درختی است اما در حقیقت این میوه هیچ ارتباطی با گوجه ندارد و صرفا تشابه ظاهری باعث این نامگذاری شده است. این میوه به رنگ های زرد، قرمز و نارنجی دیده می شود و به شدت ترش و خوشمزه است.

در اکوادور معمولا این میوه را به صورت آب میوه و در ترکیب با آب و شکر مصرف می کنند. در سفر به اکوادور می توانید نوشیدنی تهیه شده از این میوه را در اکثر کافه ها و رستوران ها سفارش بدهید.

میوه های عجیب و غریب اکوادور

پیتاهایا ، Pitahaya خاص ترین میوه اکوادور

پیتاها یکی دیگر از میوه های اکوادور است و در واقع جزء خانواده میوه های اژدهاست. میوه اژدها در کشورهای مختلف مثل مکزیک و آسیای جنوب شرقی مثل مالزی، ویتنام و تایوان هم کشت می شود. اما پیتاهایا بر خلاف آن ها که رنگی صورتی دارند به رنگ زرد است و داخلش سفید رنگ است. پیتاهایا در بین تمام میوه های اکوادور جزء شیرین ترین هاست. میوه پیتاهایا فیبر بالایی دارد و به همین دلیل مصرف بیش از یک عدد آن توصیه نمی شود. مگر آن که به خاطر مشکلات گوارشی نیاز به مصرف بیشتر داشته باشید.

میوه های عجیب و غریب اکوادور

نارنجیلا ، Naranjilla جزء میوه های عجیب و غریب اکوادور

نارنجیلا یا نارنهییا یک میوه عجیب شبیه به پرتقال است و یکی از میوه های اکوادور به حساب می آید. توریست هایی که به اکوادور سفر می کنند ممکن است بین اسم این میوه و Naranj که به معنای پرتقال است سردرگم شوند. میوه های اکوادور علاوه بر ظاهرشان نامگذاری عجیب و غریبی هم دارند. مثلا همان طور که دیدیم گوجه درختی هیچ ارتباطی با گوجه ندارد، اما نارنجیلا در واقع از خانواده گوجه است! این میوه هم مثل گوجه درختی معمولا به صورت خام و تنها مصرف نمی شود بلکه با آب و شیرین کننده های مختلف ترکیب می شود و به صورت آب میوه خوشمزه سرو می شود.

میوه های عجیب و غریب اکوادور

باباکو ، Babaco یکی از دیگر میوه های عجیب و غریب اکوادور

باباکو یکی از میوه های اکوادور است و تا حدودی شبیه به استارفروت یا میوه ستاره ای کشورهای جنوب شرق آسیاست. باباکو با میوه پاپایا هم خانواده است اما بدون دانه است و طعم آن کمی شبیه به توت فرنگی، کیوی و آناناس است! از این عجیب تر؟ میوه باباکو بسیار آب دار است و در واقع بیشتر به عنوان آب میوه مصرف می شود. اگر قصد سفر به اکوادور را دارید حتما این میوه و عجیب و غریب و خاص را امتحان کنید.

میوه های عجیب و غریب اکوادور

ساپوت، Sapote 

یکی دیگر از میوه های اکوادور که به شما معرفی می کنیم ساپوت است. ظاهر این میوه شاید شما را یاد میوه آووکادو بیندازد اما به هرحال تفاوت هایی بین آن ها وجود دارد. وسط این میوه دانه های سیاه بزرگی وجود دارد و برخلاف آووکادو، گوشت میوه ساپوت نارنجی و شیرین است. بافت میوه ساپوت هم کمی رشته رشته است و مثل آووکادو نرم نیست.

میوه های عجیب و غریب اکوادور

آچوتیلو، Achotillo

این میوه عجیب و غریب و خاص یکی از میوه های اکوادور است و شباهت های زیادی با میوه رامبوتان در کشورهای شرق آسیا (مالزی، اندونزی و ..) دارد. پوسته بیرونی این میوه سخت و قرمز است و داخلش گوشتی نرم، سفید و ژلاتینی داردکه به یک هسته بزرگ چسبیده است. این میوه با ظاهر عجیب و خاصی که دارد یکی از جذاب ترین میوه های اکوادور است و گردشگران را عاشق خود می کند.

میوه های عجیب و غریب اکوادور

پپینو، Pepino جزء میوه های عجیب و غریب اکوادور

آخرین مورد از میوه های اکوادور که به شما معرفی می کنیم میوه ای به نام پپینو است. این میوه بیضی شکل به رنگ زرد است و رگه های قهوه ای روی آن دیده می شود. نکته عجیب و جالب در مورد اسم این میوه این است که پپینو در زبان اسپانیایی به معنای خیار هم هست!!! به همین دلیل در سفر به اکوادور ممکن است این موضوع کمی شما را گیح و سردرگم کند.

میوه های عجیب و غریب اکوادور

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: