شرکت هواپیمایی ایزی جت EasyJet

بفرمائید با یکی از فعال ترین و بهترین شرکت های هواپیمایی دنیا آشنا شوید، شرکت هواپیمایی ایزی جت (EasyJet). این شرکت بزرگ که تابعیت کشور انگلیس را دارد، چندی پیش عنوان آرام ترین شرکت هواپیمایی جهان را به خود اختصاص داد.

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایزی جت

شرکت هواپیمایی ایزی جت متعلق به کشور انگلیس است و برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ توسط سر استلیوس هاجی ایانو تاسیس شد. سیاست این شرکت در طول سال های آغازین فعالیتش بدین گونه بود که از طریق خریداری و ادغام خطوط هوایی کم هزینه، به سرعت پیشرفت کرد و توسعه یافت. امرزوه این شرکت دارای ۲۳ آشیانه ی پرواز در سراسر اروپا است که بزرگ ترین فرودگاه مرکزی این شرکت هواپیمایی، فرودگاه گاتویک لندن است. شرکت ایزی جت با دارا بودن بیش از ۲۰۰  فروند هواپیما که بیشترشان شامل مدل ایر باس  ۳۲۰(Air bus) می باشد. این شرکت در سال بیش از ۵۰ میلیون مسافر را جا به جا می کند. در واقع این گونه بگوییم بهتر است؛ شرکت هواپیمایی ایزی جت در سال بیش از ۶۰۰ مسیر در ۳۲ کشور جهان در پرواز های بین المللی جا به جا می کند که ۱۳۴ مقصد آن شامل نقاط مختلف در قاره ی اروپا و آفریقا است. تمامی این پرواز ها، از نوع ارزان قیمت هستند و به همین خاطر است که این شرکت هواپیمایی در مدتی کم پیشرفتی چشمگیر کرد.

شرکت هواپیمایی ایزی جت

ایزی جت بعد از شرکت رایان ایر(Ryanair)، دومین شبکه حمل و نقل ارزان در قاره ی اروپا است. وقتی می گوییم ایزی جت یکی از ارزان ترین و پر طرفدار تربن خطوط هوایی جهان است، منظورمان دقیقا این مطلب است که گاهی اوقات قیمت های بلیط هواپیماهای ایزی جت آن قدر پایین می آید که از قیمت بلیط قطار هم کمتر و ارزان تر می شود. اما این که این شرکت بلیط های ارزان قیمت ارائه می کند به این معنا نیست که خدمات خوبی ندارد، اتفاقا این شرکت خدمات حین پرواز مناسب و خوبی را ارائه می دهد. از ویژگی های بسیار خوب این خطوط هواپیمایی این است که مهمانداران این شرکت همگی آموزش دیده وبا توانایی صحبت به زبان های مختلف می باشند. از اهداف این شرکت درابتدا این بود که حمل و نقل با هواپیما را ساده تر و ارزان تر کنند.

شرکت هواپیمایی ایزی جت

این شرکت در هواپیما های خود مجهز به آخرین تکنولوژی فرآورده های تکنولوژی و صرفه جویی در سوخت می باشد. در سطور بالاتر گفتیم که این شرکت برنده ی عنوان آرام ترین هواپیمایی شده است. این مسابقه به همکاری شهرداری پراگ، توسط فرودگاه پراگ سازمان دهی می شود. این جایزه ی زیبا که به شکل یک پرستوی شیشه ای است، امسال به ایزی جت تعلق گرفت. این برای سومین بار است که این شرکت جایزه را برنده می شود. پارامترهای این مسابقه عبارتند از: پیوستگی مسیر پرواز، ظرفیت قابل استفاده هواپیما، ظرفیت بار و صدای هواپیما در هنگام ورود و خروج. این مسابقه در زمان ترافیک هوایی یعنی از ۱ می تا ۳۱ اکتبر برگزار می شود.

شرکت هواپیمایی ایزی جت

نام شرکت هواپیمایی ایزی جت: EasyJet

کد یاتا: U2

کد ایکائو: EZY

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی ایزی جت: www.easyjet.com

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی ایزی جت

  • برای صاحبان کسب و کار شرکت هواپیمای ایزی جت برای آن هایی که پرواز های زیادی را خود و اعضای شرکتشان انجام می دهند، تسهیلات ویژه ای برای پروازهایشان ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر به سایت اصلی ایزی جت مراجعه کنید و یا با کارشناسان این شرکت ارتباط بگیرید.
  • کارت های هدیه و یا آفر های ایزی جت را از دست ندهید. این شرکت کارت هایی همانند ایزی جت پلاس(easyJet Plus)، فلکسی(FLEXI) و آپ فرانت(UP front) را دارد که هر کدام برای شما امتیازات متفاوت و ویژه ای را به ارمغان می آورد.
  • شما می توانید مقدار بار مشخصی را با خود داخل کابین هواپیما ببرید. می توانید در زیر صندلی خود چمدانی کوچک، کیف دستی و یا وسایل شخصی خود را بگذارید.
  • می توانید به همراه خود وسایلی همچون چتر، کت، کیسه ی خرید و وسایلی که برای امنیت و آرامش مسافران دیگر هواپیما ایجاد مزاحمت و خطر نکند را به همراه خود داشته باشید.
  • با استفاده از سیستم چک این آن لاین می توانید برنامه ی پرواز خود را حتی از طریق تلفن همراه و یا وب سایت مدیریت کنید. در واقع شما از زمانخرید بلیط خود می توانید بین ۳۰ روز و تا ۲ ساعت قبل از پرواز خود، تغیییرات لازم و یا هماهنگی های مورد نظر را انجام دهید.
  • حتما توجه داشته باشید که قبل از شروعسفر خود، همه ی مدارک شناسایی مربوطه را به همراه خود داشته باشید.

شرکت هواپیمایی ایزی جت

  • می توانید در برنامه ی موبایل ایزی جت، از مدارک خود اسکن بگیرید و آن را ذخیر سازید.
  • برای پرواز با کودکان و نوزادان، هواپیمایی ایزی جت شرایط ویژه ای را برای سفر به وجود اورده است. اگر کودکتان زیر ۵ سال است، شما می توانید از صندلی مسافرتی رایگان، کابین مخصوص برای شست و شو،زیر انداز یک بار مصرف را دریافت نمایید. هزینه های این امانات که برای کودکان در نظر گرفته شده است ،به نسبت خدماتی که دریافت می دارید، بسیار کم و مناسب است.
  • علاوه بر این ها، بسته های پازل و بازی های مخصوص کودکان و همچنین غذای مخصوص برای کودکان نیز موجود است.

شرکت هواپیمایی ایزی جت

  • شما می توانید صندلی خود را انتخاب کنید و تنها ما به التفاوت کمی پرداخت کنید. برای انتخاب صندلی ۳ گزینه پیش رو دارید: صندلی های استانداردکه با کارت های فلکسی و جت پلاس می توایند ازاین صندلی ها استفاده کنید. شما با انتخاب صندلی استاندارد نیز می توانید انتخاب کنید که به پنجره می خوایهد نزدیک باشید و یا در میانه ی راهرو بنشینید. صندلی های جلو ی هواپیما را ز ردیف ۲ تا ۶ می باشند و می توانید یک کیف و یا کیسه ی کوچک را با خود حمل کنید. صندلی های عقب هم تمام مزایای عادی هواپیما را دارا است.

منبع : www.easyjet.com

کلمه‌های کلیدی: